.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2014

 • 2014-12-31 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy krytykują ministra zdrowia

  Konfederacja Lewiatan z niepokojem obserwuje działania ministra zdrowia dotyczące wdrażania tzw. pakietu onkologicznego i kolejkowego. O dialog i współpracę w walce z chorobami onkologicznymi apelowaliśmy już w lutym. Niestety, ministerstwo od początku traktowało świadczeniodawców jak wrogów.

 • 2014-12-31 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan przeciwny uprzywilejowaniu Państwowej Inspekcji Pracy

  Poselski projekt zmiany ustawy o swobodzie działalności gospodarczej zakłada wyłączenie organów Państwowej Inspekcji Pracy spod jej działania. Dzięki takiej regulacji PIP nie musiałaby w praktyce m.in. zawiadamiać przedsiębiorcy o zamiarze dokonania kontroli. To zły pomysł - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-12-30 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan o wytycznych w zakresie komitetów monitorujących na lata 2014-2020

  Przyczyną usunięcia z Komitetu Monitorującego nie może być kilkukrotna zmiana przedstawiciela organizacji. Sam fakt dokonania zmiany na stanowisku członka lub zastępcy nie świadczy o niskiej jakości reprezentacji - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-12-30 Aktualności
  Aktualności

  Ramowy Plan Działań na rzecz Zatrudnienia Młodzieży

  Bezrobocie młodych to jeden z najważniejszych europejskich problemów, który wymaga rozwiązania. Dlatego partnerzy społeczni na poziomie europejskim przyjęli Ramowy Plan Działań na rzecz Zatrudnienia Młodzieży.

 • 2014-12-29 Aktualności
  Aktualności

  Konsultacje Wytycznych horyzontalnych na lata 2014-2020

  Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju ogłosiło kolejny pakiet projektów Wytycznych horyzontalnych na lata 2014-2020, z różnymi terminami zakończenia konsultacji przypadającymi na początek 2015 r.

 • 2014-12-29 Aktualności
  Aktualności

  Eksport do Chin: branża kosmetyczna prosi o pomoc

  Konieczność przygotowywania oddzielnych opakowań specjalnie na rynek chiński skutecznie zablokowałaby import produktów i wpłynęłaby negatywnie na zdolność polskich przedsiębiorstw do prowadzenia działalności w Chinach. Dlatego Konfederacja Lewiatan i Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego apelują do naszych władz o interwencję, aby zapobiec wejściu w życie zmian w chińskim prawie.

 • 2014-12-29 Aktualności
  Aktualności

  Młodzi na rynku pracy – dobre praktyki

  Prośba o zgłaszanie inicjatyw, programów, działań na rzecz zatrudnienia i szkolenia młodzieży dla lepszego przygotowania młodych do wejścia na rynek pracy.

   

 • 2014-12-29 Aktualności
  Aktualności

  Tematy do omówienia przez Radę Rynku Pracy w 2015 r.

  Przy Ministrze Pracy i Polityki Społecznej powołano 18 grudnia 2014 r. nowe ciało opiniodawczo- doradcze o nazwie Rada Rynku Pracy.

 • 2014-12-29 Aktualności
  Aktualności

  Konsultacje projektu Krajowego Planu Działań na rzecz Zatrudnienia

  Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przesłało do konsultacji projekt Krajowego Planu Działań na rzecz Zatrudnienia na lata 2015-2017, który przedstawia działania rządu na najbliższe trzy lata w obszarze rynku pracy i zatrudnienia. Termin konsultacji jest krótki 10.01.2014 r., dlatego prosimy...

 • 2014-12-23 Aktualności
  Aktualności

  Zakupy pod presją deflacji

  Sprzedaż detaliczna w listopadzie spadła w ujęciu rocznym o 0,2 proc. - podał GUS