.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Podatki

 • 2021-10-22 Podatki
  Podatki

  Podatek dochodowy - uwagi Lewiatana do nowelizacji ustaw

  W nawiązaniu do toczących się prac nad ustawą z dnia 1 października 2021 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw (druki nr 506), przedstawiamy propozycje zmian/poprawek do ustawy.

 • 2021-10-15 Podatki
  Podatki

  Ustawa o rachunkowości - uwagi Lewiatana do projektu nowelizacji

  W związku z prowadzonymi pracami parlamentarnymi dotyczącymi rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o rachunkowości oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1570), który dostosowuje krajowe przepisy do unijnych standardów technicznych dotyczących specyfikacji jednolitego elektronicznego formatu raportowania , Konfederacja Lewiatan pragnie zwrócić uwagę na poważną wątpliwości dot. potencjalnego rozszerzenia wymogów formatu raportowania ESEF na wszystkie (również śródroczne) sprawozdania i w związku z tym przedstawia propozycję doprecyzowania projektu ustawy.

 • 2021-10-07 Podatki
  Podatki

  Podatek od towarów i usług - uwagi Lewiatana

  W odpowiedzi na pismo z dnia 30 września 2021 r. znak PT1.8100.5.2021, kierujące do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej zmieniającego rozporządzenie w sprawie towarów i usług, dla których obniża się stawkę podatku od towarów i usług, oraz warunków stosowania stawek obniżonych (nr 435 w wykazie prac legislacyjnych Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej), przekazuję uwagi Konfederacji Lewiatan.

 • 2021-09-27 Podatki
  Podatki

  Podatek dochodowy - stanowisko Lewiatana dot. nowelizacji ustaw

  W nawiązaniu do toczących się prac parlamentarnych nad rządowym projektem ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw (druki nr 1532 i 1532-A), przedstawiamy stanowisko Konfederacji Lewiatan.

 • 2021-09-21 Podatki
  Podatki

  Podatek minimalny od korporacji - opinia Lewiatana

  W nawiązaniu do opublikowanej nowej wersji projektu ustawy podatkowej wchodzącej w składa tzw. Polskiego Ładu, która nie została poddana konsultacjom społecznym, pomimo wprowadzania do projektu nowych regulacji oraz istotnych zmian, przedstawiamy ocenę propozycji wprowadzenia tzw. podatku minimalnego od korporacji.

 • 2021-09-21 Podatki
  Podatki

  Podatek dochodowy - uwagi Lewiatana do nowelizacji ustaw

  W nawiązaniu do rozpoczynających się prac parlamentarnych nad rządowym projektem ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw (druki nr 1532 i 1532-A), przedstawiamy stanowisko Konfederacji Lewiatan.

 • 2021-09-08 Podatki
  Podatki

  Podatek dochodowy - uwagi Lewiatana do nowelizacji ustaw

  W nawiązaniu do prowadzonych konsultacji społecznych projektu z dnia 26 lipca 2021 r. ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw (numer wykazie prac legislacyjnych UD260), przedstawiamy uwagi Konfederacji Lewiatan.

 • 2021-09-02 Podatki
  Podatki

  Podatek dochodowy - uwagi Lewiatana do projektu nowelizacji ustaw w ramach Polskiego Ładu

  W odpowiedzi na pismo z dnia 26 lipca 2021 r. znak DD3.8200.2.2000 kierujące do konsultacji społecznych projekt z dnia 26 lipca 2021 r. ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw (numer w wykazie prac legislacyjnych UD260), przedstawiamy uwagi Konfederacji Lewiatan.

 • 2021-08-31 Podatki
  Podatki

  Podatek dochodowy - uwagi Lewiatana do projektu nowelizacji ustaw

  W odpowiedzi na pismo z dnia 26 lipca 2021 r. (DD3.8200.2.2000) kierujące do konsultacji społecznych projekt z dnia 26 lipca 2021 r. ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw (numer w wykazie prac legislacyjnych UD260), przedstawiamy uwagi Konfederacji Lewiatan.

 • 2021-07-30 Podatki
  Podatki

  Ustawa o rachunkowości - uwagi Lewiatana do projektu nowelizacji

  W związku z prowadzonymi pracami legislacyjnymi dotyczącymi projektu ustawy o zmianie ustawy
  o rachunkowości oraz niektórych innych ustaw (UD154), który dostosowywać ma przepisy krajowe do unijnych regulacji standardów technicznych dotyczących specyfikacji jednolitego elektronicznego formatu raportowania oraz posiadanego już przez część przedsiębiorców doświadczenia w zakresie nowej formy sprawozdawczości, Konfederacja Lewiatan pragnie zwrócić uwagę na wątpliwości dot. potencjalnego rozszerzenia wymogów formatu raportowania ESEF na wszystkie (również śródroczne) sprawozdania.

Przejdź do archiwum