.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-12-11 Aktualności
  Aktualności

  Poradnik antykorupcyjny dla biznesu

  Wzrasta liczba przedsiębiorstw, które padają ofiarą nadużyć. W 2009 r. było to 30% przedsiębiorstw, podczas gdy w 2013 r. już 43% - wynika z „Badania przestępczości gospodarczej" przeprowadzanego cykliczne przez PwC Polska.

 • 2015-12-10 Aktualności
  Aktualności

  Najpierw implementacja dyrektyw UE, a następnie prace nad nową ustawą

  Proces implementacji unijnych dyrektyw dotyczących udzielania zamówień publicznych do polskiego porządku prawnego trzeba przeprowadzić szybko, ale rozważnie, jeszcze przed 18 kwietnia 2016 r., a następnie rozpocząć prace nad nową ustawą Pzp. Pośpiech w pracach nad tak ważnym dla całej gospodarki aktem prawnym nie jest wskazany - uważają DZP, Konfederacja Lewiatan i Rada Zamówień Publicznych przy Konfederacji Lewiatan.

 • 2015-12-10 Aktualności
  Aktualności

  Zgoda na większe zadłużanie może zaszkodzić gospodarce

  Sejm uchwalił w czwartek nowelę ustawy, zmieniającą tzw. regułę wydatkową, uzależniając ją od celu inflacyjnego NBP. Konfederacja Lewiatan negatywnie ocenia proponowane zmiany. Stanowią one przykład systematycznego „usuwania bezpieczników" w polityce finansowej państwa, w sytuacji niezrozumiałego uporu nowego rządu przy realizacji kosztownych obietnic przedwyborczych.

 • 2015-12-10 Aktualności
  Aktualności

  Optymistyczny bilans 2015 roku na rynku pracy

  Stopa bezrobocia w okresie 2014 - 2015 zmniejszyła się o blisko 3,5%, co z pewnością było efektem dobrej koniunktury gospodarczej wspieranej reformą urzędów pracy z maja 2014 roku - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-12-09 Aktualności
  Aktualności

  Obniżenie wieku emerytalnego zwiększy emigrację

  Sejm, który dzisiaj rozpoczyna dwudniowe posiedzenie, będzie rozpatrywał m.in. prezydencki projekt w sprawie obniżenia wieku emerytalnego. Zdaniem Konfederacji Lewiatan obniżenie ustawowego wieku emerytalnego zwiększy deficyt funduszu emerytalnego i będzie wymagało zwiększenia opodatkowania pokolenia pracujących, co zmniejszy ich dochody i wzmocni motywację do emigracji.

 • 2015-12-09 Aktualności
  Aktualności

  Sąd Arbitrażowy Lewiatan ma 10 lat

  Sąd Arbitrażowy przy Konfederacji Lewiatan obchodzi w tym miesiącu dziesiąte urodziny. Od początku systematycznie rośnie liczba spraw wnoszonych przed sąd. Wiele z nich kończy się ugodą, średni czas wydania wyroku od momentu wniesienia pozwu wynosi tylko 6 miesięcy.

 • 2015-12-08 Aktualności
  Aktualności

  CLB 2015: Przedsiębiorcy nadal narzekają na bariery hamujące rozwój

  Z tegorocznej Czarnej Listy Barier http://www.listabarier.pl/ , opracowanej po raz dwunasty przez Konfederację Lewiatan, wynika, że mimo pewnej poprawy, w dalszym ciągu w wielu obszarach, mamy do czynienia z biurokracją i szkodliwymi przepisami. Przedsiębiorcy wskazują, że najbardziej uciążliwe są wysokie i skomplikowane podatki oraz składki na ubezpieczenia społeczne, szara strefa, nieelastyczne prawo pracy, niejasne i niestabilne przepisy, skomplikowane procedury administracyjne, czy niedostosowanie kierunków kształcenia do potrzeb gospodarki.

 • 2015-12-07 Aktualności
  Aktualności

  Harmonogramy konkursów na 2016 rok już znane

  Ogłoszono harmonogramy konkursów na projekty finansowane ze środków Unii Europejskiej do 2016 roku - podkreśla Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-12-07 Aktualności
  Aktualności

  Prośba o odrzucenie projektu zmian w zamówieniach publicznych

  Konfederacja Lewiatan apeluje do Ministerstwa Rozwoju o odrzucenie projektu nowelizacji ustawy Prawo Zamówień Publicznych przygotowanego w poprzedniej kadencji rządu i parlamentu.

 • 2015-12-07 Aktualności
  Aktualności

  Złoty Spinacz dla EFNI

  Europejskie Forum Nowych Idei otrzymało nagrodę Złotego Spinacza 2015 w kategorii event społeczny. Jest to najbardziej prestiżowa nagroda w branży PR w Polsce. Europejskie Forum Nowych Idei to międzynarodowe spotkanie dyskusyjne środowisk biznesowych na temat przyszłości Europy i jej...