.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-11-13 Aktualności
  Aktualności

  PKB nie zwalnia - jak my to robimy?

  PKB wzrósł w 3. kwartale 2015 r. o 3,4 proc. - podał GUS. Skorygował też wzrost PKB w 1. kwartale br. z 3,6 proc. do 3,7 proc.

 • 2015-11-13 Aktualności
  Aktualności

  Komisarz Thyssen o rynku pracy w Europie

  12 listopada br. odbyła się uroczysta kolacja na Zamku Dublińskim z okazji 40-lecia powstania Europejskiej Fundacji na rzecz Poprawy Warunków Życia i Pracy (EUROFOUND). Wśród gości honorowych były m.in. Joan Burton, irlandzka minister ds. zabezpieczenie społecznego i M. Thyssen, komisarz odpowiedzialna za zatrudnienie, sprawy społeczne, umiejętności i mobilność.

 • 2015-11-13 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan i PUSS partnerami "Rankingu szpitali 2015"

  Przed nami 12. edycja projektu promującego wysoką jakość i innowacyjność w szpitalach. Za merytoryczną stronę rankingu odpowiada Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Organizatorem rankingu i gali jest firma doradcza IDEA Trade.

 • 2015-11-12 Aktualności
  Aktualności

  Uwagi do projektu rozporządzenia w sprawie wzoru wniosku o udzielenie wsparcia kredytobiorcom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy

  Projekt rozporządzenia określa wzór wniosku o udzielenie wsparcia dla kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, o którym mowa w art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o kredytobiorcach znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt.

 • 2015-11-12 Aktualności
  Aktualności

  Szkodliwe zmiany w ustawach dotyczących pracy tymczasowej

  Zmiany zaproponowane przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ustawach o zatrudnianiu pracowników tymczasowych oraz promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy nie doprowadzą do uporządkowania rynku pracy tymczasowej, a raczej zdestabilizują go. Spowodują ograniczenie legalnego zatrudnienia i zwiększą szarą strefę - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-11-12 Aktualności
  Aktualności

  Prawo autorskie w odniesieniu do przekazu satelitarnego oraz retransmisji drogą kablową

  W odpowiedzi na pismo z dnia 15 października 2015 r. (DWIM/1188/15) niniejszym przekazuję stanowisko Związku Pracodawców Prywatnych Mediów, członka Konfederacji Lewiatan, dotyczące przeglądu dyrektywy Rady Nr 93/83/EWG z dnia 27 września 1993 r. w sprawie koordynacji niektórych zasad dotyczących prawa autorskiego oraz praw pokrewnych stosowanych w odniesieniu do przekazu satelitarnego oraz retransmisji drogą kablową.

 • 2015-11-12 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan na spotkaniu z udziałem komisarz Thyssen

  12 listopada odbędzie się spotkanie Rady Zarządzającej EUROFOUND w Dublinie. 

  Wieczorem zaplanowana jest kolacja z okazji 40-lecia Fundacji z udziałem m.in. komisarz Marianne Thyssen, która odpowiada za zatrudnienie, sprawy społeczne, umięjetności i mobilność pracowników. Konfederację Lewiatan będzie reprezentowała Anna Kwiatkiewicz, dyrektor Biura Lewiatana w Brukseli.

  W rozmowie z panią komisarz Lewiatan wspomni o rozczarowaniu z powodu zapowiedzi celowej rewizji dyrektywy o pracownikach delegowanych w Programie Prac Komisji na rok 2016. 

    

 • 2015-11-10 Aktualności
  Aktualności

  Opinia do projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z realizacją ustawy budżetowej (projekt ustawy)

  W Uzasadnieniu  do projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z realizacją ustawy budżetowej jej Autorzy piszą, że „przedłożone propozycje zmian niektórych ustaw znajdują swoje odzwierciedlenie i wymierną korelację w kwotach ujętych w projekcie budżetu państwa na przyszły rok lub wiążą się z prawidłową realizacją ustawy budżetowej na rok 2016."  To zdanie wskazuje, że jakiekolwiek uwagi do przedstawionego do zaopiniowania projektu ustawy nie są uzasadnione, bowiem budżet państwa na 2016 r. został już przez rząd przyjęty, a w nim zostały zapisane wydatki, które teraz wymagają zmian w innych ustawach. Formalność.

 • 2015-11-10 Aktualności
  Aktualności

  20 proc. leków polskich firm farmaceutycznych może wypaść z listy

  Konfederacja Lewiatan apeluje do rządu w imieniu krajowych firm farmaceutycznych, dostarczających na polski rynek 50 proc. obecnych na nim leków, o nieusuwanie z list refundacyjnych około 20 proc. leków przez nich wytwarzanych.

 • 2015-11-10 Aktualności
  Aktualności

  Nowemu rządowi trudno będzie zrealizować część celów gospodarczych

  Nowi szefowie resortów gospodarczych - rozwoju, finansów, skarbu państwa, energetyki - będą postawieni w trudnej sytuacji w wyniku obietnic wyborczych. Co z tego, że wskazują słuszne cele - wzrost zatrudnienia, inwestycji i wydajności pracy - skoro nie będą mogli ich zrealizować.