.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2016

 • 2016-12-20 Aktualności
  Aktualności

  Henryka Bochniarz na posiedzeniu WRDS we Wrocławiu

  Chcemy, aby dialog społeczny był doceniany przez Polaków. Dlatego Rada Dialogu Społecznego musi reagować na to, co się dzieje w państwie - powiedziała Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego, prezydent Konfederacji Lewiatan na posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego województwa dolnośląskiego, które odbyło się 20 grudnia br.

 • 2016-12-19 Aktualności
  Aktualności

  Przemysł na plusie, budownictwo dalej w zapaści

  Produkcja sprzedana przemysłu wzrosła w listopadzie 2016 r. o 3,3 proc. r/r, ale produkcja budowlano-montażowa spadła o 12,8 proc. - podał GUS.

 • 2016-12-19 Aktualności
  Aktualności

  Dobrawa Biadun w Trybunie o zmianach w prawie farmaceutycznym

  O konsekwencjach zmian prawa farmaceutycznego dla aptek i pacjentów wypowiada się w „Trybunie", w artykule „Jeszcze lepsza zmiana", 19 grudnia br. dr Dobrawa Biadun, ekspertka Konfederacji Lewiatan Konfederacja Lewiatan

 • 2016-12-19 Aktualności
  Aktualności

  Projekt ustawy o sukcesji w firmach rodzinnych coraz bliżej

  Ministerstwo Rozwoju i Finansów pracuje nad prawnym rozwiązaniem problemu sukcesji w firmach rodzinnych. Wszystko wskazuje na to, że w styczniu 2017 r. będzie gotowy projekt ustawy, która wprowadzi do porządku prawnego instytucję prokurenta spadkowego. Będzie on zarządzał firmą do czasu rozstrzygnięć spadkowych - informuje Konfederacja Lewiatan.

 • 2016-12-17 Aktualności
  Aktualności

  Istotne informacje gospodarcze z białoruskiego rynku

  1. ANALITYKA Problemowe aktywa białoruskich banków wznowiły wzrost, ludność sprzedaje mniej walut Przegląd rynku finansowego i systemu bankowego Białorusi W miarę zbliżania się zakończenia roku sytuacja pieniężno-kredytowa Białorusi tradycyjnie już staje się...

 • 2016-12-17 Aktualności
  Aktualności

  Nowe rozwiązanie BGK dla innowacyjnych firm

  Firmy MŚP uzyskają możliwość finansowania wprowadzania innowacji, dzięki środkom przeznaczonym na zabezpieczenia kredytów. Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) będzie oferował małym i średnim przedsiębiorstwom instrumenty, które umożliwią zabezpieczenie kredytów.

   

 • 2016-12-16 Aktualności
  Aktualności

  Szybko rosną zarobki Polaków

  W listopadzie br. liczba zatrudnionych w przedsiębiorstwach wzrosła, w ujęciu rocznym, o 3,1 proc. do 5791 tys.., zaś wynagrodzenie było wyższe o 4 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny.

 • 2016-12-16 Aktualności
  Aktualności

  Leki w aptekach zdrożeją po zmianie prawa farmaceutycznego

  Leki wydawane bez recepty są o 9-12 proc tańsze w aptekach sieciowych niż w indywidualnych. Najniższe ceny są nie w największych sieciach lecz tych, które zrzeszają 30-49 aptek. Zdaniem Konfederacji Lewiatan ceny leków w aptekach wzrosną jeśli wejdzie w życie poselski projekt prawa farmaceutycznego.

 • 2016-12-16 Aktualności
  Aktualności

  Jacek Adamski w TV Republika m.in. o Państwowym Funduszu Rozwoju

  15 grudnia br. Jacek Adamski, szef Lewiatan Business Angels, w Telewizji Republika mówił o działalności Państwowego Funduszu Rozwoju. http://telewizjarepublika.pl/wideo/dr-jacek-adamski-konfederacja-lewiatan-ekonomia-raport-cz2-2016-12-15,3213.html Konfederacja Lewiatan  

 • 2016-12-16 Aktualności
  Aktualności

  Realizujemy projekt Atlas dla przedsiębiorcy 2014-2020

  Konfederacja Lewiatan wraz z partnerem  Związkiem Pracodawców Usług Szkoleniowych i Rozwojowych realizuje projekt „Atlas dla przedsiębiorcy 2014-2020" w ramach „Konkursu dotacji na działania edukacyjne  w zakresie Funduszy Europejskich na lata 2014-2020" organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju Departament Informacji i Promocji.