.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2009

 • 2009-12-29 Aktualności
  Aktualności

  2010 rok: Będzie zdecydowanie lepiej - prognoza gospodarcza Lewiatana

  Nie oznacza to jednak, że nie trzeba podejmować kolejnych działań naprawczych. Mimo, iż czeka nas umiarkowany wzrost gospodarczy, to będzie on jednak niewystarczający do zahamowania wzrostu bezrobocia. W drugiej połowie roku coraz pilniejsze będą działania oszczędnościowe niezbędne do przywrócenia równowagi finansów publicznych.

 • 2009-12-28 Aktualności
  Aktualności

  Krynica '2010 - III Zawody Narciarskie Lewiatana

  16 stycznia na stokach Jaworzyny Krynickiej odbędą się mistrzostwa narciarskie Lewiatana. Slalom gigant jest przewidziany jako część sportowa tradycyjnego zimowego spotkania władz i członków Konfederacji.

 • 2009-12-23 Aktualności
  Aktualności

  5 sukcesów i 4 porażki polskiej gospodarki – przedsiębiorcy oceniają 2009 r.

  Rok 2009 był niewątpliwie jednym z najcięższych sprawdzianów dla polskiej gospodarki. Dziś śmiało możemy powiedzieć, że zdaliśmy go. Mimo tak trudnej sytuacji na światowych rynkach nasza gospodarka osiągnęła więcej sukcesów niż porażek.

 • 2009-12-21 Aktualności
  Aktualności

  Nowa szansa dla pracy tymczasowej - nowelizacja podpisana!

  17 grudnia 2009 roku prezydent podpisał nowelizację ustawy o zatrudnieniu pracowników tymczasowych, która ma szanse znieść główne bariery rozwoju pracy tymczasowej w Polsce.

 • 2009-12-17 Aktualności
  Aktualności

  Wesołych Świąt!

  Życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku w rodzinnym gronie oraz pasma sukcesów i spełnienia marzeń w nadchodzącym Nowym Roku składa Państwu
  PKPP Lewiatan

 • 2009-12-17 Aktualności
  Aktualności

  Po grudniowym szczycie Rady Europejskiej

  10–11 grudnia 2009 r. odbył się szczyt Rady Europejskiej w Brukseli. Przywódcy państw i rządów 27 krajów UE z zadowoleniem przyjęli wejście w życie traktatu lizbońskiego, podjęli tematykę sytuacji gospodarczej i finansowej w krajach UE, jak również odnieśli się do konferencji ONZ nt zmian klimatycznych, odbywającej się w tych dniach w Kopenhadze.

 • 2009-12-17 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie Rady Prezydentów BUSINESSEUROPE w Sztokholmie

  Drugie w 2009 roku spotkanie Rady Prezydentów BUSINESSEUROPE odbyło się w Sztokholmie w dniach 3 i 4 grudnia 2009 r. PKPP Lewiatan reprezentowała na spotkaniu prezydentów prezydent PKPP Lewiatan Henryka Bochniarz. Program tegorocznej Rady obejmował wiele spotkań z rządem Szwecji, królem Karolem Gustawem i jego rodziną oraz Mario Montim, byłym komisarzem, któremu Komisja Europejska powierzyła opracowanie raportu na temat przyszłości Wspólnego Rynku w Unii Europejskiej.

 • 2009-12-17 Aktualności
  Aktualności

  projektu nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (druk 2473

  15 grudnia br. odbyło się w Sejmie połączone posiedzenie Komisji Zdrowia oraz Kultury i Środków Przekazu w sprawie poselskiego projektu nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (druk 2473).

 • 2009-12-17 Aktualności
  Aktualności

  Projekt ustawy implementującej dyrektywę usługową w Sejmie

  17 grudnia br. w Komisji Gospodarki odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o świadczeniu usług na terytorium RP, która ma na celu implementowanie dyrektywy usługowej do polskiego porządku prawnego.

 • 2009-12-17 Aktualności
  Aktualności

  Koniec prac nad ustawą o pozwach grupowych

  15 grudnia br. odbyło się posiedzenie sejmowej Komisji Sprawiedliwości, która miała zająć się uchwałą Senatu w sprawie ustawy o dochodzeniu roszczeń postępowaniu grupowym (tzw. pozwy grupowe).