.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2014

 • 2014-11-21 Aktualności
  Aktualności

  Prognozy firm coraz bardziej ostrożne

  Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w listopadzie br. oceniany jest pozytywnie, podobnie jak w październiku, i lepiej niż w analogicznym miesiącu ostatnich trzech latach - podał GUS.

 • 2014-11-21 Aktualności
  Aktualności

  Henryka Bochniarz wiceprezydentem BUSINESSEUROPE

  W Rzymie podczas dorocznego spotkania organizacji pracodawców zrzeszonych w BUSINESSEUROPE została ogłoszona decyzja o wyborze dwóch nowych członków władz. Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, w styczniu 2015 r. obejmie fotel jednego z ośmiu wiceprezydentów tej największej w Europie organizacji reprezentującej biznes. Będzie to jej kolejna - po rocznej przerwie - kadencja na tym stanowisku.

 • 2014-11-21 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy chcą zmian w umowach terminowych

  Projekt nowelizacji Kodeksu pracy dotyczący umów terminowych powinien w większym stopniu uwzględniać specyfikę polskiego rynku pracy. Zbytnie usztywnienie zasad stosowania umów na czas określony może spowodować skutki odwrotne od zamierzonych - zamiast przyczynić się do ich szerszego stosowania może doprowadzić do wzrostu zatrudnienia innego niż na podstawie Kodeksu pracy - uważają we wspólnym stanowisku Konfederacja Lewiatan, BCC, Pracodawcy RP i Związek Rzemiosła Polskiego.

 • 2014-11-21 Aktualności
  Aktualności

  Bariery inwestycyjne w Europie muszą być szybko usunięte

  Na spotkaniu prezydentów federacji członkowskich BUSINESSEUROPE, 21 listopada w Rzymie, prezydent organizacji Emma Marcegaglia, powiedziała: "Europa będzie zdolna do zwiększenia inwestycji tylko, jeśli uda nam się zwiększyć atrakcyjność UE jako środowiska przyjaznego biznesowi. Europa ma wiele mocnych stron, miliony wykwalifikowanych robotników i innowacyjnych firm. Jednak globalna konkurencja dla lokowania inwestycji rośnie. Komisja Europejska ponowiła zobowiązanie do wspierania biznesu na rzecz zwiększania dobrobytu i zatrudnienia na kontynencie. Ale Europa może odnieść sukces tylko wtedy, gdy wszystkie bariery inwestycyjne zostaną szybko usunięte."

 • 2014-11-21 Aktualności
  Aktualności

  Polsko-Niemiecki Okrągły Stół poświęcony polityce klimatycznej

  20 listopada w Konfederacji Lewiatan obył się Polsko-Niemiecki Okrągły Stół poświęcony polityce klimatycznej.

 • 2014-11-21 Aktualności
  Aktualności

  Akademia Lewiatana: Ład Korporacyjny – najlepsza struktura zarządzania przedsiębiorstwem

  Konfederacja Lewiatan oraz Kancelaria Prawna Modus zapraszają na bezpłatne szkolenie „Ład Korporacyjny - najlepsza struktura zarządzania przedsiębiorstwem" organizowane w ramach Akademii Lewiatana. Seminarium prowadzone jest przez specjalistę z zakresu najlepszej międzynarodowej...

 • 2014-11-20 Aktualności
  Aktualności

  Wspólne stanowisko strony pracodawców Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych dotyczące propozycji zawartych w projekcie ustawy o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw

      I.              Uwagi ogólne Organizacje pracodawców popierają potrzebę wprowadzenia zmian prawnych, które przyczynią się do stabilizacji zatrudnienia na podstawie umów terminowych. Przygotowany w tym...

 • 2014-11-20 Aktualności
  Aktualności

  Warto zmienić sposób naliczania maksymalnej wysokości odsetek

  Obecny mechanizm ustawowej regulacji maksymalnej wysokości odsetek, w obliczu zmienności (spadku) stóp procentowych może utrudniać przedsiębiorstwom zarządzanie ryzykiem finansowym. Warto więc zastanowić się nad jego zmianą - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-11-20 Aktualności
  Aktualności

  Przemysł na plusie

  Produkcja przemysłowa była w październiku o 1,6 proc. wyższa niż przed rokiem - poinformował GUS.

 • 2014-11-20 Aktualności
  Aktualności

  Rok odpowiedzialności THINKTANK

  Na Rok Odpowiedzialności zainicjowany przez THINKTANK wraz z kilkunastoma firmami - liderami społecznej odpowiedzialności biznesu - złoży się cykl debat i publikacji, których celem jest zwrócenie uwagi na nowe wyzwania związane z odpowiedzialnością i pobudzenie do refleksji na temat odpowiedzialnych praktyk.