.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela

 • 2021-12-16 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Apel BusinessEurope do Rady Europejskiej: potrzebujemy ogólnoeuropejskiej koordynacji, żeby utrzymać ożywienie gospodarcze

  16-17 grudnia obraduje Rada Europejska. BusinessEurope przygotowało stanowisko skierowane do przywódców unijnych państw. - W liście podkreślono, że Rada Europejska powinna skupić się na koordynacji wysiłków w celu opanowania czwartej fali pandemii wirusa Covid, a jednocześnie na utrzymaniu ożywienia gospodarczego - mówi Kinga Grafa, Dyrektorka Biura Konfederacji Lewiatan w Brukseli, Stały Przedstawiciel przy BusinessEurope.

 • 2021-12-15 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  W 2022 Europa nadal będzie podążać drogą ku cyfrowej dekadzie

  Mijający rok obfitował w nowe propozycje unijnych regulacji, których celem było przybliżenie Europy ku pełnej transformacji cyfrowej. Główne cele Komisji Europejskiej w nadchodzącym będą podobne. Bruksela nadal będzie podejmowała starania, aby Unia Europejska stała się prawdziwym liderem bezpiecznej, godnej zaufania i ukierunkowanej na człowieka technologii.

 • 2021-12-15 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Rok 2022 dla sektora Life Sciences w kontekście prac instytucji unijnych

  2022 rok będzie ważnym rokiem w zakresie działalności instytucji unijnych dotyczącej sektora Life Sciences - w tym branży spożywczej i farmaceutycznej. Przed nami liczne inicjatywy legislacyjne, które mogą istotnie wpłynąć na prowadzenie biznesu. Poniżej znajdą Państwo krótkie podsumowanie najważniejszych, naszym zdaniem, przyszłych działań Komisji Europejskiej.

 • 2021-12-15 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Nowy rok, nowe prace

  Komisja Europejska przyjmuje kolejne dokumenty strategiczne, a za nimi powstają kolejne dyrektywy, rozporządzenia, przeglądy, programy. I pewnie nie może być inaczej. Jednak coraz częściej pojawiają się głosy, że zbyt rzadko oceniamy rezultaty starych i nowych polityk, że nie mamy dostatecznie aktualnych danych, a rzeczywistość zmienia się dziś zdecydowanie szybciej i statystyki z lat ubiegłych nie odzwierciedlają dobrze rzeczywistości.

 • 2021-12-15 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Rynek cyfrowy – z czym zmierzą się przedsiębiorcy w przyszłym roku?

  Droga ku cyfrowej dekadzie w Europie jest wciąż długa i pełna wyzwań. Ambicją KE było i jest uczynienie cyfryzacji motorem wzrostu gospodarczego oraz wzmocnienie pozycji UE jako lidera cyfryzacji. Bruksela w 2021 r. postawiła zatem mocno na regulacje "cyfrowe", w tym na działania na rzecz bezpiecznej cyfryzacji i usprawnień na rzecz konsumentów w obszarze telekomunikacji.

 • 2021-12-15 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  2022 pod znakiem neutralności klimatycznej i pakietu Fit For 55

  W lipcu 2021 roku Komisja Europejska przedstawiła ambitny pakiet reform legislacyjnych tj. Gotowi na 55 (ang. FIT for 55), który ma umożliwić osiągniecie celu jakim jest redukcja emisji gazów cieplarnianych netto o co najmniej 55 proc. w stosunku do poziomu z 1990 r. do 2030 r., angażując wszystkie sektory gospodarki. Pakiet ten jest zestawem narzędzi prawodawczych, które mają służyć realizacji celów zawartych w Europejskim Zielonym Ładzie i Europejskim prawie o klimacie.

 • 2021-12-15 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Jednolity Rynek UE – czego możemy spodziewać się w 2022?

  Unijne instytucje zapowiadają dalsze pogłębianie jednolitego rynku i likwidowanie istniejących na nim barier. Biorąc jednak pod uwagę rosnące tendencje protekcjonistyczne w wielu państwach członkowskich, można mieć poważne obawy co do tego, na ile owe głośne zapowiedzi będą realizowane, a także co do kształtu proponowanych regulacji.

 • 2021-12-15 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  7 priorytetów biznesu dla Unii Europejskiej na 2022 rok

  Prezydenci poszczególnych federacji zrzeszonych w BusinessEurope (w tym Konfederacja Lewiatan) przyjęli w Paryżu deklarację, w której wskazali siedem priorytetowych obszarów dla francuskiej prezydencji w Radzie UE. Przewodnictwo Francji rozpocznie się 1 stycznia. Cele przekazane na ręce prezydenta Francji Emmanuela Macrona będą drogowskazem dla działalności Konfederacji Lewiatan na poziomie UE w kolejnym roku.

 • 2021-12-10 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Employers’ Group Manifesto on the Conference on the Future of Europe (CoFoE)

  Making the European Union Capable of Action

 • 2021-12-10 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Raport Eurofound nt. budowania zdolności skutecznego dialogu społecznego w UE

  Głównym celem tego dokumentu roboczego jest zbadanie, w jaki sposób dalej wspierać budowanie zdolności w zakresie skutecznego dialogu społecznego w Unii Europejskiej. Raport zawiera przegląd Eurofound mający na celu określenie potrzeb i inicjatyw partnerów społecznych w zakresie budowania potencjału w odniesieniu do krajowych ram autonomicznych negocjacji zbiorowych, zaangażowania w europejski dialog społeczny i europejski semestr oraz rozwoju członkostwa.

Przejdź do archiwum