.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2016

 • 2016-12-22 Aktualności
  Aktualności

  Jeremi Mordasewicz w Rzeczpospolitej o jednolitym podatku

  W artykule „Reforma systemu wciąż konieczna", który ukazał się 22 grudnia w „Rzeczpospolitej", Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan komentuje decyzję rządu o rezygnacji z wprowadzania jednolitego podatku....

 • 2016-12-22 Aktualności
  Aktualności

  RDS deklaruje pomoc w rozwiązaniu konfliktu w państwie

  Przedstawiciele partii Kukiz'15, Nowoczesnej i PSL pojawili się na spotkaniu z partnerami społecznymi w Radzie Dialogu Społecznego. Członkowie RDS, jak i politycy podkreślali, że w obecnej sytuacji politycznej Polsce potrzebny jest dialog i porozumienie.

 • 2016-12-22 Aktualności
  Aktualności

  Wesołych Świąt!

 • 2016-12-22 Aktualności
  Aktualności

  Pilotażowa zmiana kryteriów wyboru projektów konkursowych w PO WER

  Podczas 11. Posiedzenia Komitetu Monitorującego PO WER przyjęto uchwały dotyczące Rocznych Planów Działań na 2017 r. dla poszczególnych Osi Priorytetowych PO WER.

 • 2016-12-22 Aktualności
  Aktualności

  Skutki wprowadzenia zakazu reklamy leków OTC i suplementów diety

  19 grudnia 2016 roku Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową zaprezentował raport dotyczący gospodarczych skutków wprowadzenia zakazu reklamy leków OTC i suplementów diety.

  Raport powstał na zlecenie organizacji branżowych reprezentujących branżę komunikacji marketingowej: IAA Polska, IAB, SKM SAR, Rady Reklamy, Konfederacji Lewiatan (Związek Pracodawców Prywatnych Mediów) przy współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą.


 • 2016-12-21 Aktualności
  Aktualności

  RDS zaprasza prezydenta, marszałków, szefów klubów

  Partnerzy społeczni w Radzie Dialogu Społecznego, związki zawodowe i pracodawcy, zapraszają polityków do wspólnej rozmowy na temat sposobów rozwiązania kryzysowej sytuacji w państwie. Zaproszenie zostało skierowane do prezydenta, marszałków Sejmu i Senatu, szefów klubów parlamentarnych i prezesa PiS.

 • 2016-12-21 Aktualności
  Aktualności

  Zmiany w kryteriach wyboru projektów w PO Inteligentny rozwój

  Komitet Monitorujący PO Inteligentny Rozwój zaakceptował szereg zmian w brzmieniu kryteriów wyboru projektów w czterech osiach priorytetowych programu.

 • 2016-12-20 Aktualności
  Aktualności

  Partnerzy społeczni w RDS apelują do polityków o dialog i porozumienie

  OPZZ, Forum Związków Zawodowych, NSZZ „Solidarność", BCC, Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP, Związek Rzemiosła Polskiego, czyli organizacje uczestniczące w pracach Rady Dialogu Społecznego, z narastającym niepokojem obserwują wydarzenia, jakie miały miejsce w ostatnich dniach w parlamencie. Uważają, że mogą one negatywnie wpłynąć na zaufanie do państwa i stanowionego przez nie prawa i apelują do polityków o dialog.

 • 2016-12-20 Aktualności
  Aktualności

  Robert Lisicki w Gazecie Wyborczej o zatrudnianiu Ukraińców

  W artykule „Podatek od pracy Ukraińców", który ukazał się w „Gazecie Wyborczej", 20 grudnia br. Robert Lisicki, ekspert Konfederacji Lewiatan komentuje kwestie związane z zatrudnianiem w naszym kraju Ukraińców. Konfederacja Lewiatan  

 • 2016-12-20 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy chcą wstrzymania prac nad ustawą o związkach zawodowych

  Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP, BCC i Związek Rzemiosła Polskiego negatywnie oceniają projekt ustawy o związkach zawodowych. Proponowane rozwiązania są niejasne i niespójne, a w konsekwencji nie przyczynią się do rozwoju dialogu społecznego. Postulują wstrzymanie przez rząd prac nad nowelizacją do czasu zakończenia prac powołanej Komisji Kodyfikacyjnej ds. Prawa Pracy.