.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2008

 • 2008-12-31 Aktualności
  Aktualności

  Projekty współpracy polsko-kirgijskiej

  W związku z rozważaną w lutym-marcu 2009 r, wizytą Ministra Spraw Zagranicznych Kirgistanu E. Karabajewa w Warszawie oraz propozycją strony kirgiskiej rozwoju współpracy z polskimi podmiotami gospodarczymi, MSZ prosi o informacje o przedsiębiorstwach polskich zainteresowanych podjęciem współpracy. 

 • 2008-12-31 Aktualności
  Aktualności

  Podziękowanie za współpracę przy Partnerstwie dla Klimatu

  Podziękowanie Ministra Środowiska prof. Macieja Nowickiego dla PKPP Lewiatan za wsparcie Partnerstwa dla Klimatu w 2008 roku.

 • 2008-12-30 Aktualności
  Aktualności

  Stanowisko ws. kosztów zatrudnienia niepełnosprawnych

  PKPP Lewiatan dostrzega konieczność nowelizacji przepisów rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie zwrotu dodatkowych kosztów zatrudnienia pracowników niepełnosprawnych. Z uwagi na nowelizację ustawy o rehabilitacji społecznej i zawodowej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, a także wejście w życie Rozporządzenia Komisji (WE) NR 800/2008 z dnia 6 sierpnia 2008 r. obowiązujące w przedmiotowym zakresie przepisy muszą ulec zmianie.

 • 2008-12-29 Aktualności
  Aktualności

  PKPP Lewiatan o dofinansowaniu stanowisk pracy dla bezrobotnych

  Przedstawiamy opinię PKPP Lewiatan do rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej ws. szczegółowych warunków i trybu dokonywania refundacji ze środków Funduszu Pracy kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego, przyznawania bezrobotnemu środków na podjęcie działalności gospodarczej oraz form zabezpieczenia zwrotu otrzymanych środków.

 • 2008-12-29 Aktualności
  Aktualności

  Opinia Konfederacji ws. wynagrodzeń dla młodocianych pracowników

  PKPP Lewiatan dostrzega konieczność nowelizacji przepisów rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej zmieniającego rozporządzenie w sprawie refundowania ze środków Funduszu Pracy wynagrodzeń wypłacanych młodocianym pracownikom. Z uwagi na wejście w życie Rozporządzenia Komisji (WE) NR 800/2008 z dnia 6 sierpnia 2008 r. obowiązujące w przedmiotowym zakresie przepisy muszą ulec zmianie.

 • 2008-12-23 Aktualności
  Aktualności

  Nabór do pracy w Komisji Europejskiej

  Komisja Europejska ogłosiła nabór kandydatów na stanowisko dyrektora w Dyrekcji Generalnej ds. Rozszerzenia (ELARG) – Instrumenty Finansowe i Programy Regionalne (grupa zaszeregowania AD 14).

 • 2008-12-23 Aktualności
  Aktualności

  Sytuacja gospodarcza na świecie

  W załączeniu przedstawiamy informację na temat sytuacji gospodarczej oraz działań rządowych w związku z kryzysem finansowym w wybranych krajach, przygotowaną przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

 • 2008-12-23 Aktualności
  Aktualności

  Korzystny wyrok w sprawie odliczania VAT

  22 grudnia Europejski Trybunał Sprawiedliwości wydał wyrok w sprawie polskich zasad odliczania VAT od paliwa. Zdaniem Trybunału Polska z chwilą wejścia do UE nie miała prawa zmienić na niekorzyść podatników przepisów o VAT dotyczących odliczenia podatku naliczonego przy zakupie paliwa do samochodów firmowych.

 • 2008-12-22 Aktualności
  Aktualności

  NIE dla obowiazkowego ubezpieczenia chorobowego

  6 stycznia odbędzie się pierwsze czytanie poselskiego projektu nowelizującego przepisy ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt PiS przewiduje objęcie obowiązkiem ubezpieczenia chorobowego osób prowadzących działalność gospodarczą i osób z nimi współpracujących.

 • 2008-12-19 Aktualności
  Aktualności

  Odrzucenia weta ws. pomostówek to dobra decyzja!

  Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan z satysfakcją przyjęła decyzję posłów odrzucającą weto do ustawy o emeryturach pomostowych. Cieszymy się, że parlamentarzyści opowiedzieli się za rozwojem Polski i uchronili pracujących Polaków przed zwiększonymi obciążeniami podatkowymi.