.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

  • 2007-09-20 Informacje prasowe

    Test dla polityków kandydujących w wyborach

    Wiedząc, że politycy unikają zajmowania jednoznacznych stanowisk, PKPP Lewiatan proponuje wyborcom i mediom zestaw pytań, które warto zadawać kandydatom na posłów, aby zbadać ich stosunek do najważniejszych wyzwań polskiej gospodarki. Pytani powinni odpowiadać jednoznacznie „tak” lub „nie”. Im większa liczba odpowiedzi pozytywnych, tym bardziej promodernizacyjny stosunek do gospodarki ma kandydat. PKPP Lewiatan zada te pytania głównym partiom politycznym uczestniczącym w wyborach '2007.

  • 2007-09-19 Informacje prasowe

    ZWIĄZKU PRACODAWCÓW PRYWATNYCH MEDIÓW

    Związek Pracodawców Prywatnych Mediów, organizacja członkowska Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, stanowczo protestuje przeciwko niektórym wypowiedziom premiera Jarosława Kaczyńskiego w wywiadzie opublikowanym na łamach dziennika „Rzeczpospolita” w dniu 13 września 2007 r.

  • 2007-09-17 Informacje prasowe

    PKPP Lewiatan skierowała ustawę o woh do TK

    17 września 2007 r. PKPP Lewiatan złożyła do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności z Konstytucją ustawy z dnia 11 maja 2007 r. o tworzeniu i działaniu wielkopowierzchniowych obiektów handlowych.

  • 2007-09-17 Informacje prasowe

    Polacy pracujący są zwolennikami demokracji parlamentarnej

    Z badań Pracujący Polacy 2007, realizowanych na zlecenie Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan wynika, że polskie społeczeństwo popiera demokrację parlamentarną, ale dostrzega konflikt między jej instytucjami a społeczeństwem oraz pomiędzy rządzącymi a rządzonymi.

  • 2007-09-14 Informacje prasowe

    Budżet państwa na rok 2008 znowu marnuje szanse Polski

    W przyszłym roku utrzyma się wysoka dynamika wzrostu gospodarczego; realny PKB ma wzrosnąć o 5,5%. PKPP Lewiatan przypomina po raz kolejny, że taki trzyletni już okres bardzo dobrej koniunktury powinien być wykorzystany do istotnego obniżenia deficytu finansów publicznych.

  • 2007-09-11 Informacje prasowe

    Śniadanie prasowe:Emisja CO2 na lata 2008-2012 – czy polscy przedsiębiorcy sprostają wyzwaniom?

    Energetyka w latach 2008-2012 staje w obliczu wyzwań, których skala nie może być bagatelizowana. Przyznany Polsce limit emisji CO2 stanowi jeden z najistotniejszych wyznaczników koniecznego scenariusza działań. Ograniczone dysponowanie uprawnieniami do emisji CO2 wymusza zakup brakujących ilości bądź przeprowadzenie działań skutkujących obniżeniem emisyjności przy kosztach niższych niż koszt zakupu uprawnień.

  • 2007-09-10 Informacje prasowe

    Więcej na zdrowie kosztem bezrobotnych?

    PKPP Lewiatan ocenia jako absurdalny i szkodliwy pomysł ministra zdrowia, by połowę pieniędzy z Funduszu Pracy przekazywać od 2008 roku na NFZ.

  • 2007-09-07 Informacje prasowe

    PKPP Lewiatan: To nie był dobry Sejm

    Choć Sejm V kadencji uchwalił ponad 400 ustaw (dużo, jak na dwa lata), to większość z nich ma liczne wady prawne, a część jest lub będzie skarżona do Trybunału Konstytucyjnego. Sejm uchwalał ustawy kierując się przede wszystkim racjami politycznym, a nie merytorycznymi. Ucierpiały na tym szanse rozwojowe Polski.

  • 2007-09-04 Informacje prasowe

    Konferencja prasowa: Pracujący Polacy 2007

    PKPP Lewiatan zaprasza na konferencję Pracujący Polacy 2007. Premierowa prezentacja badań Przedstawimy Państwu pełne wyniki badań polskiego rynku pracy, które już po raz drugi, na zlecenie Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan,...

  • 2007-08-31 Informacje prasowe

    Oświadczenie PKPP Lewiatan w sprawie czwartkowych zatrzymań przedstawicieli biznesu

    Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan jest głęboko zaniepokojona aktualną sytuacją polityczną w Polsce i jej możliwymi negatywnych skutkami dla gospodarki. Nasz sprzeciw budzą także te działania wymiaru sprawiedliwości, które podważają autorytet przedsiębiorców, bo rzucają cień na przedstawicieli tego środowiska bez publicznego udokumentowania zasadności podejrzeń i są prowadzone w atmosferze skandalu.