.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2014

 • 2014-12-10 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan proponuje zmiany w prawie budowlanym

  Umożliwienie prowadzenia książki obiektu budowalnego w formie elektronicznej, digitalizację map geodezyjnych, uruchomienie elektronicznego obiegu dokumentów z zakresu prawa budowlanego - proponuje Konfederacja Lewiatan, w ramach prac nad projektem ustawy o uproszczeniu procedur administracyjnych.

 • 2014-12-10 Aktualności
  Aktualności

  Przedłużenie naboru wniosków do projektu Polski Most Krzemowy

  PARP ogłosiła przedłużenie naboru wniosków do projektu Polski Most Krzemowy (nowy termin: 15 grudnia 2014 r.) oferującego wsparcie dla przedsiębiorców ze środków UE w rozwoju działalności na rynku Stanów Zjednoczonych Ameryki.

 • 2014-12-10 Aktualności
  Aktualności

  Szczyt 16 Państw Europy Środkowo Wschodniej i Chin

  16 grudnia 2014 roku w Belgradzie, w Serbii odbędzie się Szczyt 16 Państw Europy Środkowo Wschodniej i Chin, któremu towarzyszyć będzie Forum Gospodarcze. Na Szczycie Polskę reprezentować będzie Pani Premier Ewa Kopacz wraz z przedstawicielami Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Gospodarki, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz innych instytucji otoczenia biznesu.

 • 2014-12-09 Aktualności
  Aktualności

  Henryka Bochniarz we francuskim Madame Le Figaro

  Prezydent Lewiatana udzieliła wywiadu dla francuskiego magazynu Madame Le Figaro, sobotniego dodatku do najstarszego i jednego z czołowych dzienników we Francji. Opowiedziała m.in. o swojej działalności na rzecz kobiet. W artykule opisującym wpływowe i odnoszące sukcesy kobiety w Polsce znalazły się też m.in. Irena Eris, Wanda Nowicka, Joanna Przetakiewicz, Kamila Sidor i Joanna Mucha.

  Artykuł można przeczytać tutaj (j. francuski)

 • 2014-12-09 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan chce zmian w przepisach o podróżach służbowych

  Pracownikowi wykonującemu na polecenie pracodawcy zadanie służbowe poza miejscowością, w której znajduje się siedziba pracodawcy lub poza stałym miejscem pracy, a także w dodatkowym miejscu pracy powinny przysługiwać należności na pokrycie kosztów związanych z podróżą służbową - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-12-09 Aktualności
  Aktualności

  Nowa ustawa o prawach konsumenta

  25 grudnia 2014 roku wejdzie w życie ustawa o prawach konsumenta , która ujednolici prawa kupujących i obowiązki sprzedających z tymi, które istnieją w całej Unii Europejskiej. Już dziś Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów pragnie pomóc przedsiębiorcom i konsumentom przygotować się na...

 • 2014-12-09 Aktualności
  Aktualności

  Webinarium nt. eksportu żywności do USA

  Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku organizuje webinarium dla polskich producentów żywności na temat eksportu artykułów spożywczych do Stanów Zjednoczonych. Webinarium odbędzie się 10 grudnia 2014 r. o godz. 15:00 czasu polskiego (godz. 9:00 czasu...

 • 2014-12-09 Aktualności
  Aktualności

  Ministrowie Grabarczyk i Wasiak gośćmi Lewiatana

  W dniach 5-7 grudnia br. w Ossie odbyło się wyjazdowe spotkanie władz i kluczowych członków Konfederacji Lewiatan.

 • 2014-12-08 Aktualności
  Aktualności

  47 proc. Polaków chce pracować w soboty za dodatkowe wynagrodzenie lub dzień wolny

  Trzy piąte pracujących Polaków (62%) przynajmniej raz w ciągu ostatnich 12 miesięcy pracowało w sobotę. Najczęściej w zamian otrzymywali dodatkowe wynagrodzenie (27%), nieco rzadziej dzień „wolny" (19%) - wynika z badania TNS Polska zrealizowanego dla Instytutu Badań Strukturalnych. Zdaniem Konfederacji Lewiatan z badania widać, że Polacy chcą pracować w sobotę za dodatkowe pieniądze. W załączniku specjalna infografika, w której zebraliśmy najważniejsze wyniki badania.

 • 2014-12-08 Aktualności
  Aktualności

  Będzie nowy wiceminister sprawiedliwości ds. mediacji i arbitrażu?

  - Rozważam możliwość powołania nowego wiceministra odpowiedzialnego za mediacje i arbitraż - powiedział Cezary Grabarczyk, minister sprawiedliwości, w czasie spotkania z przedstawicielami największych firm, członkami Konfederacji Lewiatan.