.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Klauzula

 

KLAUZULA ROZWIĄZYWANIA SPORÓW

 

 

Mediacja

 

Wszelkie spory wynikające z niniejszej umowy lub w związku z nią (dalej „Spory"/"Spór"), strony przedłożą do rozwiązania w drodze mediacji w Centrum Mediacji Lewiatan zgodnie z postanowieniami Regulaminu Centrum Mediacji Lewiatan obowiązującymi w dniu rozpoczęcia mediacji. Każda ze stron może jednostronnie przerwać mediację.

 

Arbitraż

Jeżeli spór nie zostanie rozwiązany zgodnie z tym Regulaminem w terminie 45 dni od złożenia wniosku o rozpoczęcie mediacji lub w innym terminie uzgodnionym pisemnie przez strony, taki spór zostanie ostatecznie rozstrzygnięty przez Zespół Orzekający działający przy Sądzie Arbitrażowym Lewiatan w Warszawie, zgodnie z Regulaminem Arbitrażowym tego Sądu obowiązującym w dniu wszczęcia postępowania.

 

Sąd powszechny

Jeżeli spór nie zostanie rozwiązany zgodnie z tym Regulaminem Centrum Mediacji Lewiatan w terminie 45 dni od złożenia wniosku o rozpoczęcie mediacji lub w innym terminie uzgodnionym pisemnie przez strony, taki spór zostanie poddany pod rozstrzygnięcie właściwego sądu powszechnego."