.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2016

 • 2016-11-24 Aktualności
  Aktualności

  Posiedzenie Rady Prezydentów BusinessEurope w Bratysławie

  W dniach 24-25 listopada, prezydenci federacji członkowskich BusinessEurope spotkają się w Bratysławie, aby omówić najważniejsze wydarzenia w Europie i na świecie, m. in. sytuację powyborczą w USA, referendum we Włoszech i szanse wyborcze populistów w Holandii i Niemczech. W spotkaniu uczestniczyć będzie Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan.

 • 2016-11-24 Aktualności
  Aktualności

  Rząd reaguje na głos Lewiatana: Firmy nie stracą na rozliczeniu aut

  Ministerstwo Rozwoju przyznało się do błędu i wycofuje się z ogłoszonych kilka dni temu propozycji dotyczących rozliczenia w kosztach podatkowych wydatków na samochody. To nasz sukces, bo jako pierwsi krytykowaliśmy kontrowersyjne rozwiązanie i sugerowaliśmy zmianę przepisów.

 • 2016-11-23 Aktualności
  Aktualności

  Koniunktura gospodarcza pogarsza się

  Oceny koniunktury gospodarczej przez dyrektorów przedsiębiorstw większości sekcji gospodarki są słabsze niż miesiąc wcześniej - podał GUS, prezentując wyniki badań koniunktury w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach w listopadzie 2016 r.

 • 2016-11-23 Aktualności
  Aktualności

  Wiedza, narzędzia i inspiracje na rzecz przedsiębiorczości

  W zeszłym tygodniu świętowaliśmy kolejne obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - międzynarodowego projektu promującego rozwój biznesowych inicjatyw. Dziewiąta już edycja ŚTP odbyła się pod hasłem ,,Biznes jest dobry, Przedsiębiorczość jest dobra!", a Dolnośląscy Pracodawcy - regionalny związek pracodawców Konfederacji Lewiatan podpisali się pod nim aktywnie uczestnicząc w promowaniu przedsiębiorczości. Zorganizowali z tej okazji wraz z Ośrodkiem Enterprise Europe Network i Dolnośląską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A bezpłatne szkolenia, w których uczestniczyło blisko 100 osób!

 • 2016-11-23 Aktualności
  Aktualności

  Konstytucja Biznesu - pakiet projektów

  Premier Morawiecki 18 listopada 2016 r. przedstawił tzw. konstytucję biznesu, zapowiadając szereg ułatwień dla przedsiębiorców. Rządzący określili ten dokument jako przełomowy w relacjach przedsiębiorca-państwo. Wstępne analizy prowadzą jednak do wniosku, że nie wszystkie z zaproponowanych zmian stanowić będą wsparcie w prowadzeniu biznesu.

 • 2016-11-23 Aktualności
  Aktualności

  Rozmowa z Henryką Bochniarz w Tygodniku Solidarność

  „Sam kapitan nie wygra meczu" - to tytuł rozmowy z Henryką Bochniarz, przewodniczącą Rady Dialogu Społecznego, prezydent Konfederacji Lewiatan, w najnowszym Tygodniku Solidarność. Najnowszy Tygodnik Solidarność Konfederacja Lewiatan

 • 2016-11-22 Aktualności
  Aktualności

  Samochodem w przedsiębiorców

  Wicepremier Mateusz Morawiecki przedstawił tzw. konstytucję dla biznesu. Zapowiedział w niej szereg ułatwień dla firm. Rządzący określili ten dokument jako „przełomowy" w relacjach przedsiębiorca-państwo. Liczymy wciąż, że ostateczny kształt projektu będzie właśnie taki. Jednak analiza propozycji ustawy dotyczących uproszczeń podatkowych dla firm, która jest w pakiecie, w zakresie rozliczania wydatków na osobowe samochody, prowadzi do wniosku, że rozumienie pojęcia uproszczenia rozliczeń i zmniejszenia obciążeń wymaga doprecyzowania - uważa Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan.

 • 2016-11-22 Aktualności
  Aktualności

  Prezydium Rady Dialogu Społecznego

  21 listopada br., podczas posiedzenia prezydium Rady Dialogu Społecznego partnerzy społeczni dyskutowali o najważniejszych wyzwaniach, które staną przez Radą w przyszłym roku.

 • 2016-11-21 Aktualności
  Aktualności

  Kwota wolna od podatku dla wszystkich

  Dla osób, które zarabiają więcej, nie powinno być kwoty wolnej - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki.

 • 2016-11-21 Aktualności
  Aktualności

  Artykuł Macieja Piróga w Rzeczpospolitej

  W ochronie zdrowia, jak nigdzie indziej, sprawdzają się słowa: zmiana jest dobra, jeśli jest... dobra. Niestety, proponowane przez ministra zdrowia zmiany nie spełniają tego warunku. Nie tylko nie są dobre. Są złe, a nawet bardzo złe - pisze w dzisiejszym wydaniu „Rzeczpospolitej"...