Spotkanie arbitrażowe w Poznaniu

Sąd Arbitrażowy Lewiatan ma zaszczyt zaprosić na spotkanie informacyjno - szkoleniowe: Arbitraż - nowoczesna alternatywa rozwiązywania sporów w biznesie.

Spotkanie ma na celu popularyzowanie arbitrażu oraz System Elektroniczny „Intranet" Sądu Arbitrażowego przy Konfederacji Lewiatan. Spotkanie odbędzie się w Poznaniu w dniu 21 października 2014 r. o godzinie 15.00 w sali konferencyjnej Hotelu Andersia (Plac Andersa 3). Sąd Arbitrażowy przy Konfederacji Lewiatan stara się od wielu lat szerzyć wiedzę na temat istoty procedury arbitrażowej oraz jej zalet względem sądownictwa powszechnego. Stąd też chcielibyśmy przedstawić Państwu istotę arbitrażu oraz jego niewątpliwych zalet jako metody rozwiązywania konfliktów gospodarczych, śledząc postępowanie arbitrażowe krok po kroku z uwzględnieniem jego specyfiki względem sądownictwa powszechnego (jak przykładowo termin wydania wyroku, profesjonalizm arbitrów, poufność postępowania). Ponadto, pragniemy zaprezentować oryginalne - także względem innych sądów polubownych w Polsce - cechy Regulaminu Sądu Arbitrażowego Lewiatan, które zostały wprowadzone po uwzględnieniu postulatów prawników i biznesu oraz po prześledzeniu najnowszych trendów światowych (informacyjno-jak tryb przyspieszony, arbiter doraźny, kalendarz postępowania, kwalifikacje arbitrów etc.).

Przedstawimy bieżącą działalność Sądu zarówno w obrębie prowadzonych postępowań, jak i organizowanych szkoleń, konferencji czy wydawanych publikacji. Dodatkowo, uruchamiamy obecnie system elektroniczny Intranet Sądu Arbitrażowego Lewiatan. Jest to pierwszy w Polsce system elektroniczny usprawniający prowadzenie postępowań arbitrażowych - Intranet Sądu Arbitrażowego Lewiatan. System  „ISAL"  w nowoczesny, sprawny, bezpieczny i przejrzysty sposób wspomaga  pracę stron, ich pełnomocników, arbitrów, a także innych podmiotów biorących udział w postępowaniu arbitrażowym. Ten nowoczesny system umożliwia zdalne prowadzenie i uczestniczenie w posiedzeniach on-line, co pozwala wszystkim stronom zaoszczędzić czas oraz koszty związane z tradycyjną formą uczestnictwa w posiedzeniach. Poszczególni uczestnicy mogą także kontaktować się z pozostałymi uczestnikami oraz z Sądem za pomocą tegoż systemu, w tym również udostępniać kopie dokumentów, których oryginały zostały złożone do akt sądowych. Kalendarz procesowy sprawy w jasny i czytelny sposób przedstawia daty posiedzeń oraz innych wydarzeń związanych z każdą sprawą, jak również zbiorczo dla wszystkich postępowań, w których dany użytkownik uczestniczy. Użytkownicy będą mogli tworzyć w kalendarzu także własne wydarzenia związane ze sprawą, które nie będą widoczne dla innych użytkowników. Znaczną pomocą dla wszystkich zaangażowanych podmiotów będzie system powiadomień, przypominający o zbliżających się wydarzeniach takich jak posiedzenia, czy terminy składania dokumentów. Użytkownicy będą także powiadamiani o pojawieniu się w systemie nowych dokumentów. Uczestnictwo w spotkaniu ma charakter bezpłatny. Działania Sądu w tym obszarze są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Serdecznie zapraszamy!