.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2010

 • 2010-12-30 Aktualności
  Aktualności

  Zmiany w OFE. Czekamy na prawdziwe reformy

  Składki do OFE zostaną obniżone z dotychczasowych 7,3 proc. do 2,3 proc., natomiast 5 proc. trafi do ZUS - zdecydował rząd.

  Pójdą one na wypłatę bieżących emerytur. Zamiast ciąć wydatki rząd sięga po pieniądze, które powinniśmy inwestować w OFE. W ten sposób politycy uwalniają się od obowiązku przeprowadzenia reform finansów publicznych - uważa PKPP Lewiatan.

 • 2010-12-30 Aktualności
  Aktualności

  Nowi Członkowie Lewiatana

  W grudniu w poczet członków Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan wstąpiły cztery nowe firmy.

 • 2010-12-30 Aktualności
  Aktualności

  Duże zmiany w PO KL

  Od 1 stycznia 2011 r. wszystkich beneficjentów PO KL obowiązywać będą nowe zasady.

 • 2010-12-29 Aktualności
  Aktualności

  Nie likwidujmy OFE

  Na czwartkowym posiedzeniu rząd może ograniczyć przekazywanie środków do otwartych funduszy emerytalnych zapowiedziała minister pracy Jolanta Fedak. PKPP Lewiatan z niepokojem odnotowuje wypowiedzi, które podważają sens przeprowadzonej jedenaście lat temu reformy emerytalnej.

 • 2010-12-29 Aktualności
  Aktualności

  Kwotowa waloryzacja emerytur i rent niezgodna z konstytucją

  Na czwartkowym (30 grudnia br.) posiedzeniu rząd ma się zająć zmianą zasad waloryzacji emerytur i rent. Premier Donald Tusk kilka miesięcy temu zapowiadał, że zamiast podwyżki procentowej, przyznawanej raz w roku, chce wprowadzić jednakową dla wszystkich emerytów i rencistów podwyżkę kwotową. PKPP Lewiatan uważa, że to nie jest dobre rozwiązanie, bo może rodzić niesprawiedliwości społeczne.

 • 2010-12-28 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan w styczniu 2011 r. złoży wniosek do TK w sprawie święta Trzech Króli

  W styczniu 2011 roku wpłynie do Trybunału Konstytucyjnego wniosek w sprawie zbadania zgodności z konstytucją ustawy o dniu wolnym od pracy w Święto Trzech Króli - zapowiada PKPP Lewiatan.

  „Ustawę oceniamy negatywnie przede wszystkim ze względu na skutki ekonomiczne dla przedsiębiorstw. Polskich firm i rodzin nie stać na dłuższe świętowanie - staniemy się mniej konkurencyjni i atrakcyjni inwestycyjnie, bowiem kapitał trwały będzie zamrożony o jeden dzień w roku dłużej" - mówi Grażyna Spytek-Bandurska, wicedyrektorka Departamentu Dialogu Społecznego i Stosunków Pracy PKPP Lewiatan.

 • 2010-12-28 Aktualności
  Aktualności

  Zmiany VAT od 2011 roku: przewodnik dla przedsiębiorców

  1 stycznia 2011 wejdą w życie ustawy dotyczące podatku od towarów i usług. Podpowiadamy przedsiębiorcom, gdzie znaleźć szczegółowe informacje związane ze zmianą VAT.

 • 2010-12-27 Aktualności
  Aktualności

  Rada Podatkowa PKPP Lewiatan za utrzymaniem zwolnienia z VAT usług medycznych

  Wprowadzenie od 1 stycznia 2011 roku opodatkowania usług medycznych według maksymalnej stawki będzie miało negatywne skutki, zważywszy że dotychczas były one zwolnione z VAT. Zakłady opieki zdrowotnej nie zdają sobie jeszcze sprawy, że zdrożeją usługi świadczone im przez podwykonawców, ponieważ nie będą już więcej objęte zwolnieniem podatkowym. Dlatego należy utrzymać zwolnienie usług medycznych z VAT- uważa Rada Podatkowa PKPP Lewiatan.

 • 2010-12-27 Aktualności
  Aktualności

  Zmiany w ustawie Prawo bankowe - spready

  Proponowane w założeniach projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo bankowe (dalej: projekt) zmiany mają na celu - w zamierzeniu inicjatorów - zapewnienie szczególnej ochrony konsumentom, którzy zawarli z bankami zabezpieczone hipotecznie umowy kredytowe w walutach obcych, poprzez eliminację tzw. spreadu walutowego w trakcie spłaty tych kredytów. Projekt zakłada odejście od obecnie obowiązujących zasad przeliczania kursu walut obowiązujących w danym banku na rzecz tzw. „średniego kursu NBP z dnia poprzedzającego dzień wypłaty kredytu lub dzień spłaty raty, jego części lub całości". Ponadto projekt zakłada dodatkową możliwość dokonania spłaty raty, części lub całości kredytu w walucie, w której kredyt został zaciągnięty, bez konieczności przewalutowywania go według kursu obowiązującego w banku.

 • 2010-12-27 Aktualności
  Aktualności

  Ograniczony dostęp do strony www.pkpplewiatan.pl

  Od 27 grudnia 2010 r. dostęp do niektórych treści na stronie www.pkpplewiatan.pl będzie ograniczony. Pełną treść informacji przeczytać będą mogli tylko członkowie konfederacji po zalogowaniu się. Informacja dotycząca logowania na stronie zostanie wysłana do członków w osobnym e-mailu.