PKPP Lewiatan zaprasza na Konferencję „Kobieta XXI wieku”

18 i 19 października w Pałacu Sobańskich w Warszawie odbędzie się Konferencja „Kobieta XXI wieku”, w trakcie której zaprezentowany zostanie obraz kobiety naszego tysiąclecia w kontekście społecznym, biznesowym i międzykulturowym. PKPP Lewiatan jest partnerem Konferencji.

Patronat honorowy nad Konferencją objęła Pani Prezydentowa Maria Kaczyńska. PKPP Lewiatan jest partnerem Konferencji. Organizatorem jest Instytut Zarządzania Sp. z o.o. Do dialogu zostali zaproszeni specjaliści zajmujący się tematyką równości płci oraz kobiety, które odniosły zdefiniowany przez siebie sukces. W konferencji uczestniczyć będą przedstawiciele biznesu, organizacji kobiecychi świata nauki, dziennikarze, a także goście specjalni, m.in. Krystyna Janda oraz Dorota Warakomska.

Członkom PKPP Lewiatan organizator Konferencji „Kobieta XXI wieku” oferuje 20% zniżki.
Formularz zgłoszenia

Program Konferencji i sylwetki prelegentów: www.instytut.org.pl/kobieta

Zmiany ekonomiczne i socjologiczne współczesnego świata stworzyły nowy model partnerstwa w rodzinie i wzmocniły pozycję kobiet w biznesie. Zaproszeni goście postarają się odpowiedzieć na pytania: jak zmienił się styl życia kobiety w XXI wieku, z jakimi wyzwaniami musi sobie radzić kobieta i w jaki sposób może im sprostać?

Konferencja ma na celu zaprezentowanie obrazu kobiety XXI wieku w trzech aspektach.
Pierwszy z nich dotyczy ujęcia socjologicznego, pokazując jak zmieniła się pozycja kobiety i mężczyzny w życiu prywatnym i zawodowym. Omówione zostanie partnerstwo w związkach i wzajemne respektowanie swoich praw. Przedstawione zostaną wyzwania stojące przed współczesną kobietą.
Jak utrzymać więzi rodzinne będąc aktywną zawodowo? Czy kobietom udaje odnaleźć się w nowej rzeczywistości biznesowej, a mężczyznom w partnerskim modelu rodziny? Czym jest dla nas sukces i jakimi sposobami go osiągamy? Co tracimy, a co zyskujemy i jakim kosztem się to odbywa?

Drugi aspekt dotyczy zmian w świecie biznesu i roli, jaką zajmują w nim kobiety. Jakimi są menedżerami, a jakimi podwładnymi? Kobiecy styl zarządzania znacznie odbiega od męskiego, świadomość tego pozwala zwiększać potencjał całej firmy i dzięki temu generować stały jej rozwój. Na czym jednak polega ta różnica? Jak kobiety radzą sobie w polskiej kulturze biznesu zorientowanej na szybki sukces i twarde wartości?

Aspekt trzeci to spojrzenie międzykulturowe na pozycję kobiety w innych krajach. Jak różni się postrzeganie ról kobiecych i męskich w kulturach o wysokim wskaźniku męskości, a jak w kulturach zorientowanych na wartości miękkie? Jak postrzegają kwestie genderowe, czyli związane z tzw. płcią społeczną, kultury zorientowane na rywalizację, a jak kultury zorientowane na pielęgnowanie relacji międzyludzkich? Przedstawimy różne perspektywy oraz rozwiązania, które z powodzeniem przyjęły się w innych kulturach. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, które z nich możliwe są do zrealizowania w Polsce. Prelegenci postarają się opowiedzieć, co można i warto zmienić na lepsze oraz w jaki sposób to osiągnąć.

Pierwszy dzień Konferencji zakończy panel na temat sposobów radzenia sobie z wyzwaniami poprzez doskonalenie własnych umiejętności. Jak wykorzystać własne predyspozycje i rozwinąć umiejętności komunikacyjne, efektywnie realizować plany oraz nimi zarządzać. Podczas uroczystego, wieczornego bankietu, już w kuluarach, uczestnicy będą mogli podzielić się własnymi refleksjami oraz doświadczeniami na temat roli kobiety i mężczyzny we współczesnym świecie.

Podczas drugiego dnia Konferencji odbędą się warsztaty dla uczestników.

Partnerami Konferencji są firmy międzynarodowe, dla których w ramach własnych struktur istotnym celem jest rozwiązywanie problemów genderowych oraz stawianie czoła wyzwaniom, jakie w tej dziedzinie niesie współczesność. Konferencja Kobieta XXI wieku nie jest skierowana wyłącznie do kobiet, ale również do mężczyzn, którzy dostrzegają rolę kobiety w biznesie i dążą do budowania firmy w oparciu o kompetencję i wiedzę kobiet.

Z poważaniem,
Izabela Markiewicz, Dyrektor Programowy Konferencji