.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-12-29 Aktualności
  Aktualności

  W 2016 roku to pracownicy mogą dyktować warunki zatrudnienia

  Rok 2015 był bardzo dobry dla rynku pracy. Biliśmy kolejne rekordy wysokości wskaźników zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw dochodząc do 5,6 mln zatrudnionych w firmach powyżej 9 osób. Uzyskaliśmy najniższy poziom bezrobocia od 5 lat, wyraźnie poniżej 10%. Jest szansa, że do końca roku 2015 bezrobocie pozostanie na tym poziomie.

 • 2015-12-29 Aktualności
  Aktualności

  Nowy projekt Klauzuli Obejścia Prawa Podatkowego

  Konsultujemy projekt z dnia 30 grudnia 2015 r. ustawy o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw.

 • 2015-12-29 Aktualności
  Aktualności

  Dofinansowanie projektów szkoleniowo-doradczych z zakresu zamówień publicznych

  Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłasza konkurs nr POWR.02.02.00 -IP.09-00-001/16 na dofinansowanie projektów szkoleniowo-doradczych z zakresu zamówień publicznych skierowanych do przedsiębiorców zainteresowanych ubieganiem się o zamówienia publiczne na terenie Polski.

 • 2015-12-29 Aktualności
  Aktualności

  Konsultacje Dyrektywy ws. zbliżenia przepisów ustawowych wykonawczych i administracyjnych państw członkowskich w odniesieniu do wymogów dostępności produktów i usług COM(2015) 615

  W związku z konsultacjami projektu Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie zbliżenia przepisów ustawowych wykonawczych i administracyjnych państw członkowskich w odniesieniu do wymogów dostępności produktów i usług COM(2015) 615, Ministerstwo Rozwoju zwróciło się do Konfederacji Lewiatan z prośbą o przekazanie swojego stanowiska do projektu.

 • 2015-12-28 Aktualności
  Aktualności

  Gospodarka może ucierpieć na paraliżu Trybunału Konstytucyjnego

  Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Konfederacja Lewiatan i wiele innych organizacji apelowało o jej skierowanie do TK, ponieważ podważa stabilność i sprawność funkcjonowania tej instytucji. Istotne dla obywateli, a więc także pracodawców i pracowników rozstrzygnięcia, będą zapadały po wielu latach.

 • 2015-12-23 Aktualności
  Aktualności

  Rozmowa z Grzegorzem Baczewskim w „Dzienniku Gazecie Prawnej”

  W rozmowie zatytułowanej „Większy wpływ pracodawców na Fundusz Pracy", która ukazała się 23 grudnia br., w „Dzienniku Gazecie Prawnej" dr Grzegorz Baczewski, dyrektor departamentu dialogu społecznego i stosunków pracy Konfederacji Lewiatan opowiada o perspektywach rynku...

 • 2015-12-23 Aktualności
  Aktualności

  Rozmowa z ekspertem Lewiatana w „Dzienniku Gazecie Prawnej”

  23 grudnia br. ukazała się rozmowa z Maciejem Pirógiem, prezesem Polskiej Unii szpitali Specjalistycznych w „Dzienniku Gazecie Prawnej". Tematem rozmowy jest finansowanie służby zdrowia. Konfederacja Lewiatan  

 • 2015-12-23 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan apelował o skierowanie ustawy o TK do Trybunału

  Ustawa zmieniająca zasady funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego podważa stabilność funkcjonowania tej instytucji, a w przyszłości może spowodować, że istotne dla pracodawców i pracowników rozstrzygnięcia w sprawach gospodarczych, podatkowych czy dotyczących prawa pracy będą zapadały po wielu miesiącach, a nawet latach - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-12-23 Aktualności
  Aktualności

  Rynek pracy trzyma się dobrze

  Stopa bezrobocia w listopadzie br. wyniosła 9,6 proc. W porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku obniżyła się o 1,8 punktu, kiedy odnotowano bezrobocie na poziomie 11,4 proc. - podał GUS.

 • 2015-12-23 Aktualności
  Aktualności

  Ocena zanieczyszczenia powierzchni ziemi nadmiernie obciąży

  Projekt rozporządzenia w sprawie sposobu prowadzenia oceny zanieczyszczenia powierzchni ziemi zawiera zapisy, które w sposób nieuzasadniony i nadmierny obciążą przemysł, jak również podmioty z innych sektorów (np. developerów) - uważa Konfederacja Lewiatan.