Henryka Bochniarz wiceprezydentem BUSINESSEUROPE

W Rzymie podczas dorocznego spotkania organizacji pracodawców zrzeszonych w BUSINESSEUROPE została ogłoszona decyzja o wyborze dwóch nowych członków władz. Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, w styczniu 2015 r. obejmie fotel jednego z ośmiu wiceprezydentów tej największej w Europie organizacji reprezentującej biznes. Będzie to jej kolejna - po rocznej przerwie - kadencja na tym stanowisku.

 

BUSINESSEUROPE skupia 39 federacji z 33 krajów Europy. Działa na rzecz wzrostu i konkurencyjności, reprezentując firmy na całym kontynencie. Zapewnia, by głos biznesu był słyszany w Brukseli. Regularnie współpracuje z Parlamentem Europejskim, Komisją i Radą UE oraz reprezentuje europejski biznes na arenie międzynarodowej. Jedyną polską organizacją w gronie członków BUSINESSEUROPE jest Konfederacja Lewiatan.

.......................................................................................................................................................................
Zachęcamy Państwa do kontaktu z dr Anną Kwiatkiewicz, dyrektor Biura Lewiatana w Brukseli (za naszym pośrednictwem lub bezpośrednio) z zapytaniami o komentarze na temat obszarów działania BUSINESSEUROPE, kwestii europejskich, istotnych dla biznesu spraw i przepisów, które są procedowane w Parlamencie Europejskim lub proponowane przez Komisję Europejską (np. pakiet klimatyczny, negocjacje TTIP).

Kontakt:
Dr Anna Kwiatkiewicz
akwiatkiewicz@konfederacjalewiatan.info, telefon: +32 2 732 13 06