.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela

 • 2021-01-28 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Nowa Strategia Przemysłowa UE, czyli jak uporać się ze skutkami pandemii i przejść zieloną i cyfrową transformację

  Konfederacja Lewiatan z zadowoleniem przyjmuje zapowiedź Komisji Europejskiej dotyczącą aktualizacji strategii przemysłowej, która powinna w pełni uwzględnić wpływ COVID-19 na gospodarkę.

 • 2021-01-28 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Ważne debaty na styczniowej sesji plenarnej EKES

  Gośćmi sesji byli: Antonio Costa – premier Portugali, Maros Sefcovic – wiceprzewodniczący KE do spraw stosunków instytucjonalnych i prognozowania, Ylva Johansson – komisarz ds. wewnętrznych, Michel Barnier – szef Grupy Zadaniowej KE ds. Stosunków ze Zjednoczonym Królestwem i Olivier De Schutter – specjalny sprawozdawca ONZ ds. skrajnego ubóstwa i praw człowieka.

 • 2021-01-27 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Ambitne cele dla Polski w Umowie Partnerstwa

  Trwają konsultacje Umowy Partnerstwa - kluczowego dokumentu, wskazującego na co będziemy mogli wydać środki europejskie w perspektywie 2021-2027. O tym, że 350 mld PLN to niebagatelny impuls popytowy, nie trzeba nikogo przekonywać. Na te środki warto jednak patrzeć również jak na unikatową szansę, by dzięki dalszej modernizacji gospodarki, dołączyć do grona lepiej rozwiniętych gospodarek UE.

 • 2021-01-27 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Wieloletnie Ramy Finansowe 2021-2027 oraz Fundusz Odbudowy – kolejne kroki

  Po długich i bardzo trudnych negocjacjach, 10 grudnia 2020r. Rada Europejska porozumiała się  w sprawie wieloletnich ram finansowych (WRF) UE na lata 2021-27 oraz Planu Odbudowy (Next Generation EU).

 • 2021-01-27 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Ursula von der Leyen odpowiada na list Lewiatana

  Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen odpowiedziała na wspólny list Prezydenta Konfederacji Lewiatan Macieja Wituckiego oraz Prezydentów federacji pracodawców z Niemiec (BDI), Hiszpanii (CEOE), Włoch (CONFIDUSTRIA) i Francji (MEDEF) dot. unijnego budżetu na lata 2021-2027, Funduszu Odbudowy UE oraz tymczasowych ram pomocy publicznej UE mających związek z pandemią COVID-19 przyjętych 19 marca 2020 r.

 • 2021-01-27 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  DSA (Digital Services Act) i DMA (Digital Markets Act) – kluczowy pakiet zmian dot. rynku cyfrowego w UE

  Rząd polski pracuje obecnie nad stanowiskami do pakietu zmian dot. funkcjonowania rynku cyfrowego, tj. projektu rozporządzeń DSA i DMA. Konfederacja Lewiatan opracowała w styczniu dwa stanowiska, w ramach których dzieli się ze strona rządową wstępną opinią rynku na temat pakietu.

 • 2021-01-27 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Systemy „first-to-file” i „first-to-invent”

  To dwie odrębne koncepcje uregulowania prawa patentowego, wskazujące komu ma zostać udzielony patent na wynalazek.

 • 2021-01-26 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Bruksela: ważne informacje dla podróżujących do Belgii

  Rząd Belgii ogłosił nowe ograniczenia dotyczące przemieszczania się. Podróżowanie w celach rekreacyjnych/turystycznych do i z Belgii jest zabronione od środy 27 stycznia do poniedziałku 1 marca 2021 roku. Ograniczenia w podróżowaniu będą obowiązywać w ruchu drogowym, lotniczym, morskim i kolejowym.

 • 2021-01-20 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  BusinessEurope: UE-USA: biznes oczekuje nowej ery partnerstwa

  Dziś inauguracja Joe Bidena jako 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki. BusinessEurope liczy, że oznaczać to będzie nową erę w stosunkach transatlantyckich, która, miejmy nadzieję, będzie bardziej kooperacyjna i mniej konfliktowa.

 • 2021-01-19 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Pomoc dla dotknietej trzęsieniem ziemi Chorwacji

  Podczas grudniowego trzęsienia ziemi w Chorwacji ucierpiało wiele regionów kraju - poważnym uszkodzeniom uległy szpitale, szkoły i infrastruktura transportu. Dramatyczna sytuacja ma miejsce w wielu miastach i na obszarach wiejskich.

Przejdź do archiwum