Konkurs na najlepsze partnerstwo społeczne 2014
2014-04-16
IV edycja Konkursu na „Najlepsze Partnerstwo Społeczne roku" jest adresowana do wszystkich podmiotów, które budują stabilne przedsięwzięcia społeczne, sprzyjające trwałym relacjom gospodarczym między partnerami i przyczyniają się do rozwoju przedsiębiorczości społecznej w Polsce.
Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach:
Kategoria I: Najlepsze Partnerstwo Społeczno-Prywatne 2014 Roku.
Kategoria II: Najlepsze Partnerstwo Społeczno-Publiczne 2014 Roku.
Opisy zwycięskich partnerstw z poprzednich edycji oraz regulamin Konkursu są dostępne na stronie www.partnerstwo.roefs.pl.
************************************************************************************
Organizatorem Konkursu jest Krajowy Ośrodek EFS (w poprzednich latach również Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP). Konkurs ma na celu promocję innowacyjnego i partnerskiego podejścia do realizacji przedsięwzięć społecznych, które pokrywają się z obszarami wsparcia w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i w wyniku których nastąpiły/następują pozytywne zmiany w lokalnym środowisku takie jak np.:
- włączenie i aktywizacja społeczno-zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym,
- rozwój przedsiębiorczości społecznej, wsparcie na rzecz osób z niepełnosprawnością,
- wyrównywanie szans kobiet i mężczyzn,
- nawiązanie trwałych relacji między sektorem społecznym, prywatnym i publicznym,
- zastosowanie zasad społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR),
- propagowanie zielonych miejsc pracy, świadomości ekologicznej, świadomej konsumpcji, sprawiedliwego handlu.
Zgłaszanie kandydatów
Kandydaci mogą być zgłaszani w dwóch wyżej wymienionych kategoriach. Kandydata do Konkursu mogą zgłosić poprzez formularz zgłoszeniowy (elektroniczny na adres konkurspsp@cpe.gov.pl +papierowy na adres Centrum Projektów Europejskich, Krajowy Ośrodek EFS, ul. Domaniewska 39A, 06-472 Warszawa) wspólnie minimum 2 osoby fizyczne lub 2 instytucje/organizacje reprezentujące swoich przedstawicieli/pracowników.
Formularz zgłoszeniowy jest podstawą oceny kandydata.
Do formularza zgłoszeniowego kandydaci mogą załączyć dodatkowe materiały, takie jak m.in. prezentacja multimedialna o kandydaturze i jego osiągnięciach zawierająca zdjęcia projektów, filmy, wycinki prasowe, nagrania audio i in.; biznes plan, strategia działania partnerstwa, deklaracja partnerska, harmonogram działania, wewnętrzna organizacja partnerstwa, podział odpowiedzialności między partnerami, założone
i osiągnięte cele, rezultaty partnerstwa, zaangażowane zasoby ludzkie, rzeczowe oraz finansowe i inne.
Ocena formalna i merytoryczna dokonywana jest przez Organizatorów Konkursu
Nagroda
Nagrodą dla Laureatów Konkursu jest wyjazd jednego przedstawiciela/lki każdego z dwóch Laureatów na wizytę studyjną do jednego z krajów członkowskich Unii Europejskiej zorganizowaną przez Krajowy Ośrodek EFS + dyplom i statuetka