Biznes popiera ideę "nowego otwarcia" w dialogu społecznym w UE

- Musimy wspólnie robić wszystko, by ponownie przekierować Europę na ścieżkę wzrostu. Nie potrzebujemy nostalgicznych porównań do lat 90., ale koncentracji na głównym wyzwaniu, przed jakim dziś stoimy - reformowaniu Europy. Tylko dzięki temu możemy doprowadzić do wzrostu gospodarczego i powstania nowych miejsc pracy na kontynencie. Musimy przekształcić dialog społeczny w partnerstwo na rzecz reform - powiedział Markus Beyrer, dyrektor generalny BUSINESSEUROPE, największej organizacji pracodawców w UE, do której należy Konfederacja Lewiatan.

To komentarz po spotkaniu europejskich partnerów społecznych z wiceprezydentem Komisji Europejskiej Valdisem Dombrovskisem i komisarz Marianne Thyssen odpowiedzialnej za zatrudnienie, sprawy społeczne, umiejętności i mobilność pracowników o potrzebie odnowienia europejskiego dialogu społecznego.

- Środowiska biznesowe w Brukseli głośno mówią o tym, że dziś Europa jest na rozdrożu. Kolejne pięć lat zadecyduje o naszej gospodarczej i politycznej roli w świecie. Dlatego nie ma czasu na zwlekanie z odważnymi reformami, a tych nie da się przeprowadzić bez współpracy władz UE z partnerami społecznymi. Cieszę się, że komisarz Bieńkowska na spotkaniu z Konfederacją Lewiatan i BUSINESSEUROPE 6 listopada zadeklarowała, że stały kontakt z przedstawicielami firm uważa za kluczowy w swej pracy - mówi dr Anna Kwiatkiewicz, dyrektor Biura Lewiatana w Brukseli.
...............................................................................................................................................................
Konfederacja Lewiatan jest jedyną organizacją biznesową w Polsce, która posiada stałe przedstawicielstwo w Brukseli. Zachęcamy Państwa do kontaktu z dr Anną Kwiatkiewicz, dyrektor Biura Lewiatana w Brukseli (za naszym pośrednictwem lub bezpośrednio - dane kontaktowe poniżej) z zapytaniami o komentarze na temat kwestii europejskich, istotnych dla biznesu inicjatyw i przepisów, które są przedmiotem prac w Parlamencie Europejskim lub proponowane przez Komisję Europejską (np. pakiet klimatyczny, negocjacje TTIP).

Biogram dr Anny Kwiatkiewicz oraz zdjęcia do pobrania:
http://konfederacjalewiatan.info/dla_mediow/eksperci_lewiatana/anna-kwiatkiewicz

Kontakt: akwiatkiewicz@konfederacjalewiatan.info
Tel. 00 32 488 716 998

Konfederacja Lewiatan