.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela

 • 2021-07-14 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Pakiet „Fit for 55” - zapowiedź realizacji Europejskiego Zielonego Ładu

  Komisja Europejska (KE) ogłosiła główną część długo oczekiwanego Pakietu Fit for 55. Jest to projekt zmian legislacyjnych, które mają na celu zmniejszenie emisyjności europejskiej gospodarki o co najmniej 55% do 2030 roku (w stosunku do poziomu emisyjności z roku 1990).

 • 2021-07-12 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Priorytetu biznesu dla słoweńskiej prezydencji w Radzie UE

  BusinessEurope, paneuropejska federacja pracodawców której członkiem jest Konfederacja Lewiatan, wysłała list do sprawującego obecnie prezydencję w Radzie UE Premiera Słowenii Janeza Jansa. Przedstawiamy w nim priorytetu biznesu na najbliższe półrocze.

 • 2021-06-30 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Jakie będą priorytety prezydencji słoweńskiej w Radzie UE?

  Słowenia rozpocznie swoje przewodnictwo w Radzie UE 1 lipca. Będzie to ważny czas dla Europy, która wychodzi z koronakryzysu. Najbliższe pół roku to kluczowy okres dla pobudzenia unijnej gospodarki.

 • 2021-06-29 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Jesteśmy częścią BusinessEurope

  Konfederacja Lewiatan od 20 lat posiada stałe przedstawicielstwo w Brukseli. Już od 2001 jest również członkiem BusinessEurope, czyli największej paneuropejskiej federacji biznesowej zrzeszającej 40 organizacji pracodawców z 35 krajów. Na czym polega nasza codzienna praca w ramach BusinessEurope oraz współpraca z innymi federacjami pracodawców? Kim są nasi eksperci?

 • 2021-06-29 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Normy dla towarów i usług - co proponuje KE?

  5 maja Komisja Europejska przedstawiła zrewidowaną strategię przemysłową. KE potwierdziła w niej, że w III kwartale tego roku zaproponuje strategię normalizacyjną. Konsultacje dokumentu rozpoczną się na przełomie czerwca i lipca. Nowa strategia pokazuje, że Komisja coraz mocniej dostrzega rolę norm jako ważnego narzędzia, które ma wzmocnić jednolity rynek - zarówno w odniesieniu do towarów, jak i usług.

 • 2021-06-28 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Europejska Unia Zdrowotna - odpowiedź UE na kryzys COVID?

  Obciążenie dla systemów ochrony zdrowia spowodowane pandemią COVID-19 było czymś nieobserwowanym w Europie od dziesiątków lat. Trudna sytuacja stała się katalizatorem dla stworzenia Europejskiej Unii Zdrowotnej.  W ramach projektu, Komisja Europejska chce stworzyć ramy prawne, których celem będzie przygotowanie państw członkowskich UE na przyszłe kryzysy zdrowotne.

 • 2021-06-25 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Unia Europejska ureguluje dostęp do danych nieosobowych

  Komisja Europejska rozpoczęła prace nad nowym projektem legislacyjnym dotyczącym danych. Mowa o Akcie w sprawie danych (Data Act). Celem projektu jest zapewnienie sprawiedliwego podziału danych między podmiotami gospodarki opartej na danych. Chodzi w szczególności o dane nieosobowe w regulowanych przez prawo umowach w relacjach B2B (między przedsiębiorstwami) oraz w relacjach B2G (między przedsiębiorstwami i rządami). Komisja Europejska zamierza też przeprowadzić przegląd przepisów dotyczących ochrony prawnej baz danych.

 • 2021-06-24 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Apel europejskiego biznesu przed szczytem Rady Europejskiej [+MP3]

  Przed posiedzeniem Rady Europejskiej 24-25 czerwca BusinessEurope i federacje członkowskie (w tym Konfederacja Lewiatan) wzywają szefów państw i rządów do skutecznego wykorzystania europejskich funduszy naprawczych, podjęcia niezbędnych działań dla jak najszybszego wyjścia z kryzysu spowodowanego pandemią COVID-19 oraz złagodzenia złych skutków międzynarodowych napięć dla gospodarki i zatrudnienia w Europie.

 • 2021-06-21 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Jak biuro Lewiatana w Brukseli zabiega o interes polskich firm?

  Konfederacja Lewiatan od 20 lat posiada stałe przedstawicielstwo w Brukseli. Jednym z jego głównych zadań jest prezentowanie postulatów polskich firm na arenie Unii Europejskiej. Jak to wygląda w praktyce? Przykładem jest szereg skutecznych działań, które podjęli nasi przedstawiciele w stolicy UE w celu zniesienia zakazu reklamy aptek w Polsce.

 • 2021-06-15 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Zniesienie certyfikatu SPC - przypominamy sukces biura Lewiatana w Brukseli

  Biuro Lewiatana w Brukseli świętuje w tym roku 20 urodziny. To okazja, aby przypomnieć o największych sukcesach naszych przedstawicieli, którzy w sercu UE zabiegają o korzystne przepisy dla polskiego biznesu. Jednym z przykładów skutecznej inicjatywy było zniesienie certyfikatu SPC, który ograniczał producentów leków generycznych i biopodobnych.

Przejdź do archiwum