.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela

 • 2021-03-26 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Nowe regulacje unijne dla rynku cyfrowego

  Komisja Europejska opublikowała projekty dwóch kluczowych regulacji zakładające reformę przestrzeni cyfrowej – akt o usługach cyfrowych (Digital Services Act – DSA) oraz akt o rynkach cyfrowych (Digital Markets Act – DMA). Zawierają one szczegółowe przepisy odnoszące się do wszystkich usług cyfrowych, w tym internetowych platform cyfrowych czy mediów społecznościowych działających na obszarze Unii Europejskiej.

 • 2021-03-23 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  "Przedsiębiorstwa nie mogą przyjmować dodatkowych obciążeń w obliczu kryzysu" – apel BusinessEurope do Rady Europejskiej

  Przed wideokonferencją członków Rady Europejskiej w dniach 25 i 26 marca 2021 r., BusinessEurope wzywa unijnych przywódców do zwrócenia większej uwagi na pozafinansową część europejskiej agendy działań. Wiele przedsiębiorstw walczy o przetrwanie i przyszłość swoich pracowników, przez co nie są one w stanie poradzić sobie z dodatkowymi obciążeniami nakładającymi się na kryzys.

 • 2021-03-19 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Europejscy pracodawcy mówią „tak” Europie Socjalnej, „nie” Unii Socjalnej

  Mówimy "tak" Europie Socjalnej, wspierającej państwa członkowskie w poprawie warunków społecznych i gospodarczych - ale "nie" Unii Socjalnej ze zharmonizowaną polityką społeczną, która zagrozi dobrze funkcjonującym systemom w państwach członkowskich - napisali w liście do Komisji Europejskiej przedstawiciele siedmiu organizacji pracodawców z Niemiec, Danii, Estonii, Finlandii, Szwecji, Czech i Polski, reprezentowanej przez Konfederację Lewiatan.

 • 2021-03-17 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Komisja Eurpejska odpowiedziała na nasz apel

  Konfederacja Lewiatan oraz Transport i Logistyka Polska (TLP), zawiązały koalicję z organizacją pracodawców z Litwy (LPK) i Czech (SPCR), wspólnie apelując do Komisji, Parlamentu Europejskiego, Rady UE i państw członkowskich o zniesienie obowiązkowych testów na COVID-19 i różnych formularzy rejestracyjnych dla kierowców zawodowych, co jest niezbędne dla zachowania płynności łańcuchów dostaw na jednolitym rynku UE.

 • 2021-03-03 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Ruszyły konsultacje Krajowego Planu Odbudowy

  26 lutego 2021 roku rozpoczęły się konsultacje projektu Krajowego Planu Odbudowy. Będą trwać do 2 kwietnia 2021 roku. Następnie Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przygotuje ostateczną wersję projektu KPO, która powinna zostać przekazana do Komisji Europejskiej do końca kwietnia 2021 roku. Komisja będzie miała dwa miesiące na zaakceptowanie Planu.

 • 2021-03-01 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Przygotowanie Krajowych Planów Odbudowy w państwach członkowskich UE

  25 lutego odbyło się wewnętrzne spotkanie BusinessEurope, na którym przedstawiciele federacji pracodawców z różnych państw UE rozmawiali o tym, na jakim etapie jest przygotowywanie i jak wyglądają w poszczególnych państwach konsultacje Krajowych Planów Odbudowy (KPO) z biznesem.

 • 2021-02-25 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Ankieta Eurofound: Życie, praca i COVID-19 - weź udział

  Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu Eurofound: „Życie, praca i COVID-19”. Wypełnienie ankiety zajmuje 10 minut.

 • 2021-02-25 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Apelujemy do Komisji Europejskiej o zniesienie testów dla kierowców zawodowych

  Konfederacja Lewiatan, na prośbę Transport i Logistyka Polska (TLP), zawiązała koalicję z organizacją pracodawców z Litwy (LPK) i Czech (SPCR), wspólnie apelując do Komisji, Parlamentu Europejskiego, Rady UE i państw członkowskich o zniesienie obowiązkowych testów na COVID-19 i różnych formularzy rejestracyjnych dla kierowców zawodowych, co jest niezbędne dla zachowania płynności łańcuchów dostaw na jednolitym rynku UE.

 • 2021-02-24 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  BusinessEurope apeluje do Przewodniczącego Rady Europejskiej

  Przed zbliżającym się posiedzeniem Rady Europejskiej (25-26 lutego) BuisnessEurope wysłało list do Przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michella, w którym zwraca uwagę na kwestię szczepionek i nowych ograniczeń na granicach wewnętrznych UE.

 • 2021-02-22 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Spotkanie Digital Economy Taskforce

  9 lutego br. odbyło się posiedzenie zespołu Digital Economy Task Force wramach BusinessEurope. Tematem bylo omówienie strategii działań wokół kluczowych projektów digitalowych, a Konfederację Lewiatan reprezentowała Aleksandra Musielak.

Przejdź do archiwum