Dwanaście przedsiębiorstw przejdzie firmową rewolucję
2015-08-04
Konfederacja Lewiatan, home.pl oraz Microsoft wyłonili 12 firm, które przejdą FIRMOWĄ (R)EWOLUCJĘ.
Przewagi cyfrowego podejścia do biznesu i mobilnego stylu pracy są niepodważalne. Jednocześnie statystyki dotyczące adopcji nowych technologii w polskich mikro- i małych przedsiębiorstwach pokazują, że nadal nieco ponad połowa z nich nie korzysta bądź w niewielkim stopniu korzysta z dostępnych technologii informatycznych. Wskazuje to na konieczność zmiany modelu ich działania. Wyzwanie to podjęli przedsiębiorcy, którzy zgłosili się do projektu FIRMOWE (R)EWOLUCJE udowadniając, że są gotowi na cyfrową transformację. Spośród zgłoszonych przedsiębiorstw, organizatorzy akcji wyselekcjonowali 12 firm, które przedstawiły najciekawsze pomysły na twórcze wykorzystanie technologii do ich rozwoju i podniesienia konkurencyjności.
Konkurs FIRMOWE (R)EWOLUCJE, którego Partnerami są Konfederacja Lewiatan oraz firmy home.pl i Microsoft miał za zadanie wyłonić przedsiębiorstwa, które dostrzegają wpływ rozwiązań informatycznych na poprawę produktywności, kreowanie nowych usług i rozwój biznesu oraz chcą podnieść swoją sprawność organizacyjną dzięki bardziej cyfrowemu i mobilnego stylowi pracy.
W kierunku dalszej produktywności
Przystępując do konkursu, uczestnicy mieli za zadanie wskazać na istotne z punktu widzenia charakteru ich działalności wyzwania biznesowe oraz uzasadnić, jak firmowa rewolucja i technologie mobilne mogą pomóc im usprawnić i rozwinąć swój biznes. Odpowiedzi na pytanie można było przesłać w formie wypowiedzi tekstowej, pliku graficznego, prezentacji multimedialnej oraz materiału wideo.
- Wykorzystanie nowoczesnych technologii w biznesie to skuteczna, ale i coraz częściej obowiązkowa droga do osiągnięcia przewagi rynkowej. Analogowy styl prowadzenia działalności ustępuje coraz częściej nie tylko oczekiwaniom rynku, ale także potrzebom pracowników. Przyzwyczajeni do korzystania z nowoczesnych technologii w życiu prywatnym, chcą oni także realizować zadania służbowe w efektywny i przyjazny sposób. Organizacje, które jako pierwsze wprowadzają innowacje do swojego firmowego DNA już na starcie wygrywają z konkurencją - przekonuje Przemysław Szuder, dyrektor działu Small & Medium Business Solutions and Partners z polskiego oddziału Microsoft.
Firmy, które otrzymały najwyższe noty i przy udziale Partnerów konkursu będą zmieniać sposób swojego działania na bardziej cyfrowy to (wg kolejności alfabetycznej): 3D Plan Sp. z o.o. Sp. k. (budownictwo, obsługa nieruchomości), ARLAN (architektura krajobrazu), FIT Specialist Recruitment (usługi HR), „Furoszron" Tomasz Borowski (gastronomia), Hamak-Tur (branża turystyczna), Model Med Sp. z o.o. (usługi medyczne), Pan Hipcio s.c. (edukacja), Pracownia Protetyczna Urszula Jaśkiewicz (usługi medyczne), PREZENTIKA - Tomasz Górecki (usługi reklamowe), Sales For (usługi HR), SP Ewa Banasiuk (handel) oraz ZEMO - Zakład Elektromechaniki Ogólnej (usługi elektrotechniczne).
W skład Kapituły konkursu weszli przedstawiciele Partnerów projektu - dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, Główna Ekonomistka Konfederacji Lewiatan, Marcin Kuśmierz, Prezes home.pl oraz Przemysław Szuder, dyrektor działu Small & Medium Business Solutions and Partners w Microsoft. Analizując prace konkursowe, Kapituła oceniała nie tylko ich wartość merytoryczną, na którą składały się ocena modelu biznesowego i prezentacja korzyści wynikających z wprowadzenia zmian w funkcjonowaniu biznesu, ale również kreatywność w podejściu do wykorzystania nowych technologii na rzecz rozwoju. Na ocenę końcową wpływała również jakość wykonania samego zgłoszenia konkursowego.
Pierwszy krok do pozytywnych zmian w polskim biznesie.
Analiza zgłoszeń potwierdziła wyraźnie, że sektor mikro- i małych przedsiębiorstw charakteryzuje ogromna różnorodność. Wśród nagrodzonych firm znaleźli się reprezentanci usług HR, edukacyjnych, medycznych czy elektronicznych. W gronie zwycięzców znaleźli się także przedstawiciele sektora turystycznego i gastronomicznego. Pokazuje to wyraźnie jak zmienia się nie tylko postrzeganie współczesnego biznesu, ale także, a może i przede wszystkim, jak myślą i chcą działać innowacyjni przedsiębiorcy, bez względu na branżę którą reprezentują. Zwycięzcy udowadniają, że firmowa rewolucja może być udziałem tradycyjnych firm bez względu na branżę i segment rynku, w którym działają.
- FIRMOWE (R)EWOLUCJE pokazały, jak fantastyczne potrafią być polskie mikro- i małe firmy, szczególnie firmy utworzone przez młodych ludzi, bo w zgłoszeniach do projektu takich była większość. Myślą strategicznie, długookresowo. Szukają szans w nowych produktach, na nowych rynkach, a przede wszystkim w lepszym zarządzaniu swoim biznesem. I wiedzą co muszą w swoich biznesach w jaki sposób zmieniać, aby dać klientom lepsze produkty, a współpracownikom więcej swobody i odpowiedzialności. Rosną nam nowe, młode biznesy bez kompleksów, widzące świat wielkim i dostępnym dzięki nowym technologiom. Gdy w 2012 r. w badaniach mikro-, małych i średnich firm prowadzonych przez Konfederację Lewiatan pytaliśmy o znajomość pojęcia „chmury", blisko 95 proc. nie wiedziało o co chodzi, a po wyjaśnieniu wyrażało obawy związane z jej wykorzystaniem. Dzisiaj wszystkie firmy, które zgłosiły się do projektu albo już z chmury korzystają, albo właśnie dzięki FIRMOWYM (R)EWUCJOM chcą z niej skorzystać. Rozumieją konieczność nie tylko posiadania własnej strony internetowej, ale aktywnego z niej korzystania, rozumieją konieczność sprawnego komunikowania się nie tylko z klientami, ale także wewnątrz firmy. Jeśli takich firm będzie coraz więcej, świat nam nie ucieknie, a to nas będzie musiał gonić - komentuje dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, Główna Ekonomistka Konfederacji Lewiatan.
Zwycięzcy konkursu otrzymają zestawy mobilne, na które składają się tablety Acer SW3-013, smartfony Lumia 640 oraz roczna subskrypcja pakietu Office 365 Business Premium. Dodatkowo laureaci uzyskają roczne pakiety usług internetowych od partnera konkursu firmy home.pl, na które składają się domena internetowa, hosting lub kreator strony www oraz wsparcie zespołu home.pl.
Oficjalna lista zwycięzców oraz informacje na temat projektu, a w przyszłości również historie transformacji zwycięskich firm można znaleźć na stronie www.firmowe-rewolucje.pl.
Informacje o firmie:
home.pl jest największym dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Specjalizuje się w rejestracji domen internetowych, hostingu serwisów internetowych, systemów kont poczty elektronicznej oraz udostępnianiu aplikacji biznesowych przez Internet. Z jego usług korzysta ponad 1,5 miliona użytkowników. Obsługuje milion domen i ponad 150 tysięcy wirtualnych kont serwerowych a także 7,5 tys. sklepów internetowych. Jest największym Partnerem Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej w zakresie usług rejestracji domeny krajowej .PL oraz 7 na świecie rejestratorem domeny .EU. Wyróżnia się świadczeniem usług internetowych na najwyższym poziomie oraz dbałością o klienta, któremu oferuje profesjonalne wsparcie merytoryczne i techniczne w trybie 24/7. Jako pierwsza firma w branży uzyskała certyfikat potwierdzający spełnienie wymagań normy ISO 27001:2005. home.pl działa od 1997 r. i zatrudnia ponad 250 pracowników.
Konfederacja Lewiatan zabiega o konkurencyjność polskiej gospodarki i sukces polskich przedsiębiorstw. Skupia branżowe i regionalne związki pracodawców oraz kilkudziesięciu członków indywidualnych - łącznie reprezentuje 3700 firm, zatrudniających ponad 835 tys. pracowników.
Konfederacja Lewiatan reprezentuje pracodawców w Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych. Od momentu powstania, tj. od 1999 roku członkowie i eksperci Lewiatana zaopiniowali ok. 3000 projektów ustaw i rozporządzeń dotyczących różnych sfer gospodarki, zabiegając o uwzględnienie postulatów przedsiębiorców w procesach legislacyjnych, przegotowali też wiele własnych projektów legislacyjnych.
Microsoft jest liderem branży nowych technologii - dostawcą urządzeń i usług dla konsumentów oraz klientów instytucjonalnych i komercyjnych, które pomagają w pełni realizować ich potencjał.
Wśród sztandarowych produktów oferowanych przez Microsoft jest system operacyjny Windows. Wraz z premierą Windows 8 - dostępnego już w najnowszej wersji Windows 8.1 - firma wprowadziła na rynek pierwszy, obsługiwany dotykowo system operacyjny z rodziny Windows, który działa na tradycyjnych komputerach oraz urządzeniach z ekranami dotykowymi, w tym również na tabletach PC. Równocześnie z premierą Windows 8 Microsoft wprowadził na rynek pierwszy komputer sygnowany własnym logo - Microsoft Surface. System operacyjny Windows dostępny jest również w wersjach na platformę mobilną - Windows Phone oraz platformę serwerową - Windows Server.
Kluczową pozycję w portfolio firmy zajmuje również Microsoft Office, powszechnie używany zestaw aplikacji wspierających komunikację i produktywność. Pod nazwą Microsoft Office 2013 jest on dostępny w formie tradycyjnego oprogramowania instalowanego na urządzeniu. Jednocześnie pod nazwą Office 365 udostępniany jest jako zestaw aplikacji online albo instalowanych na urządzeniu, wraz z dodatkowymi usługami w chmurze, które w pełni wspierają mobilny styl pracy. Ponadto w ofercie spółki znajdują się również rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics.
Microsoft jest także liderem w zakresie rozwiązań dostarczanych w formie usług w modelu cloud computing i jako jedyny dostawca posiada kompleksową ofertę zarówno infrastruktury, platformy programistycznej, jak i aplikacji w chmurze obliczeniowej. Całe środowisko tworzy spójną platformę Cloud OS, działającą w oparciu o m.in. Microsoft Azure.
Rozwiązania chmurowe oferowane przez Microsoft mogą być dostarczane klientom w modelu chmury publicznej, ale również w modelach chmury prywatnej oraz hybrydowej, która jest połączeniem obu modeli dostosowanym do potrzeb klienta.
Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia blisko 100 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym około 350 osób w Polsce.
Dodatkowych informacji udzielą:
Aleksandra Ziębka
home.pl
tel. +48 605 691 902
e-mail: aleksandra.ziebka@home.net.pl
Zbigniew Maciąg
Konfederacja Lewiatan
tel. tel. +48 22 55 99 906
e-mail: zmaciag@konfederacjalewiatan.info
Joanna Frąckowiak
Microsoft Sp. z o.o.
tel. +48 22 594 11 65
e-mail: joannafr@microsoft.com