.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2014

 • 2014-12-18 Aktualności
  Aktualności

  Postulaty biznesu na pierwszą Radę Europejską pod przewodnictwem Donalda Tuska

  Pierwsze posiedzenie Rady Europejskiej pod przewodnictwem Donalda Tuska (program posiedzenia dostępny tutaj) odbywa się w dniach 18-19 grudnia w Brukseli. Przywódcy państw członkowskich mają dyskutować przede wszystkim o europejskim planie inwestycyjnym (pisaliśmy o nim tutaj). Przedstawiciele pracodawców zwyczajowo przekazali na ręce przewodniczącego Rady list z postulatami biznesu. Poniżej przedstawiamy jego główne założenia.

 • 2014-12-18 Aktualności
  Aktualności

  Europejski biznes zdecydowanie poparł przyjęcie porozumienia UE-USA

  Grupa Pracodawców Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego zorganizowała okrągły stół na temat umowy partnerstwa ws. handlu i inwestycji między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi, który odbył się 16 grudnia w Brukseli. Przedstawiciele organizacji największych europejskich pracodawców: BUSINESSEUROPE, EUROCHAMBRES, EuroCommerce, CEEP, Komitety Copa-Cogeca i UEAPME miały okazję do otwartej i pogłębionej dyskusji z głównymi unijnym negocjatorem TTIP, Ignacio Garcia Bercero. Po spotkaniu wydano wspólne oświadczenie w sprawie negocjacji partnerstwa.

 • 2014-12-18 Aktualności
  Aktualności

  Międzynarodowe Targi Czystości w Warszawie

  W dniach 22-24 kwietnia 2015 r. w Warszawie odbędą się Międzynarodowe Targi Czystości ISSA/INTERCLEAN. W ciągu trzech dni wystawcy zaprezentują innowacyjne rozwiązania czystościowe oraz najnowszą ofertę produktową.

 • 2014-12-18 Aktualności
  Aktualności

  Szczyt w Brukseli z udziałem europejskich przywódców poświęcony TTIP

  Dziś w Brukseli odbywa się spotkanie europejskich przywódców, organizacji biznesowych i międzynarodowych firm poświęcone znaczeniu transatlantyckiego partnerstwa w obszarze handlu i inwestycji (TTIP). Gospodarzem rozmów jest CBI, nasz brytyjski odpowiednik. W wydarzeniu biorą udział m.in. premier David Cameron, premier Ewa Kopacz, prezydent BUSINESSEUROPE Marcus Beyrer i Jacek Krawczyk, wiceprezydent Konfederacji Lewiatan. Specjalne zaproszenie dla Lewiatana zostało wystosowane wspólnie przez rząd brytyjski i CBI.

 • 2014-12-17 Aktualności
  Aktualności

  Przemysł na plusie, ale coraz słabszy

  Produkcja przemysłowa była w listopadzie o 0,3 proc. wyższa niż przed rokiem - poinformował GUS.

 • 2014-12-17 Aktualności
  Aktualności

  Dolnośląscy pracodawcy opiniują nowy pomysł wspierania przedsiębiorczości

  Dolnośląscy Pracodawcy odnieśli się do pomysłu stworzenia Dolnośląskiej Instytucji Finansowej, nowej spółki samorządu województwa odpowiedzialnej za wspieranie przedsiębiorczości za pomocą zwrotnych instrumentów finansowych .

 • 2014-12-17 Aktualności
  Aktualności

  Apel organizacji pozarządowych przed wizytą prezydenta Poroszenki

  Apel polskich organizacji pozarządowych w przededniu oficjalnej wizyty Prezydenta Ukrainy w Polsce

   

 • 2014-12-16 Aktualności
  Aktualności

  Co dalej z Planem Inwestycyjnym Komisji Europejskiej?

  O planie inwestycyjnym przedstawionym przez nowego Przewodniczącego Komisji Europejskiej (KE) Jean-Claude Junckera pisaliśmy szczegółowo tuż po jego ogłoszeniu, w listopadowym wydaniu Newslettera Europejskiego (tutaj). W ślad za prezentacją komunikatu KE, na początku grudnia temat omawiali unijni ministrowie gospodarki (podczas posiedzenia Rady ds. Konkurencyjności) oraz ministrowie finansów (posiedzenie Rady ds. Gospodarczych i Finansowych). Wysłuchali oni prezentacji raportu specjalnej grupy ds. inwestycji składającej się z KE, Europejskiego Banku Inwestycyjnego i przedstawicieli państw członkowskich, której jeszcze we wrześniu powierzono zadanie dokonania przeglądu trendów i potrzeb inwestycyjnych, analizy głównych barier inwestycyjnych w Europie, zaproponowania konkretnych rozwiązań ich przezwyciężenia oraz przedstawienia rekomendacji odnośnie do utworzenia przejrzystego wykazu projektów inwestycyjnych.

 • 2014-12-16 Aktualności
  Aktualności

  Zatrudnienie nadal rośnie

  Zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło w listopadzie 5550,8 tys. osób i wzrosło o 0,1 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca - podał GUS.

 • 2014-12-16 Aktualności
  Aktualności

  Henryka Bochniarz odchodzi z Boeing International


  Z końcem grudnia po 8 latach pracy na stanowisku prezesa Boeinga na Europę Środkową i Wschodnią Henryka Bochniarz kończy współpracę z amerykańskim koncernem.

  Od stycznia szefowa Lewiatana nadal będzie społecznie angażowała się w prace Konfederacji i jako wiceprezydent BUSINESSEUROPE na forum europejskim oraz kontynuowała dotychczasową działalność w radach nadzorczych Unicredit, TP SA i Fiat Polska. Pozostanie aktywna w działaniach na rzecz kobiet, m.in. w ramach Stowarzyszenia Kongres Kobiet.