.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-12-17 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan wspólnie z TLP o rynku wewnętrznym UE i wyzwaniach dla sektora transportowego

  9 grudnia br. w Brukseli odbyło się seminarium zorganizowane wspólnie przez Konfederację Lewiatan i Związek Pracodawców Transport i Logistyka Polska (TLP), firmę członkowską Konfederacji. Seminarium „Where is the Single Market heading? Opportunities and threats for the EU transport sector" zostało objęte honorowym patronatem Stałego Przedstawicielstwa RP przy Unii Europejskiej.  Wzięło w nim udział prawie 90 osób z ponad 40 organizacji, w tym głównie osoby zajmujące się transportem i sprawami społecznymi w Stałych Przedstawicielstwach państw członkowskich, przedstawiciele Komisji Europejskiej (KE), Parlamentu Europejskiego (PE), Europejskiego Komitetu Społeczno- Ekonomicznego (EKES) oraz organizacji sektorowych.

 • 2015-12-17 Aktualności
  Aktualności

  "Kobiece Davos" w Polsce

  1000 liderek z 80 krajów świata przyjedzie do Polski 9-11 czerwca 2016 na Światowy Szczyt Kobiet. Będzie to doskonała okazja do promocji kraju, międzynarodowego networkingu i czerpania inspiracji od kobiet sukcesu ze świata polityki, biznesu i NGO. Więcej o szczycie w dodatku do Rzeczpospolitej "Kobieta w biznesie" pisze Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan i szefowa polskiego Host Committee of the Global Summit of Wome, pomysłodawczyni organizacji szczytu w Polsce.


  Zachęcamy do lektury (Rzeczpospolita z 17 grudnia 2015)

 • 2015-12-17 Aktualności
  Aktualności

  Wicepremier Mateusz Morawiecki w Lewiatanie

  16 grudnia br. Mateusz Morawiecki, szef Ministerstwa Rozwoju był gościem Konfederacji Lewiatan. Podczas spotkania z kilkudziesięcioma przedsiębiorcami mówił o gospodarczych priorytetach i wyzwaniach rządu. Odpowiadał też na pytania pracodawców. Konfederacja Lewiatan

 • 2015-12-17 Aktualności
  Aktualności

  Podatek od instytucji finansowych zapłacą klienci

  Poselski projekt ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych wszedł pod obrady Sejmu. Dodatkowym podatkiem (od aktywów) mają zostać objęte banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe oraz zakłady ubezpieczeń i reasekuracji jeśli ich aktywa przekraczają 4 mld zł.

 • 2015-12-17 Aktualności
  Aktualności

  Prezesi spółek z o.o. na celowniku skarbówki

  Aż w 95% przypadków spraw karnych skarbowych sąd orzekał o winie oskarżonych, z czego tylko w 4% warunkowo umorzył postępowanie. Zdecydowana większość osób uznanych za winne w trakcie postępowania karnego skarbowego to członkowie zarządu, głównie spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Najczęściej sprawcy odpowiadali za przestępstwa lub wykroczenia związane z naruszeniem obowiązków wynikających z ustawy o PIT (43%), w drugiej kolejności z VAT (33%). To główne wnioski wynikające z raportu „Członkowie zarządu na celowniku organów skarbowych" przygotowanego przez Crido Taxand i Crido Legal.

 • 2015-12-16 Aktualności
  Aktualności

  Propozycje zmian w służbie cywilnej powinny obowiązywać w Kodeksie pracy

  Grupa posłów wniosła do Sejmu projekt ustawy o zmianie ustawy o służbie cywilnej oraz niektórych innych ustaw dotyczący zmian w zasadach zatrudniania i wynagradzania osób na wyższych stanowiskach w służbie cywilnej. Przewiduje on możliwość rozwiązania umowy o pracę po upływie 30 dni od wejścia ustawy w życie. Konfederacja Lewiatan uważa, że podobne przepisy powinny się znaleźć w Kodeksie pracy.

 • 2015-12-16 Aktualności
  Aktualności

  Rekordowe zatrudnienie w listopadzie

  Zatrudnienie w ujęciu rocznym wzrosło o 1,2 % - podał Główny Urząd Statystyczny.

 • 2015-12-16 Aktualności
  Aktualności

  Rynki apteczne w Europie dążą do liberalizacji

  W Europie nie ma jednego, dominującego modelu rynku aptecznego. Jeżeli jednak na rynkach tych dokonują się zmiany, zwykle idą one w kierunku liberalizacji, gdyż przynosi to oszczędności dla płatnika i pacjenta. Taki wniosek nasuwa się po lekturze opublikowanego właśnie raportu Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET i Konfederacji Lewiatan na temat ograniczeń na rynku aptecznym w krajach UE i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

 • 2015-12-16 Aktualności
  Aktualności

  Wywiad z Henryką Bochniarz o pozycji kobiet w życiu publicznym

  - Kobiety uczą się, że funkcjonowanie w życiu publicznym nie oznacza permanentnego sukcesu. To również klęski. Umiejętność radzenia sobie z przegraną jest ważniejsza niż umiejętność radzenia sobie z sukcesem. Do sukcesu zawsze jest bardzo wielu chętnych - mówi Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan i współtwórczyni Kongresu Kobiet w wywiadzie dla Konrada Kruczkowskiego w ramach projektu "Halo Człowiek".

  Zapis rozmowy o parytetach, pieniądzach i pozycji kobiet w życiu publicznym można przeczytać tutaj.

 • 2015-12-16 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie z przedstawicielami ambasady USA

  15 grudnia 2016 r., w biurze Lewiatana w Brukseli, odbyło się spotkanie z delegacją Ambasady Stanów Zjednoczonych z Warszawy. Brukselskie biuro Konfederacji odwiedził John C. Law, zastępca Szefa Misji oraz Don Baker, ekspert z Sekcji Polityczno-Ekonomicznej i Jason M. Hammontree, ekspert ze...