.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-12-16 Aktualności
  Aktualności

  OUTPLACEMENT I COACHING KARIERY odpowiedzią na zmiany w organizacji

  Firma doradztwa personalnego BIGRAM oraz kancelaria DENTONS zapraszają do udziału w międzynarodowej Konferencji dla liderów HR.

 • 2015-12-15 Aktualności
  Aktualności

  Nie ma szans na 1,7 proc. inflacji w 2016 r.

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych spadły w listopadzie o 0,6 proc. r/r, a w stosunku do października o 0,1 proc. - podał GUS.

 • 2015-12-15 Aktualności
  Aktualności

  Rozmowy z delegacją amerykańską w Brukseli

  15 grudnia w brukselskim biurze Lewiatana odbyło się spotkanie z delegacją ambasady Stanów Zjednoczonych z Warszawy. W rozmowach wzięli udział John C. Law, zastępca szefa misji oraz Don Baker, ekspert z Sekcji Polityczno-Ekonomicznej i Jason M. Hammontree, ekspert ze Stałego Przedstawicielstwa...

 • 2015-12-15 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorcy Europy Centralnej i Wschodniej apelują do premierów

  Dla zapewnienia europejskim przedsiębiorcom możliwości rozwoju i wykorzystania potencjału gospodarki cyfrowej konieczne jest ograniczenie obowiązków administracyjnych i stworzenie przewidywalnych, racjonalnych ram prawnych dotyczących przetwarzania danych osobowych - apelują w liście do premierów kilku krajów Konfederacja Lewiatan i inne organizacje pracodawców.

 • 2015-12-15 Aktualności
  Aktualności

  Nabór wniosków w konkursie na wdrożenie CSR

  PARP ogłosiła III nabór wniosków w konkursie o udzielenie wsparcia na wdrożenie CSR. Ogłoszenie oraz dokumentacja konkursowa dostępne są na stronie https://csr.parp.gov.pl/index/index/2268 . Nabór wniosków będzie trwał od 11 stycznia do 8 lutego 2016 r.

 • 2015-12-15 Aktualności
  Aktualności

  Porozumienie klimatyczne to duży krok naprzód

  Porozumienie klimatyczne, które zostało osiągnięte w Paryżu 12 grudnia, to duży krok naprzód w walce o naszą planetę. Europejski biznes mocno wspierał starania o zawiązanie mocnego porozumienia na rzecz ochrony klimatu. Po części nasze oczekiwania zostały spełnione. Niestety porozumienie nie daje nam gwarancji, że inne konkurujące z nami, gospodarki podejmą porównywalny wysiłek w walce z ociepleniem klimatu.

 • 2015-12-14 Aktualności
  Aktualności

  Pierwsze posiedzenie Rady Dialogu Społecznego

  W poniedziałek, 14 grudnia, zebrała się na pierwszym plenarnym posiedzeniu Rada Dialogu Społecznego. Uczestniczyli w nim, m.in. marszałkowie Sejmu i Senatu oraz premier Beata Szydło.

 • 2015-12-14 Aktualności
  Aktualności

  Budżet 2016: większe wydatki to wyższe podatki

  Deficyt budżetowy w 2016 roku wyniesie 54,7 mld złotych, PKB ma wzrosnąć o 3,8 proc., a inflacja ma osiągnąć 1,7 proc. - poinformował dzisiaj Paweł Szałamacha, minister finansów.

 • 2015-12-14 Aktualności
  Aktualności

  Podsumowanie Rady Różnorodności

  30 listopada 2015 r. odbyło się ostatnie tegoroczne spotkanie Rady Różnorodności z cyklu spotkań poświęconych kwestii zatrudniania osób z niepełnosprawnościami. Tym razem w ramach spotkania Rady skupiliśmy się na argumentach biznesowych przemawiających
  do osób decyzyjnych w firmach na rzecz zatrudniania osób z niepełnosprawnościami. Analizie poddane zostały korzyści biznesowe - zarówno te finansowe, jak i pozafinansowe - wynikające z posiadania wśród zatrudnionych pracowników/pracownic osób
  z niepełnosprawnościami.

 • 2015-12-11 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan apeluje o konsultacje w sprawie podatku bankowego

  Do rozpoczynających się 15 grudnia obrad Sejmu włączone zostało pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych, która ma na celu nałożenie na instytucje finansowe podatku od aktywów. Konfederacja Lewiatan apeluje do marszałka Sejmu o przeprowadzenie konsultacji tego projektu z organizacjami społecznymi, w tym o umożliwienie przedstawienia swojego stanowiska w ustawowym 30-dniowym terminie jeszcze przed pierwszym czytaniem.