.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

  • 2006-10-03 Informacje prasowe

    I Konwent Forum Młodych PKPP Lewiatan

    Pod koniec września w ośrodku PAP w Zegrzu nad Zalewem Zegrzyńskim odbył się I Konwent Forum Młodych PKPP Lewiatan. Przez 3 dni liderzy ruchu dyskutowali o wizji rozwoju Forum Młodych oraz zadaniach czekających ich w nowym roku akademickim.

  • 2006-10-03 Informacje prasowe

    Konferencja Glos Biznesu w Szczecinie

    29 września 2006r. w Szczecinie odbyła się kolejna konferencja PKPP Lewiatan z cyklu Głos Biznesu. Podczas konferencji odbyła się niezwykle ciekawa debata panelowa „Praca dla chcących pracować: mity i rzeczywistość”, rozmawiano także o perspektywach gospodarczych dla regionu i konkurencyjności sektora MSP.

  • 2006-10-03 Informacje prasowe

    Komisja Trójstronna wzywa na spotkanie wszystkich liderów partii politycznych

    6 października szefowie organizacji pracodawców oraz związków zawodowych wchodzących w skład Komisji Trójstronnej oczekują czołowych polityków na „spotkaniu na szczycie”.

  • 2006-09-28 Informacje prasowe

    Indeks Biznesu PKPP Lewiatan - wrzesień 2006: jeszcze jest dobrze

    Indeks Biznesu na poziomie blisko 80 punktów odzwierciedla stabilne ekonomiczne podstawy obecnego ożywienia gospodarczego. Czy nieustające zawirowania polityczne go nie osłabią?

  • 2006-09-27 Informacje prasowe

    Budżet 2007 – stracone szanse

    27 września 2006 r. rząd przyjął projekt budżetu na 2007r. Niestety mimo uwag zgłoszonych przez PKPP Lewiatan w ramach Komisji Trójstronnej, do projektu nie wprowadzono na tym etapie żadnych zmian. Największą jego wadą jest zaprzepaszczenie szansy na ograniczenie deficytu budżetowego oraz naprawę finansów publicznych w sytuacji dobrej koniunktury gospodarczej.

  • 2006-09-25 Informacje prasowe

    Pracodawcy z KT o budżecie

    Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Konfederacja Pracodawców Polskich oraz Związek Rzemiosła Polskiego przekazały rządowi wspólne stanowisko organizacji pracodawców reprezentowanych w Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych w sprawie projektu budżetu państwa na 2007 rok. Ocena pracodawców jest zdecydowanie negatywna!

  • 2006-09-21 Informacje prasowe

    Nie stać nas na kolejny dzień wolny

    Posłowie skierowali do drugiego czytania projekt zmian w Kodeksie pracy wedle których pracodawcy stracą jeden dzień roboczy, za który dodatkowo będą musieli zapłacić. Przedsiębiorcy przestrzegają: nowelizacja może osłabić kondycję i konkurencyjność polskich przedsiębiorstw.

  • 2006-09-19 Informacje prasowe

    Nie stać nas na

    Pracodawcy obawiają się zmian w Kodeksie pracy znoszących odpracowywanie jednego z dwóch dni świątecznych wypadających w tym samym tygodniu (przypadek świąt majowych i Bożego Narodzenia). Pomysł podniesie koszty pracy o ponad 1,3 mld.

  • 2006-09-15 Informacje prasowe

    Komisarz McCreevy w Lewiatanie

    14 września 2006r. przedstawiciele polskich przedsiębiorców spotkali się w siedzibie Lewiatana z Charlie McCreevy, irlandzkim komisarzem Unii Europejskiej ds. rynku wewnętrznego i usług. Spotkanie dotyczyło stanu integracji gospodarek unijnych, nowych zamierzeń Komisji Europejskiej dotyczących usprawnień w funkcjonowaniu jednolitego rynku, przyszłości dyrektywy usługowej oraz inicjatyw dotyczących dalszej liberalizacji sektora finansowego i telekomunikacyjnego.

  • 2006-09-14 Informacje prasowe

    Opinia Lewiatana do projektu nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z FUS

    PKPP Lewiatan krytycznie ocenia propozycje powrotu do corocznej waloryzacji rent i emerytur oraz powiększenie wskaźnika waloryzacji o 20 proc. wzrostu przeciętnego wynagrodzenia. Takie rozwiązanie, zaproponowane przez resort pracy jest niebezpieczne z uwagi na trendy demograficzne oraz fakt, że Polska, ma najniższą w Europie zaledwie 52 proc. aktywność zawodową ludności.