.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela

 • 2021-12-07 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Relacja: seria spotkań ZPPE z unijnymi decydentami

  Koncepcja powołania Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego, bariery rozwoju wytwarzania zielonej energii w Polsce oraz szanse i wyzwania związane z Pakietem Fit for 55 - takie były główne tematy wizyty studyjnej Związku Pracodawców Prywatnych Energetyki (ZPPE) w Brukseli. Z powodu pandemii, spotkania odbywały się w formie online.

 • 2021-12-07 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Związek PharmaNET spotkał się w Brukseli z europosłami

  W dniach 1-2 grudnia, odbyła się wizyta studyjna online Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego, europosłami Krzysztofem Hetmanem i Adamem Jarubasem oraz doradcami europosłów – Rafałem Kamińskim z biura Kosmy Złotowskiego, Kamilem Majem z biura Bartosza Arłukowicza, jak również Jakubem Karwańskim, doradcą delegacji EPL w PE.

 • 2021-12-01 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Prezydent Lewiatana spotkał się z prezydentem Francji

  Maciej Witucki spotkał się z Emmanuelem Macronem w Paryżu podczas Rady Prezydentów BusinessEurope. W posiedzeniu wzięli udział szefowie 40 federacji pracodawców z krajów członkowskich Unii Europejskiej, w tym Konfederacji Lewiatan.

 • 2021-11-30 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Ważne informacje dla eksporterów do Wielkiej Brytanii

  Komisja Europejska przypomina o zmianach, które wejdą w życie po 31 grudnia bieżącego roku. Wtedy zakończy się okres przejściowy związany z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Od 1 stycznia 2021 handel między Unią Europejską a Wielką Brytanią reguluje umowa o wolnym handlu.

 • 2021-11-29 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Subsydia zagraniczne nie mogą zakłócać konkurencji na rynku wewnętrznym

  • Rozporządzenie w sprawie zakłóceń powodowanych przez subsydia zagraniczne na jednolitym rynku, które jest właśnie w konsultacjach społecznych, może ograniczyć szkodliwy wpływ takich subsydiów na konkurencję na rynku wewnętrznym - uważa Konfederacja Lewiatan.
  • Niektóre przepisy wymagają jednak doprecyzowania, m.in. uprawnienia dochodzeniowe KE, czy oddziaływanie regulacji na zamówienia publiczne.

 • 2021-11-26 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Apel BusinessEurope do Rady UE ds. Konkurencyjności. Temat - kluczowe kwestie dla przemysłu europejskiego

  BusinessEurope w swoim liście zaadresowanym do Prezydencji Słoweńskiej w kontekście odbywającego się w dniach 25-26 listopada szczytu Rady UE ds. Konkurencyjności, dziękuję za przedyskutowanie na ostatnim spotkaniu tak ważnych tematów dla przemysłu europejskiego jak Pakiet Fit for 55, Komunikat ws. lepszego stanowienia prawa oraz postępy w usuwaniu barier na jednolitym rynku. Ponadto, BusinessEurope zwraca uwagę na to, że wyzwania związane z pandemią jeszcze się nie skończyły.

 • 2021-11-26 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Skomplikowane przepisy hamują rozwój firm – apel Rady Prezydentów BusinessEurope

  Prezydenci 40 federacji członkowskich BusinessEurope wezwali w piątek (26.11) przyszłą francuską prezydencję Unii Europejskiej do walki ze złożonością unijnych projektów legislacyjnych. W stanowisku BusinessEurope podkreślono, że skomplikowane przepisy hamują rozwój milionów małych, średnich i dużych przedsiębiorstw europejskich.

 • 2021-11-26 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Rozmowy o ważnych projektach Komisji Europejskiej - w Paryżu obradowała Rada Prezydentów BusinessEurope

  W czwartek i piątek (25-26.10) w Paryżu obradowała Rada Prezydentów BusinessEurope. To międzynarodowa organizacja zrzeszająca federacje pracodawców z poszczególnych krajów członkowskich UE, w tym Konfederację Lewiatan. W spotkaniu uczestniczył prezydent Konfederacji Lewiatan Maciej Witucki, zastępca Dyrektora Generalnego Marzena Chmielewska i dyrektor biura Konfederacji Lewiatan w Brukseli Kinga Grafa.

 • 2021-11-25 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Niewystarczające działania KE w obszarze regulacji zarządzania danymi

  Firmy nie są w pełni zadowolone z działań podejmowanych przez Komisję Europejską w obszarze tworzenia regulacji dotyczących zarządzania danymi, ponieważ według nich – nie przekładają się one na satysfakcjonujące rozwiązania prawne. Jednak prawie połowa ankietowanych nie wyraziła swojej opinii na ten temat, co może świadczyć o zbyt małym zainteresowaniu przedsiębiorców obszarem, który ma bezpośrednie przełożenie na ich działalność biznesową – tym większe, im większa skala działalności.

 • 2021-11-25 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Unia powinna odgrywać większą rolę w obszarze zdrowia publicznego

  67,6 % ankietowanych uważa, że poziom kompetencji UE w zakresie zdrowia publicznego jest niewystarczający - tak wynika z ankiety przeprowadzonej przez biuro Lewiatana w Brukseli wśród firm członkowskich. Ponad 2/3 przedsiębiorców, którzy wzięli udział w ankiecie, opowiada się za zwiększeniem roli UE w obszarze zdrowia publicznego.

Przejdź do archiwum