.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2014

 • 2014-12-08 Aktualności
  Aktualności

  Jak ochronić „informatora” w miejscu pracy?

  W celu zachęcenia do demaskowania nieprawidłowości w miejscu pracy, sprawą kluczową staje się zapewnienie właściwej ochrony osobom je ujawniającym, jak też stworzenie bezpiecznej procedury przekazywania pozyskanych przez nich wiadomości. Istniejące w tym zakresie regulacje prawne są niewystarczające. Wiele problemów powstaje na tle przetwarzania danych osobowych - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-12-08 Energetyka
  Energetyka

  Intensywność emisji gazów cieplarnianych - projekt KE odrzucony

  Po odrzuceniu projektu Komisji Europejskij Konfederacja Lewiatan wysłała pismo do prof. Jerzego Buzka,Przewodniczącego Konferencji Przewodniczących Komisji PE, Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii.

 • 2014-12-08 Aktualności
  Aktualności

  Zacieśniamy współpracę w Brukseli: spotkanie Stałych Przedstawicieli przy BUSINESSEUROPE

  Plan inwestycyjny J.C. Junckera, poprawa efektywności regulacji i dobre praktyki we współpracy eurodeputowani - biznes to główne tematy dyskutowane podczas nieformalnego spotkania Stałych Przedstawicieli organizacji członkowskich przy BUSINESSEUROPE, które odbyło się 5 grudnia w siedzibie Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE.

 • 2014-12-05 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Ochrona osób ujawniających informacje o nieprawidłowościach w miejscu zatrudnienia (whistleblowing scheme)

  Treść opinii wysłanej do Władysława Kosiniaka-Kamysza, Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

 • 2014-12-05 Aktualności
  Aktualności

  Karta Dużej Rodziny bez zniżek na leki

  Od przyszłego roku rodziny wielodzietne będą mogły korzystać ze zniżek i dodatkowych uprawnień, które gwarantuje im przyjęta dzisiaj w Sejmie ustawa o Karcie Dużej Rodziny. Nie będzie wśród nich zniżek na zakup leków, ponieważ obowiązujące prawo zabrania aptekom informowania o udziale w programach propacjenckich. Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET i Konfederacja Lewiatan apelowali do posłów o zmianę tych przepisów. Bez skutku.

 • 2014-12-05 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan zadowolony ze zmian w ustawie o Specjalnych Strefach Ekonomicznych

  Senat nie zgłosił poprawek do noweli ustawy o Specjalnych Strefach Ekonomicznych. Zakłada ona m.in. że spółki zarządzające specjalnymi strefami ekonomicznymi nie muszą stosować przepisów o zamówieniach publicznych, o co zabiegała Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-12-05 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan zaskarżył do TK ustawę o społecznej inspekcji pracy

  Konfederacja Lewiatan złożyła wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności z Konstytucją RP niektórych przepisów ustawy o społecznej inspekcji pracy, m.in. dotyczących maksymalnej liczby społecznych inspektorów pracy jaka może działać w przedsiębiorstwie.

 • 2014-12-05 Aktualności
  Aktualności

  Trudny dialog na linii rządzący-biznes. Wywiad z Henryką Bochniarz

  "Czasami mam wrażenie, że biznes i rządzący żyją na dwóch różnych planetach. Na szczęście na poziomie roboczym widać większą otwartość." - mówi Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, w rozmowie w Agatonem Kozińskim. Wywiad ukazał się w dzienniku Polska The Times 5 grudnia 2014 r.

  Zachęcamy do lektury.

 • 2014-12-05 Tytoń
  Tytoń

  Ujednolicenie opakowań wyrobów tytoniowych

  Treść listu wysłanego do Elżbiety Bieńkowskiej, Komisarz ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP w Komisji Europejskiej.

 • 2014-12-04 Aktualności
  Aktualności

  W programie Karty Dużej Rodziny zabraknie aptek

  Apteki nie będą uczestniczyły w programie Karty Dużej Rodziny. Posłowie na wspólnym posiedzeniu komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej nie zgodzili się na zmianę przepisu w prawie farmaceutycznym, który zakazuje reklamy aptek. Nie będzie tańszych leków dla rodzin wielodzietnych - ostrzega Konfederacja Lewiatan.