.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2016

 • 2016-12-16 Aktualności
  Aktualności

  Czy pracodawcy mogą liczyć na usprawnienia w funkcjonowaniu Krajowego Funduszu Szkoleniowego w 2017 roku?

  Dolnośląscy Pracodawcy po raz kolejny przedstawili propozycję zmian w zakresie funkcjonowania KFS. Czy pracodawcy mogą liczyć na usprawnienia w ocenie wniosków i wydatkowaniu środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na 2017 rok?

 • 2016-12-16 Aktualności
  Aktualności

  Po raz VIII wybrano liderów w sprzedaży w Polsce!

  10 grudnia w warszawskim Hotelu Intercontinental podczas Gali Finałowej VIII edycji Konkursu Polish National Sales Awards nagrodzono najlepszych w sprzedaży. Celem Konkursu jest promowanie dobrych zwyczajów sprzedażowych, a hasłem tegorocznej edycji było: "sprzedaż przyszłości oparta o talenty". Wyłoniono 15 zwycięzców w 19 kategoriach. Przyznano również nagrodę Super Sprzedawcy oraz nagrodę specjalną za konsekwentne budowanie wizerunku sprzedaży etycznej. Uroczystość prowadzili: Elżbieta Pełka, Prezes Polish National Sales Awards oraz Jacek Rozenek.

 • 2016-12-16 Aktualności
  Aktualności

  Mentorzy poszukiwani

  Fundacja Ashoka w ramach swojej misji wspierania innowatorów społecznych stworzyła program Społeczny StartUp. Jest on skierowany do przedsiębiorców społecznych, czyli tych, którzy szukają rozwiązań problemów społecznych związanych z aktywizacją zawodową grup wykluczonych, z ochroną środowiska, z wsparciem osób z niepełno sprawnościami oraz ich rodzin i innymi trudnościami nękającymi naszą teraźniejszość.

 • 2016-12-15 Aktualności
  Aktualności

  Wiceminister Tadeusz Kościński w Lewiatanie

  Podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Finansów, Tadeusz Kościński przyjął zaproszenie Konfederacji Lewiatan na spotkanie z przedstawicielami firm członkowskich. Spotkanie odbyło się 15 grudnia br. Uczestniczyło w nim ponad 30 przedstawicieli firm członkowskich Konfederacji. .  

 • 2016-12-15 Aktualności
  Aktualności

  Firmy ubiegające się o fundusze unijne będą miały łatwiej

  Uproszczenie procesu wykorzystania środków z Unii Europejskiej to myśl przewodnia zmian przygotowanych w Ministerstwie Rozwoju. Urzędnicy wsłuchali się w głos przedsiębiorców i zaproponowali rozwiązania, które są dla nich korzystne, nawet jeśli zwiększają obciążenia po stronie instytucji publicznych. W kilku kwestiach można było jednak pójść jeszcze dalej - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2016-12-15 Aktualności
  Aktualności

  Posiedzenie Rady Firm Rodzinnych Konfederacji Lewiatan

  15 grudnia br. odbyło się posiedzenie Rady Firm Rodzinnych Konfederacji Lewiatan w czasie którego dyskutowano m.in. o sukcesji w przedsiębiorstwach osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą. Rozmawiano również o sukcesji w spółkach - firmach rodzinnych i koncepcji fundacji...

 • 2016-12-15 Aktualności
  Aktualności

  EKES przyznał nagrodę dla społeczeństwa obywatelskiego

  Tegoroczna pierwsza nagroda Europejskiego Komitetu Ekonomiczno - Społecznego dla społeczeństwa obywatelskiego w sprawie migracji powędrowała do fundacji z Węgier. Nagrodzono jeszcze cztery projekty z Niemiec, Grecji, Hiszpanii. http://www.eesc.europa.eu/?i=portal.en.videos.41136...

 • 2016-12-15 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie przedstawicieli biznesu i polityki z Polski i Niemiec

  Nasza przedstawicielka dyrektor Centrum Mediacji Lewiatan Małgorzata Miszkin-Wojciechowska została zaproszona na doroczne świąteczne spotkanie przedstawicieli biznesu i polityki z Polski i Niemiec, które corocznie organizowane jest przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Berlinie. Spotkanie odbyło się w 14 grudnia 2016 r. w siedzibie Przedstawicielstwa Kraju Związkowego Bremy w Berlinie.

 • 2016-12-15 Aktualności
  Aktualności

  EKES za rewizją dyrektywy o delegowaniu pracowników

  Dyskusja nad opinią Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego w sprawie przeglądu dyrektywy o delegowaniu pracowników i wprowadzeniu zasady „taka sama płaca, za taką samą pracę, w tym samym miejscu" była najburzliwszą częścią 521 Sesji Plenarnej Komitetu. Mimo początkowo uzgodnionego w grupie analitycznej kompromisowego projektu opinii, Sekcja Spraw Społecznych, z inicjatywy grupy pracowników, z silnym głosem polskich związkowców, wprowadziła ponad 50 poprawek, które ten kompromis zniszczyła.

 • 2016-12-15 Aktualności
  Aktualności

  Podpisanie Standardu minimum przez Konfederację Lewiatan

  8 grudnia 2016 r. Global Compact Poland we współpracy z Rzecznikiem Praw Obywatelskich oraz Partnerami Programu „Biznes i Prawa Człowieka" zaprezentowali unikalne w skali światowej narzędzie pomocne we wdrażaniu programu etycznego, oparte na Wytycznych ONZ ds. biznesu i praw człowieka - STANDARD MINIMUM PROGRAMU ETYCZNEGO.