.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

 • A
 • A
 • A

O Lewiatanie

  

Głos Biznesu

Jesteśmy najbardziej wpływową polską organizacją biznesową, reprezentującą interesy pracodawców w Polsce i Unii Europejskiej. Zabiegamy o konkurencyjne warunki prowadzenia biznesu. Dbamy o trwały wzrost gospodarczy, lepsze prawo, zdrową konkurencję, wzrost zatrudnienia i wzmocnienie kapitału społecznego. Jesteśmy głosem biznesu.

Skupiamy ponad 4100 firm zatrudniających w sumie ponad 1 mln osób. Jesteśmy członkiem Rady Dialogu Społecznego. Jako jedyna reprezentatywna organizacja polskich pracodawców mamy przedstawicielstwo w Brukseli i należymy do BusinessEurope - największej europejskiej organizacji reprezentującej interesy przedsiębiorców i pracodawców wobec Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i innych instytucji UE. 

Skutecznie zabiegamy o lepsze prawo dla polskich przedsiębiorców, dbamy o ich wizerunek. Monitorujemy bariery dla przedsiębiorczości i przygotowujemy własną ekspertyzę makroekonomiczną. Dlaczego warto zostać naszym członkiem i jakie korzyści wynikają ze wspólnego głosu polskich przedsiębiorców? Przekonaj się sam!

 
 

Jak działamy?

 

Legislacja
Zabiegamy o prawo przyjazne przedsiębiorcom i ochronę interesów firm. Od ponad 15 lat budujemy kompetencje ekspertów, know-how i relacje z decydentami. Dzięki temu działamy skutecznie.

 


Wiedza
Naszą siłą jest szeroka ekspertyza ogólnogospodarcza, makroekonomiczna i branżowa oraz zaangażowanie w projekty społeczne. To dzięki nim jesteśmy rozpoznawalni i wiarygodni w oczach interesariuszy.

Networking
Członkostwo w Lewiatanie pozwala budować wartościowe relacje. Rady i grupy robocze to miejsce spotkań ekspertów reprezentujących firmy z różnych obszarów. Współpraca w ramach związków jest okazją do nawiązania dialogu branżowego. Spotkania z najważniejszymi decydentami oraz liderami świata biznesu dają firmom możliwość merytorycznej rozmowy i nawiązania długofalowej współpracy.

Komunikacja
Oferujemy naszym firmom efektywną współpracę marketingową i PR. Dzięki sile marki Lewiatana oraz naszemu doświadczeniu w działaniach komunikacyjnych, sprawiamy by głos biznesu skutecznie docierał do opinii publicznej. 

B2B
Wspieramy nasze firmy członkowskie w rozwoju biznesu i ich działalności operacyjnej. Oferujemy dostęp do platformy B2B, szkolenia, współpracę międzynarodową ale też rozstrzyganie i rozwiązywanie sporów gospodarczych i pracowniczych.

Dlaczego warto do nas dołączyć?

 • Zabiegamy o lepsze prawo branżowe i ogólnogospodarcze (projekty horyzontalne) w Sejmie i rządzie. Eksperci konfederacji i przedstawiciele związków uczestniczą w pracach legislacyjnych komisji sejmowych i senackich.
 • Inicjujemy, istotne z punktu widzenia gospodarki i prywatnych pracodawców, nowelizacje obowiązujących aktów prawnych z dziedziny podatków, prawa pracy, prawa handlowego (Kodeks Spółek Handlowych, nowelizacja ustawy o VAT).
 • Opiniujemy akty prawne dostosowujące prawo polskie do prawa wspólnotowego i zabiegamy o przyjęcie korzystnych dla biznesu w Polsce rozwiązań (np. okresy przejściowe na dostosowanie produkcji do wymogów UE)
 • W ramach Rady Dialogu Społecznego negocjujemy ze związkami zawodowymi korzystne dla biznesu rozwiązania w prawie branżowym, prawie pracy i gospodarczym.
 • Występujemy do Trybunału Konstytucyjnego, z inicjatywy własnej lub członków, skarżąc niekonstytucyjne przepisy.
 • Posiadamy własną ekspertyzę makroekonomiczną, która pomaga naszym przedsiębiorcom w prognozowaniu zmian na rynku (Indeks Biznesu Konfederacji Lewiatan).
 • Monitorujemy bariery dla przedsiębiorczości, które następnie wspólnie z rządem przekładane są na konkretne propozycje korzystnych zmian w prawie gospodarczym (Ustawa o swobodzie gospodarczej).
 • Posiadamy przedstawicielstwo w Brukseli. Jako członek BUSINESSEUROPE wspólnie z innymi konfederacjami europejskimi wpływamy na prawo proponowane przez Komisję Europejską, tak aby było one korzystne dla biznesu.
 • Organizujemy spotkania przedstawicieli związków z kluczowymi przedstawicielami sceny politycznej i administracji państwowej (Premier, Wicepremier, Ministrowie) w celu przedstawienia problemów i ich rozwiązań wypracowanych przez biuro i członków Konfederacji Lewiatan.
 • Wspólnie z przedstawicielami związków działamy na rzecz poprawy prawa branżowego. Wspieramy projekty i działania związków kampaniami medialnymi, konferencjami prasowymi organizowanymi przez biuro Konfederacji Lewiatan.
 • Zgłaszamy przedstawicieli Konfederacji Lewiatan do rad nadzorczych i komitetów nadzorujących instytucje państwowe i rządowe.

Kim są nasi członkowie?

Naszymi członkami są związki pracodawców (branżowe i regionalne), federacje związków pracodawców i inne zrzeszenia organizacji działające na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej oraz pracodawcy posiadający szczególną pozycję gospodarczą i znaczenie w stosunkach pracy.

Aktualna lista członków znajduje się TUTAJ .

Pobierz materiał informacyjny.

 

Zapraszamy do kontaktu z Departamentem Rozwoju Lewiatana:

Andrzej Trela
Dyrektor Deartamentu Rozwoju i Kluczowych Relacji
tel. 22 55 99 956, 660 428 158
atrela@konfederacjalewiatan.info