.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

  • 2008-01-31 Informacje prasowe

    Komentarz PKPP Lewiatan na temat propozycji zmian w ustawie o związkach zawodowych

    Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan jako uczestnik dialogu społecznego jest za poszanowaniem praw obydwu stron dialogu i stosunków pracy. Uważamy, że zmiany dotyczące uprawnień związków zawodowych powinny być przedmiotem oceny i dyskusji.

  • 2008-01-14 Informacje prasowe

    Migracja pracowników – szansa czy zagrożenie?

    Blisko połowa dużych i średnich polskich przedsiębiorstw potwierdza, że traci część przychodów z powodu braku pracowników. Rok wcześniej problem ten dotyczył co czwartej badanej firmy – wynika z drugiej edycji raportu Firmy Doradczej KPMG „Migracja Pracowników – szansa czy zagrożenie?”, wydanego przed Pierwszym Kongresem Pracodawców. Zjawisko braku kadr nasiliło się w ubiegłym roku w Polsce, w porównaniu z rokiem 2006. Trend ten może się utrzymywać przez co najmniej dwa najbliższe lata – twierdzą eksperci Firmy Doradczej KPMG.

  • 2008-01-14 Informacje prasowe

    Konferencja podsumowująca projekt "W pełni zaradni"

    22 stycznia 2008 roku o godz. 14.00, w Hotelu Belweder w Warszawie przy ul. Flory 2 odbędzie się uroczysta konferencja prasowa podsumowująca projekt "W pełni zaradni". Patronem honorowym tego projektu jest PKPP Lewiatan.

  • 2008-01-09 Informacje prasowe

    Konferencja prasowa: Migracja pracowników – szansa czy zagrożenie?

    Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan i Firma Doradcza KPMG zapraszają na konferencję prasową poświęconą prezentacji raportu KPMG pt. "Migracja pracowników – szansa czy zagrożenie?"

  • 2008-01-09 Informacje prasowe

    KOMISJA EUROPEJSKA OCENIA DZIAŁANIA POLSKI

    W grudniu 2007 Komisja Europejska opublikowała ocenę realizacji przez państwa członkowskie przyjętych założeń strategii rozwoju UE i jej członków, określanych mianem strategii lizbońskiej. Dokument ten, choć nie pozbawiony akcentów pozytywnych, wywołuje głębokie zaniepokojeniem stanem realizacji tych założeń, o czym PKPP Lewiatan już wielokrotnie mówił.

  • 2008-01-08 Informacje prasowe

    Konferencja prasowa: Czarna Lista Barier - czyli co przeszkadza firmom w Polsce w szybszym rozwoju?

    Już po raz piąty PKPP Lewiatan prezentuje tworzony przez przedsiębiorców katalog najważniejszych przeszkód utrudniających prowadzenie działalności gospodarczej.

  • 2008-01-07 Informacje prasowe

    Komentarz PKPP Lewiatan na temat propozycji wiceministra finansów

    Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan gorąco popiera wszystkie propozycje zaprezentowane przez wiceministra finansów Stanisława Gomułkę. Ich realizacja pomogłaby utrzymać wysoki wzrost gospodarczy w długim okresie i będzie sprzyjać rozwojowi przedsiębiorczości.

  • 2008-01-07 Informacje prasowe

    Czy gospodarka polska ma szanse na utrzymanie

    PKPP Lewiatan prognozuje, że w 2008 r. w gospodarce kontynuowany będzie trend wzrostowy, który zarysował się w latach 2006-2007, aczkolwiek dynamika PKB nie przekroczy 5%. Wzrost gospodarczy będzie wynikiem wysokiej rosnącej konsumpcji wynikającej z utrzymującego się wzrostu zatrudnienia (o 3,5-4%) i wynagrodzeń (realnie o 6-7%).

  • 2008-01-07 Informacje prasowe

    Indeks biznesu PKPP Lewiatan - grudzień 2007

    Indeks Biznesu PKPP Lewiatan pozostał na poziomie z poprzedniego miesiąca w notowaniu rocznym i poprawił o jeden punkt notowania kwartalne. Tempo wzrostu PKB w ostatnim kwartale było zbliżone do poprzednich notowań, a dla całego roku można je szacować na ok. 6,6 proc. Niestety wstępnie policzony indeks roczny dla 2008 roku wykazuje spadek, o prawie 10 pkt., co przekłada się na niższą prognozę dynamiki PKB w roku bieżącym.

  • 2008-01-04 Informacje prasowe

    Konferencja prasowa: Czego możemy się spodziewać w polskiej gospodarce w 2008 r.?

    Rok 2007 zakończyliśmy z bardzo dobrymi wynikami – wzrost PKB wyniósł ponad 6%, wzrost zatrudnienia i wynagrodzeń zwiększył znacząco konsumpcje. Wzrosły inwestycje, a dynamika eksportu, mimo wielu obaw, utrzymała się na wysokim poziomie. Przedsiębiorstwa osiągnęły wysokie zyski przy utrzymaniu wysokiego poziomu płynności. Nie obyło się jednak bez problemów, chociażby tych dotyczących rynku pracy.