Kontakt:
rejestracja@
cammediacje.pl
Projekt "Upowszechnienie alternatywnych metod rozwiązywania sporów poprzez podniesienie kompetencji mediatorów, utworzenie Krajowego Rejestru Mediatorów (KRM) oraz działania informacyjne" realizowany jest przez Ministerstwo Sprawiedliwości, jako lidera projektu, oraz cztery podmioty - Konfederację Lewiatan, Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza, Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Centralny Instytut Analiz Polityczno-Prawnych.
Głównym celem projektu jest profesjonalizacja zawodu mediatora poprzez utworzenie Krajowego Rejestru Mediatorów (KRM) oraz przeprowadzenie cyklu szkoleń mediacyjnych w ramach Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, a także podniesienie wiedzy o e-mediacji oraz możliwości wykorzystania jej w sporach gospodarczych i pracowniczych.
Zadania przewidziane w projekcie dla Konfederacji Lewiatan to przede wszystkim:
- przeprowadzenie szkoleń 24 i 80-godzinnych przygotowujących do walidacji i walidacja kwalifikacji "Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych dla uczestników z województwa mazowieckiego, łódzkiego, opolskiego, śląskiego i małopolskiego (dla woj. małopolskiego przeprowadzone zostanie jedno szkolenie 24 godzinne). Szkolenia 24- godzinne przewidziane są dla mediatorów już funkcjonujących na rynku i chcących potwierdzić swoje kwalifikacje zawodowe. Głównym celem tych szkoleń jest powtórzenie wiedzy ze wszystkich obszarów tematycznych, które mogą pojawić się podczas walidacji. Szkolenia 80-godzinne przeznaczone są dla osób, które nie są mediatorami, a które chcą rozpocząć swoją edukację mediacyjną, ukończyć szkolenie i przystąpić do walidacji w ramach ww. kwalifikacji. Po ukończeniu szkolenia (czy to 24-godzinnego, czy 80-godzinnego) każdy uczestnik - w terminie wskazanym przez Centrum Mediacji Lewiatan - zobowiązany jest przystąpić do walidacji kwalifikacji rynkowej „Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych";
- przeprowadzenie cyklu webinarów w zakresie e-mediacji ze szczególnym uwzględnieniem sporów gospodarczych i pracowniczych;
- przeprowadzenie działań informacyjnych dot. projektu m.in. organizacja spotkań mediatorów z przedstawicielami sądownictwa w 14 sądach okręgowych na terenie woj. mazowieckiego, łódzkiego, śląskiego i opolskiego;
- przeprowadzenie cyklu seminariów informujących o korzyściach płynących z przystępowania do mediacji skierowanych do potencjalnych stron mediacji.
Konfederacja Lewiatan organizuje powyższe wydarzenia dla osób (zamieszkałych lub zaangażowanych zawodowo) z województw: mazowieckiego, opolskiego, śląskiego, łódzkiego. Konfederacja Lewiatan zorganizuje również jedno szkolenie 24-godzinne dla mediatorów z woj. małopolskiego.
Walidacje (egzaminy), do których zobowiązani są przystąpić wszyscy uczestnicy szkoleń, organizowane będą przez Centrum Mediacji Lewiatan.
Szkolenia i walidacje w ramach realizowanego projektu będą bezpłatne dla uczestników i przeprowadzone zostaną w najbliższym możliwym terminie od dnia zakończenia szkolenia.
Szczegółowe informacje będą zamieszczane na stronie Konfederacji Lewiatan (zakładka: Mediacje/Projekt Krajowy Rejestr Mediatorów) oraz pod tym linkiem: https://tiny.pl/9cfgl
Zachęcamy do obserwowania strony Centrum Mediacji Lewiatan na FB (www.facebook.com/CMLewiatan), gdzie również zamieszczane będą wszelkie aktualności związane z realizacją projektu.
REKRUTACJA NA SZKOLENIA 24 i 80-GODZINNE ZAKOŃCZONA
Rozpoczęła się rekrutacja do udziału w szkoleniach:
- 24-godzinnych dla osób z woj. mazowieckiego*
- 80-godzinnych* dla osób z woj. mazowieckiego, opolskiego, śląskiego i łódzkiego*
Szkolenia przygotowują uczestników do walidacji kwalifikacji rynkowej „Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych" organizowanych w Warszawie.
* Osoba ubiegająca się o udział w szkoleniu musi być zatrudniona/zaangażowana zawodowo lub zamieszkała na terenie wymienionego/wymienionych województwa/województw.
Szkolenia 24- godzinne przewidziane są dla mediatorów już funkcjonujących na rynku i chcących potwierdzić swoje kwalifikacje zawodowe opisane w kwalifikacji „Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych". Szkolenia 24-godzinne w ramach projektu nie są szkoleniami specjalistycznymi dla mediatorów - głównym celem tych szkoleń jest powtórzenie wiedzy ze wszystkich obszarów tematycznych, które mogą pojawić się podczas walidacji. Szkolenia te pozwolą mediatorom usystematyzować ich wiedzę i ewentualnie ją uzupełnić.
Szkolenia 80-godzinne przeznaczone są dla osób, które nie są mediatorami, a które chcą rozpocząć swoją edukację mediacyjną, ukończyć szkolenie i przystąpić do walidacji w ramach ww. kwalifikacji.
Walidacja. Po ukończeniu szkolenia każdy uczestnik - w terminie wskazanym przez Konfederację Lewiatan - zobowiązany jest przystąpić do walidacji kwalifikacji rynkowej: „Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych".
Terminy szkoleń 24 godzinnych brak miejsc | Termin szkolenia 80 godzinnego brak miejsc |
I termin - 26, 27, 28 listopada 2021 r. 26, 27 listopada 2021 r. 28 listopada 2021 r.
14, 15 stycznia 2022 r. 16 stycznia 2022 r. | I zjazd
II zjazd III zjazd IV zjazd |
** Spotkania stacjonarne w ramach szkoleń odbędą się w Sangate Hotel Airport, ul. Komitetu Obrony Robotników 32, Warszawa
Rekrutacja trwa od 26 października 2021 do 19 listopada 2021 (lub do wyczerpania limitu miejsc). O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń pod warunkiem spełnienia przez kandydata warunków uczestnictwa w szkoleniu opisanych w Regulaminie Uczestnictwa i złożenia wszelkiej niezbędnej dokumentacji aplikacyjnej.
Szkolenia poprowadzą doświadczeni trenerzy i mediatorzy:
dr Tomasz Antoszek
dr Ewa Kosowska-Korniak
Michał Czapski
Grażyna Górska
Janusz Gwiazdowski
Monika Stachura
Maciej Tański
Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu 24-godzinnym lub 80-godzinnym jest przesłanie na adres rejestracja@cammediacje.pl formularza zgłoszeniowego, a następnie dostarczenie w ciągu 5 dni roboczych osobiście, zwykłą pocztą lub kurierem na adres Konfederacji Lewiatan (ul. Zbyszka Cybulskiego 3, 00-727 Warszawa) kompletu wymaganych dokumentów uprawniających do udziału w szkoleniu - tj.:
- Oświadczenia uczestnika projektu - RODO
- Oświadczenia uczestnika projektu - doświadczenie mediacyjne (dla szkoleń 24 godzinnych) lub Oświadczenia uczestnika projektu - brak doświadczenia mediacyjnego (dla szkoleń 80-godzinnych)
- Umowy o uczestnictwo w szkoleniu przygotowującym do walidacji i w walidacji w ramach kwalifikacji „Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych"
- Kserokopii świadectwa dojrzałości lub dyplomu ukończenia studiów wyższych.
- Formularza zgłoszeniowego.
Dokumenty do pobrania:
- Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w szkoleniach 24- i 80-godzinnych przygotowujących do walidacji dla kwalifikacji „Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych" oraz przystąpienia do walidacji
- Umowa o uczestnictwo w szkoleniu 24-godz. przygotowującym do walidacji i w walidacji w ramach kwalifikacji „Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych"
- Umowa o uczestnictwo w szkoleniu 80-godz. przygotowującym do walidacji i w walidacji w ramach kwalifikacji „Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych"
- Załącznik nr 1 - Formularz zgłoszeniowy na szkolenie 24 godz. w dniach 26, 27, 28 listopada 2021 r.
- Załącznik nr 1 - Formularz zgłoszeniowy na szkolenie 24 godz. w dniach 14, 15, 16 stycznia 2022 r.
- Załącznik nr 1 - Formularz zgłoszeniowy na szkolenie 80 godzinne.
- Załącznik nr 2 - Oświadczenie uczestnika projektu - RODO
- Załącznik nr 3 - Oświadczenie uczestnika projektu - doświadczenie mediacyjne (dla szkoleń 24 godzinnych)
- Załącznik nr 3 - Oświadczenie uczestnika projektu - brak doświadczenia mediacyjnego (dla szkoleń 80-godzinnych)
- Ramowy program szkoleń