.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela

 • 2021-05-10 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Jakiej UE chcą polscy przedsiębiorcy za 10-15 lat?

  Z okazji Dnia Europy prezydenci państw członkowskich UE zaprosili obywateli do „otwartej dyskusji" o przyszłości Unii Europejskiej. Ma temu służyć konferencja ws. przyszłości UE (COFE), która potrwa przez rok. Wydarzenie będzie punktem wyjścia do znalezienia nowych metod i rozwiązań, które wzmocnią Unię Europejską i przyczynią do lepszego funkcjonowania Wspólnoty. W nawiązaniu do tej inicjatywy, Konfederacja Lewiatan organizuje badanie dotyczące priorytetów UE z perspektywy polskiego biznesu.

 • 2021-05-10 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  BusinessEurope podpisało deklarację z Porto

  7 maja w Porto odbył się Szczyt Społeczny zwołany przez Prezydencję Portugalską i Komisję Europejską w celu omówienia dalszych działań na rzecz osiągnięcia europejskich celów gospodarczych i społecznych oraz sposobów wdrażania Europejskiego Filaru Praw Socjalnych.

 • 2021-05-07 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  EKES włącza się w obchody Dnia Europy

  W niedzielę 9 maja będziemy świętować Dzień Europy. Został on ustanowiony w rocznicę przedstawienia planu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, znanego jako Plan Schumana 9 maja 1950. Z okazji święta Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny przygotował szereg wydarzeń online.

  Na stronie internetowej Komitetu możliwe będzie m.in. wirtualne zwiedzanie EKES-u i udział w internetowym seminarium na temat demokracji uczestniczącej. Internauci będą mogli też zobaczyć czym na co dzień zajmuje się Komitet i jak wygląda praca jego członków w terenie.

  Link do wydarzenia >>

 • 2021-05-06 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Jest nowa strategia przemysłowa UE

  W środę 5 maja Komisja Europejska przedstawiła zaktualizowała strategię przemysłową UE. Jej celem jest dostosowanie ambicji europejskiego przemysłu do nowych okoliczności wynikających z kryzysu związanego z COVID-19 i pomoc w szybszym przechodzeniu na bardziej zrównoważoną, cyfrową, odporną gospodarkę, konkurencyjną na arenie światowej.

 • 2021-05-05 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  BusinessEurope: jesteśmy gotowi do pomocy Indiom

  Europę i Indie łączą silne więzy historyczne i gospodarcze oraz wielowiekowa tradycja bliskiej współpracy i wzajemnego wsparcia. Europejska społeczność biznesowa jest bardzo zaniepokojona ostatnimi wydarzeniami związanymi z rozprzestrzenianiem się COVID-19 w Indiach oraz niezwykle trudną sytuacją zdrowotną i humanitarną, z którą boryka się ten kraj i jego obywatele.

 • 2021-05-04 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Za nami sesja plenarna EKES

  Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny, podczas kwietniowej sesji plenarnej, przyjął deklarację przed Konferencją „Przyszłość Europy" i rezolucję przed Szczytem Społecznym w Porto.

 • 2021-04-29 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Przyszłość rozporządzenia KE ws. wyrobów budowlanych

  29 kwietnia odbyło się webinarium dotyczące rewizji rozporządzenia ws. wyrobów budowlanych (CRP), zorganizowane przez Związek Pracodawców Producentów Materiałów dla Budownictwa z pomocą Biura Konfederacji Lewiatan w Brukseli. W webinarium uczestniczył europoseł Krzysztof Hetman, członek komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów (IMCO) w Parlamencie Europejskim.

 • 2021-04-28 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Obywatele wypowiedzą się nt. przyszłości Unii Europejskiej

  „Przyszłość jest w Twoich rękach" - 9 maja, w Dzień Europy, rozpocznie się konferencja nt. przyszłości Europy (COFE). Konferencja jest wspólną inicjatywą Komisji Europejskiej, Rady oraz Parlamentu Europejskiego. Konferencja potrwa rok i zakończy się przekazaniem raportu z jej przebiegu szefom unijnych instytucji. Państwa członkowskie uzgodnią wówczas dalsze kroki, zwłaszcza jeśli wprowadzenie rekomendacji zawartych w raporcie będzie wymagało zmian w traktatach.

 • 2021-04-28 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Szczegóły projektu unijnych przepisów o sztucznej inteligencji

  21 kwietnia Komisja Europejska opublikowała długo wyczekiwany, pierwszy oficjalny projekt rozporządzenia w sprawie sztucznej inteligencji, a dokładnie projekt rozporządzenia ustanawiającego zharmonizowane zasady w sprawie sztucznej inteligencji (Artificial Intelligence Act). Projekt ten określa zasady wprowadzania na rynek, wprowadzania do użytku lub stosowania systemów sztucznej inteligencji.

 • 2021-04-28 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Nowa strategia polityki handlowej UE a umowa z Mercosur

  W lutym Komisja Europejska opublikowała swoją nową strategię dot. polityki handlowej. Jest istotna ze względu na to, iż handel wspiera aż 35 mln miejsc pracy w UE, a w 2019 r. Unia eksportowała towary i usługi o wartości ponad 3,1 bln euro oraz importowała towary i usługi o wartości 2,8 bln euro.

Przejdź do archiwum