.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Tytoń

 • 2019-01-17 Tytoń
  Tytoń

  Ochrona zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych - stanowisko Konfederacji Lewiatan wobec projektu ustawy o zmianie ustawy

 • 2016-06-29 Tytoń
  Tytoń

  Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych - poprawki

  W związku z zaplanowanym w porządku obrad 22. posiedzenia Sejmu sprawozdaniem Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji Zdrowia o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, Konfederacja Lewiatan przekazała propozycję dwóch poprawek do przedłożenia komisji, istotnych z punktu widzenia przedsiębiorców.

 • 2016-03-02 Tytoń
  Tytoń

  Uwagi do poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym

  Uwagi Konfederacji Lewiatan do poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym, przedstawionego przez Klub Parlamentarny Kukiz'15.

 • 2015-08-04 Tytoń
  Tytoń

  Uwagi do projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych

  Poprawka 1:

  W art. 1 pkt 1 projektu w art. 2 pkt 5 nadać brzmienie:

  „5) reklama wyrobów tytoniowych - rozpowszechnianie komunikatów, wizerunków marek wyrobów tytoniowych lub symboli z nimi związanych, a także nazw i symboli graficznych firm produkujących wyroby tytoniowe, nieróżniące się od nazw i symboli graficznych wyrobów tytoniowych, służących popularyzowaniu marek wyborów tytoniowych, za reklamę nie uważa się informacji używanych do celów handlowych pomiędzy firmami zajmującymi się produkcją, dystrybucją i handlem wyrobami tytoniowymi ani informacji o markach wyrobów tytoniowych oraz papierosów elektronicznych nie zawierających przekazu zachęcającego do zakupu lub używania wyrobów tytoniowych lub papierosów elektronicznych, umieszczonych wyłącznie w punktach sprzedaży tych wyrobów;"

 • 2014-12-05 Tytoń
  Tytoń

  Ujednolicenie opakowań wyrobów tytoniowych

  Treść listu wysłanego do Elżbiety Bieńkowskiej, Komisarz ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP w Komisji Europejskiej.

 • 2014-11-03 Tytoń
  Tytoń

  Ustandaryzowane opakowania wyrobów tytoniowych - opinia

  W związku z trwającą procedurą notyfikacji brytyjskiego projektu ustawy wprowadzającego ustandaryzowane opakowania wyrobów tytoniowych, Konfederacja Lewiatan apeluje do Ministerstwa Gospodarki o podjęcie działań zmierzających do zgłoszenia przez Polskę tzw. detailed opinion w przedmiotowej sprawie.

 • 2013-12-09 Tytoń
  Tytoń

  Apel do rządu w sprawie papierosów mentolowych

  Negocjacje między Radą i Parlamentem Europejskim w sprawie dyrektywy tytoniowej wskazują, że istnieje niebezpieczeństwo wprowadzenia zakazu sprzedaży papierosów mentolowych wcześniej niż za osiem lat. Konfederacja Lewiatan apeluje do rządu i naszych europosłów o podjęcie działań zmierzających do przeforsowania zmian korzystnych dla polskiej gospodarki.

 • 2013-10-09 Tytoń
  Tytoń

  Slimy zostaną

  Opowiedzenie się przez Parlament Europejski, w przyjętym we wtorek (8 października) stanowisku negocjacyjnym w sprawie nowej dyrektywy tytoniowej, za dalszą możliwością sprzedaży papierosów typu slim to pozytywna wiadomość dla polskiej gospodarki.

Przejdź do archiwum