.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela

 • 2020-12-11 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Fundusz Sprawiedliwej Transformacji - podsumowanie spotkania online

  UE chce osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 r. i ten cel jest częścią wszystkich jej polityk w ramach Europejskiego Zielonego Ładu. Wymaga to przejścia na gospodarkę niskoemisyjną, co jest wyzwaniem dla obszarów zależnych głównie od paliw kopalnych i wysokoemisyjnych sektorów przemysłu.

 • 2020-12-10 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Brexit na ostatniej prostej – podsumowanie spotkania

  8 grudnia Konfederacja Lewiatan wspólnie z Ambasadą Wielkiej Brytanii w Warszawie zorganizowała spotkanie pt. "Brexit na ostatniej prostej: duże zmiany dla firm". Główne kwestie na ten temat, w przeddzień decyzji co do ostatecznych zasad handlu krajów członkowskich UE z Wielką Brytanią po 1 stycznia 2021 roku przedstawili europosłanka Danuta Huebner oraz Radca-Minister w Ambasadzie Wielkiej Brytanii w Warszawie, James Hughes.

 • 2020-12-09 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  List federacji przedsiębiorców do unijnych przywódców

  BusinessEurope oraz europejskie federacje pracodawców, w tym Konfederacja Lewiatan, wystosowały list do unijnych przywódców przed szczytem Rady Europejskiej, który odbędzie się w dniach 10-11 grudnia. Apelujemy o jak najszybsze przyjęcie Wieloletnich Ram Finansowych UE na lata 2021-2027 oraz Funduszu Odbudowy Next Generation EU. Wzywamy w nim również do poprawy koordynacji działań związanych z reakcją na pandemię, na szczeblu UE.

 • 2020-12-09 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  EKES wzywa Radę Europejską do jak najszybszego przyjęcia Wieloletnich Ram Finansowych i Funduszu Odbudowy

  Pomimo ogromnych wyzwań wynikających z pandemii, europejscy pracodawcy, pracownicy i organizacje społeczeństwa obywatelskiego wspólnie wzywają wszystkie 27 państw członkowskich do realizacji wieloletnich ram finansowych UE (WRF) oraz unijnego funduszu odporności i naprawy.

 • 2020-12-09 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Egelund Network o europejskiej płacy minimalnej

  8 grudnia odbyło się cykliczne spotkanie Egelund Network -  przedstawicieli organizacji pracodawców ze Skandynawii, regionu Morza Bałtyckiego i Europy Środkowej tj. z Niemiec, Norwegii, Danii, Szwecji, Finlandii, Estonii, Łotwy, Litwy i Czech.

 • 2020-12-08 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  „Nowe kompetencje na nowe czasy” – podsumowanie konferencji branży motoryzacyjnej

  Konferencja „Nowe kompetencje na nowe czasy” została zorganizowana w ramach projektu „Sektorowa Rada ds. kompetencji w sektorze motoryzacyjnym (z uwzględnieniem elektromobilności)”, realizowanego przez Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych. Wydarzenie przybliżyło unijną perspektywę m.in. dzięki wystąpieniu Joanny Szychowskiej, szefowej wydziału ds. motoryzacji w DG GROW, które poświęcone było priorytetom Komisji Europejskiej w obszarze mobilności i przemysłu motoryzacyjnego.

 • 2020-12-07 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Access2Markets - nowy portal dla firm chcących eksportować lub importować produkty lub usługi

  Nowy portal internetowy łączy Bazę Danych Dostępu do Rynku, unijne Centrum Informacji o Handlu i wiele innych.

 • 2020-11-30 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Rada Przedsiębiorczości: Stanowcze NIE dla odrzucenia unijnego budżetu

  Rada Przedsiębiorczości stanowczo protestuje przeciwko rządowym planom zablokowania budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027. Stanowisko deklarowane przez rząd Mateusza Morawieckiego jest sprzeczne z interesem narodowym i polską racją stanu. Przekreśla również szanse na szybkie wyjście z kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią COVID-19.

 • 2020-11-26 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Bruksela: Nowy mechanizm do zgłaszania barier w handlu

  Komisja Europejska uruchomiła nowy, scentralizowany na poziomie DG Trade system skarg (Single Entry Point) służący do zgłaszania barier w handlu w dostępie do rynków krajów trzecich oraz naruszeń zobowiązań w zakresie handlu i zrównoważonego rozwoju zawartych w umowach handlowych UE (efektywniejsze egzekwowanie i implementacja FTAs) oraz w ramach ogólnego systemu preferencji (GSP).

 • 2020-11-19 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Jednolity rynek potrzebuje szybszych działań

  Pandemia koronawirusa i nagłe zamykanie granic pomiędzy państwami członkowskimi skutkowało przerwaniem bądź spowolnieniem kluczowych łańcuchów dostaw oraz zakłóciło funkcjonowanie milionów pracowników transgranicznych i delegowanych, tym samym dodatkowo osłabiając unijną gospodarkę.

Przejdź do archiwum