Przedsiębiorcy odetchnęli z ulgą. 30-krotność zostaje

• Prawo i Sprawiedliwość wycofało z Sejmu projekt ustawy zakładający zniesienie limitu składek na ZUS.
• Partia rządząca wysłuchała argumentów Konfederacji Lewiatan, a także wielu organizacji przedsiębiorców i pracodawców, związków zawodowych.

- To sukces wspólnej akcji pracodawców i związków zawodowych, którzy jednym głosem apelowali o jego utrzymanie. Zniesienie limitu spowodowałoby odpływ z Polski miejsc pracy dla wysokiej klasy specjalistów, szczególnie z branż nowych technologii. Taki krok miałby także wpływ na spadek inwestycji - mówi Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan.

- Wspólnie przekonywaliśmy, że tak ważna zmiana nie powinna być wprowadzana jako projekt poselski, z pominięciem konsultacji społecznych. Przedsiębiorcy nie mogą być zaskakiwani nowymi regulacjami, zwłaszcza takimi, które spowodują wzrost kosztów. Mamy nadzieję, że po dzisiejszych zapowiedziach premiera Mateusza Morawieckiego, rząd nie zaskoczy już pracodawców kolejnymi projektami szkodliwymi dla biznesu. Zacznijmy wspólnie rozmawiać i budować współpracę rządu i przedsiębiorców, która stworzy w Polsce przyjazne warunki dla prowadzenia biznesu - dodaje.

Konfederacja Lewiatan