.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-12-04 Aktualności
  Aktualności

  Apel do Prezydenta RP i Parlamentu RP

  Konfederacja Lewiatan z rosnącym niepokojem obserwuje działania polityczne wokół nominacji sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Konflikt polityczny dotyczący TK prowadzi do całkowitego podważenia jego roli w demokratycznym państwie prawnym, a w efekcie do naruszenia konstytucyjnej zasady...

 • 2015-12-04 Aktualności
  Aktualności

  Firmy rodzinne – szanse i wyzwania

  Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w konferencji „Firmy rodzinne - szanse i wyzwania".

 • 2015-12-04 Aktualności
  Aktualności

  Piróg & Partnerzy dołączył do Związku Konsultingu

  Kancelaria Prawna PIERÓG & Partnerzy, jedna z wiodących firm prawniczych w Polsce, lidera w dziedzinie zamówień publicznych, dołączył do Polskiego Związek Pracodawców Konsultigu.

 • 2015-12-04 Aktualności
  Aktualności

  Porażka biznesowa - pierwszy krok do sukcesu?

  Zapraszamy na konferencję na temat przeciwdziałania upadłości firmy i ułatwianiu ponownego rozpoczęcia działalności pt. Porażka biznesowa - pierwszy krok do sukcesu? O kulturze biznesowej w Polsce w kontekście Polityki Nowej Szansy. Spotkanie odbędzie się 9 grudnia 2015 r. o godz. 8.30 w Sali...

 • 2015-12-03 Aktualności
  Aktualności

  Za wysokie opłaty dla audytorów

  Projekt założeń ustawy o biegłych rewidentach zawiera część postulatów zgłaszanych przez firmy, ale wiele pomysłów jest w dalszym ciągu niekorzystnych dla branży audytorskiej, np. wysokość opłat, czas trwania kontroli - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-12-03 Aktualności
  Aktualności

  Hiszpania po kryzysie – rynek dla polskich firm?

  W seminarium poświęconym możliwościom inwestowania w Hiszpanii wzięło udział wielu przedsiębiorców.

 • 2015-12-03 Aktualności
  Aktualności

  Polski rynek leasingu jednym z sześciu najważniejszych w Europie

  Europejski rynek leasingu w pierwszej połowie br. osiągnął 9,2 proc. dynamikę przy 140,5 mld euro wartości inwestycji sfinansowanych w tym okresie. Wyniki polskiej branży leasingowej pozwoliły jej awansować na szóste miejsce w Europie.

 • 2015-12-03 Aktualności
  Aktualności

  Henryka Bochniarz na spotkaniu z Komisją Europejską

  Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, zaczyna właśnie jednodniową wizytę w Brukseli. W planie m.in.. rozmowa w Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE o rewizji dyrektywy dotyczącej pracowników delegowanych oraz spotkanie władz BUSINESSEUROPE i prezesów dużych firm z komisarzami UE....

 • 2015-12-02 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorcy + badania i rozwój = siła polskiej innowacji

  Szefowie polskich firm widzą w działalności B+R+I szansę na zwiększenie przychodów i ekspansję na nowe rynki. Może im w tym pomóc dostęp do szeregu instrumentów wsparcia, w tym z funduszy UE. Szczególną szansą dla przedsiębiorców są ustanawiane przez NCBR programy wspierające działalność B+R, które do podziału mają ponad 3,85 mld EUR.

   

 • 2015-12-02 Aktualności
  Aktualności

  Publiczne instytucje nie respektują płacy minimalnej

  Zgodnie z ustawą minimalne wynagrodzenie w przeliczeniu na godzinę to 13 zł bez VAT. Jak się jednak okazuje szereg podmiotów publicznych tego nie respektuje i w budżetach na usługi przewiduje zdecydowanie niższe stawki - zauważa Konfederacja Lewiatan.