.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Apteki

 • 2021-12-16 Apteki
  Apteki

  Szczepienia w aptekach - stanowisko Lewiatana

  Przedstawiamy uwagi do projektów rozporządzeń zmieniających rozporządzenia w sprawie szczegółowych wymogów, jakim powinien odpowiadać lokal apteki oraz w sprawie wykazu pomieszczeń wchodzących w skład powierzchni podstawowej i pomocniczej apteki. Sukces prowadzonego w aptekach w całej Polsce programu szczepień przeciwko COVID-19 wyraźnie pokazał, że są one odpowiednio przygotowane, aby przeprowadzać szczepienia ochronne z poszanowaniem wszelkich określonych prawem wymogów i standardów. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie pewna elastyczność w organizacji aptecznych punktów szczepień, którą przyznano przedsiębiorcom.

 • 2021-04-22 Apteki
  Apteki

  Zapobieganie i zwalczanie zakażeń i chorób zakaźnych - uwagi Lewiatana do projektu ustawy

  Konfederacja Lewiatan będzie wspierała wszelkie inicjatywy, które mają na celu zapewnić ochronę przed chorobami zakaźnymi. Doceniamy intencję stworzenia regulacji dotyczącej Funduszu Kompensacyjnego Szczepień Ochronnych i pozytywnie odnosimy się do głównego celu projektu. Uważamy jednak, że wprowadzone w nim zmiany są niewystarczające, a przewidziane regulacje dalece krzywdzące dla podmiotów funkcjonujących na krajowym rynku farmaceutycznym.

 • 2019-06-19 Apteki
  Apteki

  Recepty - opinia Lewiatana do projektu rozporządzenia

 • 2017-04-12 Apteki
  Apteki

  Prawo farmaceutyczne - list do senatorów


  Konfederacja Lewiatan i Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET zwracają się z apelem o odrzucenie ustawy o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne (druk nr 472).

  Na 39. posiedzeniu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej została przyjęta ustawa o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne, które w sposób dramatyczny zmienia sposób funkcjonowania rynku aptecznego w Polsce.

 • 2017-03-22 Apteki
  Apteki

  Prawo farmaceutyczne - negatywna ocena zmian

  W związku z ponownym przekazaniem do procedowania poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne (druk nr 1126), Konfederacja Lewiatan podtrzymuje swoje dotychczasowe negatywne stanowisko w sprawie kształtu zmian na rynku aptecznym proponowanym w przedłożeniu poselskim.

 • 2015-04-10 Apteki
  Apteki

  Postulaty dotyczące eliminacji barier na rynku aptecznym

  Raport zawiera szczegółowy opis szkodliwych barier, które utrudniają aptekom oferowanie szerokiego zakresu i wysokiej jakości usług farmaceutycznych, swobodę komunikacji z pacjentem, zapewnienie dostępności produktów i prowadzenie działalności aptecznej w warunkach uczciwej konkurencji. Raport zawiera także wskazówki działań, które usprawnią i wzbogacą system opieki zdrowotnej nad pacjentem, jej jakość, a przez to także poziom zadowolenia pacjenta z oferowanych mu usług.

 • 2014-10-23 Apteki
  Apteki

  Uwagi do projektu ustawy o Karcie Dużej Rodziny

  Treść listu do Władysława Kosiniaka-Kamysza, Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

 • 2014-02-04 Apteki
  Apteki

  Do czego doprowadził zakaz reklamy aptek?

  Zakaz reklamy aptek i skrajnie restrykcyjna interpretacja tego przepisu powodują, że jakiekolwiek działanie farmaceuty na rzecz pacjenta, jest traktowane jako złamanie obowiązującej ustawy. Nielegalne okazało się nawet prowadzenie ubezpieczeń lekowych oraz programów propacjenckich, rabatowych czy naukowych - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2013-10-30 Apteki
  Apteki

  Lewiatan złożył skargi do Komisji Europejskiej ws. zakazu reklamy aptek

  Chodzi o zakaz reklamy aptek, który znalazł się w ustawie refundacyjnej obowiązującej od 1 stycznia 2012 roku, a w sprawie którego rząd nie przewiduje zmian w trakcie prac nad kolejną nowelizacją zapisów ustawy.

 • 2013-10-10 Apteki
  Apteki

  Okrągły stół farmaceutów i właścicieli aptek bez przedstawicieli NIA

  Na okrągły stół farmaceutów, właścicieli aptek, organizacji pacjenckich i ekspertów oraz przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia nie przybyli reprezentanci Naczelnej Izby Aptekarskiej.

Przejdź do archiwum