.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2014

 • 2014-12-15 Aktualności
  Aktualności

  Za niska stawka dla pielęgniarek i położnych

  Kwota określona przez Narodowy Fundusz Zdrowia (stawka kapitacyjna) jaką pielęgniarka i położna otrzymują na leczenie pacjenta jest zdecydowanie za niska i nie uwzględnia godnych warunków pracy - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-12-15 Aktualności
  Aktualności

  Kosztowny projekt prawa farmaceutycznego

  Rozwiązania proponowane w poselskim projekcie nowelizacji Prawa farmaceutycznego zbyt daleko ingerują w sferę wolności gospodarczej narzucając podmiotom obowiązki w odniesieniu do wszystkich leków, również tych do których państwo nie dopłaca w ramach systemu refundacji, a w stosunku do których brak jakiegokolwiek ryzyka dotyczącego dostępności dla pacjentów. Są również bardzo kosztowne dla budżetu państwa - uważają Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego i Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-12-15 Aktualności
  Aktualności

  Finał projektu "Superwoman na rynku pracy"

  12 grudnia odbył się finał projektu "Superwoman na rynku pracy", w ramach którego zorganizowano dziesiątki konferencji i warsztatów w całej Polsce oraz powstały raporty i szczegółowe rekomendacje pokazujące, jak od teorii przejść do realnych, dobrych zmian. Celem projektu było wypracowanie rozwiązań na rynku pracy mających wspierać łączenie życia zawodowego z prywatnym i wspomagających awans kobiet. Konferencję w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów otworzyły wystąpienia minister Małgorzaty Fuszary, Henryki Bochniarz i ambasadora Norwegii Karstena Klepsvika.

 • 2014-12-15 Aktualności
  Aktualności

  Program Prac Komisji Europejskiej na 2015

  We wtorek, 16 grudnia br., Komisja Europejska przyjmie Program Prac na 2015 rok (Work Programme for 2015). Został on zaprezentowany posłom podczas sesji plenarnej w Strasbourgu.

 • 2014-12-12 Aktualności
  Aktualności

  Nagrody EBKreator rozdane

  Wybrano zwycięzców nagród I edycji konkursu EBKreator, organizowanego przez serwis GazetaPraca.pl. Jury, złożone z ekspertów w dziedzinie mediów, rekrutacji oraz budowania marki pracodawcy, przyznało tytuł EBKreatora 2014 w pięciu kategoriach. Wśród nagrodzonych znalazły się marki: Cupsell, Connectis, Nokia, Orange Polska oraz Grupa PZU. Wręczono także specjalne wyróżnienie za całokształt działań employer brandingowych firmie STX Next.

 • 2014-12-11 Aktualności
  Aktualności

  W Brukseli o bezpieczeństwie i ochronie zdrowia w miejscu pracy

  9 grudnia br. w Brukseli odbyło się seminarium dotyczące prac nad dyrektywami związanymi z bezpieczeństwem i ochroną zdrowia w miejscu pracy.

 • 2014-12-11 Aktualności
  Aktualności

  Konieczne zmiany w ustawie o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych

  W ustawie o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych należy wprowadzić podział na świadczenia przyznawane bez konieczności wnikliwego, uciążliwego różnicowania ich wysokości, które jest uzależnione od sytuacji rodzinnej i osobistej pracownika, ale przy utrzymaniu nadal ich charakteru socjalnego (np. karnety do klubu fitness) oraz na świadczenia otrzymywane w zależności od sytuacji życiowej, rodzinnej pracownika (np. pożyczki mieszkaniowe). Wtedy ZUS nie będzie mógł kwestionować, tak jak to robi obecnie, ich socjalnego charakteru, gdy są przyznawane w jednakowej wysokości - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-12-11 Aktualności
  Aktualności

  Nowe kierunki rozwoju rynku B+R+I w Polsce

  Nowa Perspektywa UE 2014-2020 stawia na intensywny rozwój działalności B+R+I (badawczo-rozwojowej i innowacyjnej). Jednak nie wszystkie branże i sektory mogą liczyć na równą pomoc z funduszy UE. Preferowane będą branże wpisujące się w tzw. Krajową Inteligentną Specjalizację. Dla Polski są...

 • 2014-12-11 Aktualności
  Aktualności

  O ładzie korporacyjnym w Konfederacji Lewiatan

  4 grudnia br. w siedzibie Konfederacji Lewiatan przy ul. Zbyszka Cybulskiego 3 w Warszawie odbyło się szkolenie organizowane przez Kancelarię Prawną MODUS zatytułowane „Ład Korporacyjny - najlepsza struktura zarządzania przedsiębiorstwem". Szkolenie poprowadził mecenas David M....

 • 2014-12-10 Aktualności
  Aktualności

  Rezolucja PE uderzy w polskie rafinerie

  Przyjęcie przez Parlament Europejski rezolucji Komisji ds. Środowiska dotyczącej metodyki wyliczania emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw silnikowych, doprowadzi do dyskryminacji ropy rosyjskiej, która jest głównym surowcem przerabianym w polskich rafineriach. Dlatego Konfederacja Lewiatan apeluje do europosłów o głosowanie przeciwko tej rezolucji.