Sukces LBA Start-up Meeting Point

12 lutego br. na Stadionie Narodowym odbyło się pierwsze spotkanie LBA Start-up Meeting Point. W imprezie wzięło udział ponad 150 uczestników, w tym ponad 80 inwestorów.Celem spotkania było dostarczenie uczestnikom wiedzy na temat wyceny projektów inwestycyjnych, strukturyzowania transakcji oraz strategii wyjścia z inwestycji. O kwestiach tych opowiadali aniołowie biznesu z międzynarodowym doświadczeniem - Michael Sonenshine oraz David Putts oraz rodzimi eksperci dr Michał Bańka z PARP i Katarzyna Sermanowicz-Giza z Deloitte.

Pomysłodawcy zaprezentowali zgromadzonym gościom 10 najciekawszych projektów biznesowych z portfolio sieci LBA. Publiczność w głosowaniu wyłoniła najlepsze ich zdaniem start-upy.

Lauereatem I miejsca została firma Leia Display System produkująca wyświetlacze mgłowe umożliwiające wyświetlanie obrazu w powietrzu. Przez ten holograficzny ekran można przełożyć rękę, a nawet przez niego przejść. W połączeniu z nowoczesnymi czujnikami ruchu pozwala to budować interfejsy dotykowe, jakich jeszcze na świecie nie było. Główne gałęzie zastosowań to rynek eventowy, muzea, targi, pokazy mody, kluby. Więcej filmów i informacji można znaleźć na stronie internetowej firmy: leiadisplay.com

II miejsce przypadło projektowi TakeTask. TakeTask to serwis umożliwiający producentom FMCG oraz firmom badawczym szybsze i tańsze zbieranie danych z rynku. Agenci TakeTask to konsumenci z aplikacją TakeTask na smartfonach, którzy mają możliwość dodatkowego zasilenia domowego budżetu o kilkaset złotych miesięcznie.
Agenci dostarczają swoje opinie na dany temat, dostarczają feedback od tajemniczego klienta, sprawdzają w sklepach ceny, widoczność i dostępność produktu, oferty promocji czy ekspozycję. Obecnie pomysłodawcy pracują nad zbieraniem danych online na dany temat np. jakości sieci GSM (np.: siła sygnału) oraz jakości parametrów usług mobilnego internetu.

III miejsce zajął projekt B-DROID. To projekt autonomicznego układu do mechanicznego zapylania roślin wykorzystujący elementy sztucznej inteligencji. W systemie autonomicznym użytkownik wskazuje cel a system sam rozpoznaje teren, wyszukuje i dociera do celów, kontroluje pracę, diagnozuje swój stan oraz informuje gdy wykona zadanie. Wykorzystując roboty latające oraz jeżdżące system może być wykorzystany w celu zapylania roślin w uprawach produkcyjnych lub hodowlanych jak również w diagnostyce (choroby, szkodniki, fenotypizacja) oraz w ratownictwie (misje w terenie skażonym lub niebezpiecznym).


Laureat I miejsca w głosowaniu publiczności - Leia Display System

Galeria zdjęć ze spotkania