.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela

 • 2021-09-21 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  EKES: Dyskusja o wolontariacie z udziałem eksperta Lewiatana

  W poniedziałek (20.09) odbyło się posiedzenie grupy analitycznej "Wolontariusze - obywatele budujący przyszłość" w ramach Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (EKES). W spotkaniu wziął udział Adam Dorywalski z biura Lewiatana w Brukseli. Podczas poniedziałkowej dyskusji mówił o wolontariacie zagranicznym.

 • 2021-09-15 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Orędzie von der Leyen o stanie UE – komentarze biura Lewiatana w Brukseli

  Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wygłosiła w środę orędzie o stanie Unii Europejskiej. Przemówienie było pełne zaangażowania, ale zabrakło w nim konkretów w sprawach dot. gospodarki i jednolitego rynku - podsumowują eksperci z biura Lewiatana w Brukseli.

 • 2021-09-02 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Układy zbiorowe w UE - weź udział w dyskusji

  Obserwatorium Rynku Pracy EKES (Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego) organizuje publiczne wysłuchanie dotyczące praktyki stosowania układów zbiorowych w krajach o niskim uzwiązkowieniu.

   

 • 2021-07-27 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  UE chce uregulować cyfryzację ochrony zdrowia

  Cyfryzacja jest jednym z globalnych trendów, który realnie zmienia codzienność w wielu obszarach funkcjonowania społeczeństwa. Jednym z tych obszarów jest ochrona zdrowia, która w ostatnich latach mocno się zmieniła. W związku z pandemią COVID-19 proces cyfryzacji i badań naukowych mocno przyśpieszył. Cyfryzacja powoduje postęp i wprowadza wiele ułatwień w medycynie, ale może też tworzyć ryzyka. Jakie? Np. te dotyczące prywatności.

 • 2021-07-27 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Horyzont Europa szansą dla polskich firm

  Program ramowy Horyzont Europa (następca Horyzontu 2020) to najważniejszy unijny program finansujący badania naukowe i innowacje w latach 2021-2027. Budżet programu to 95,5 mld euro. Czym różni się od swojego poprzednika i kto może z niego skorzystać? Wyjaśniam szczegóły.

 • 2021-07-27 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Komisja Europejska przygotowuje nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa produktów

  Już w przyjętym w listopadzie 2020r. przez Komisję Europejską programie na rzecz konsumentów wskazano na kluczowe obszary, które powinny stać się priorytetem dla europejskiej polityki konsumenckiej w najbliższych latach. To m.in.: wzmocnione ekologiczne podejście, bezpieczeństwo cyfrowe, ochrona słabszych uczestników rynku oraz zacieśnienie współpracy międzynarodowej.

 • 2021-07-26 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Czy partnerska współpraca UE i Szwajcarii jest możliwa?

  Szwajcaria jest czwartym po Chinach, USA i Wielkiej Brytanii parterem handlowym Unii Europejskiej. Relacje UE-Szwajcaria utrudniają jednak niedopasowane do szybko zmieniającej się rzeczywistości umowy dwustronne jak i neutralność Szwajcarii, która w określonych przypadkach przypomina wręcz izolacjonizm. 

 • 2021-07-22 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Ważne dyskusje w Obserwatorium Rynku Pracy przy EKES

  Od nowego mandatu Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (EKES) przewodniczę Obserwatorium Rynku Pracy, które przynależy do Sekcji Rynku Pracy, Spraw Społecznych i Obywatelskich - pisze Lech Pilawski, Doradca Zarządu Konfederacji Lewiatan. Podczas majowego spotkania obserwatorium odbyło się wysłuchanie na temat sektorów o niskich płacach: gastronomii, hoteli, turystyki, usług socjalnych, sprzątania, kultury, handlu. To była dobra debata i dyskusja - dodaje Lech Pilawski.

 • 2021-07-16 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Horyzont Europa szansą dla polskich firm. Spotkanie z Agatą Janaszczyk

  Biuro Konfederacji Lewiatan w Brukseli 14 lipca br. zorganizowało spotkanie dla firm członkowskich z Agatą Janaszczyk, radcą ds. badań naukowych ze Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE w Brukseli. Spotkanie dotyczyło unijnego programu na badania i innowacje Horyzont Europa. Zostało ono uroczyście otwarte przez wicedyrektorkę Lewiatana Marzenę Chmielewską oraz poprowadzone przez Adama Dorywalskiego, eksperta ds. UE w Biurze Lewiatana w Brukseli.

 • 2021-07-16 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Przedstawiciele branży farmaceutycznej rozmawiali z urzędnikami KE i Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE

  Przedstawiciele Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego (PZPPF) spotkali się 15 lipca br. z urzędnikami Komisji Europejskiej z Dyrekcji Generalnej ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności oraz z urzędnikami Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE z Wydziału Ekonomiczno-Handlowego. Rozmowy dotyczyły komponentu zdrowotnego w Krajowym Planie Odbudowy (KPO), roli Polski w zwiększaniu niezależności Europy w zakresie produkcji substancji czynnych (API), a także unijnej strategii farmaceutycznej. Spotkania zorganizowało biuro Konfederacji Lewiatan w Brukseli.

Przejdź do archiwum