.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela

  • 2019-01-14 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

    Konferencja norweskiej federacji NHO o roli biznesu wobec globalnych wyzwań i trendów

    9 stycznia odbyła się w Oslo doroczna konferencja organizowana przez norweską federację pracodawców NHO. Tematem konferencji były globalne wyzwania dla biznesu oraz najważniejsze trendy, jak pogłębiające się nierówności społeczne i wzrost nastrojów protekcjonistycznych w Europie i na świecie. Konfederacja Lewiatan była reprezentowana przez Kingę Grafę, dyrektorkę biura w Brukseli.

  • 2018-12-17 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

    Przyszłość VET – najważniejsze unijne trendy i możliwe scenariusze

    13 grudnia, w Stałym Przedstawicielstwie Austrii przy UE, odbyło się seminarium pt. „Kształcenie i szkolenie zawodowe w Europie: przyszłe scenariusze i ich konsekwencje. (Vocational education and training in Europe: future scenarios and their implications). Było to już szóste seminarium zorganizowane w Brukseli przez European Centre for the Development of Vocational Training (Cedefop), tym razem przy współpracy z prezydencją austriacką.

  • 2018-12-14 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

    Spotkanie członków Lewiatana z Danutą Hübner nt. Brexitu

    Konfederacja Lewiatan gościła europosłankę prof. Danutę Hübner, która odpowiadała na pytania przedstawicieli firm członkowskich o konsekwencje i możliwe scenariusze Brexitu.

  • 2018-12-14 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

    Podsumowanie tygodnia w Brukseli

  • 2018-12-12 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

    A Europe with opportunities for all - A business ambition for 2030

  • 2018-12-12 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

    Brexit: spotkanie członków Lewiatana z prof. Danutą Hübner

    W piątek 14 grudnia gościem Konfederacji Lewiatan będzie prof. Danuta Hübner, posłanka do Parlamentu Europejskiego. Tematem spotkania z członkami Konfederacji Lewiatan będzie proces negocjacyjny, umowa i potencjalne scenariusze po Brexicie.

  • 2018-12-12 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

    European business alarmed by recent developments on Brexit

  • 2018-12-12 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

    European business welcomes the EU-Japan EPA ratification

  • 2018-12-11 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

    Jednolity rynek to największe osiągnięcie i zagrożona wartość UE

    W ramach refleksji nad przyszłością Europy, federacje zrzeszone w BusinessEurope zostały poproszone o określenie silnych i słabych stron UE. Wśród obszarów, które należy usprawnić, przedstawiciele pracodawców wymienili m. in. nadmiernie zbiurokratyzowany, długotrwały proces legislacyjny, natomiast kluczowym osiągnięciem i największą wartością okazał się bezapelacyjnie unijny rynek wewnętrzny. W podobny sposób wypowiedziała się Komisja Europejska, przedstawiając 22 listopada ocenę realizacji strategii jednolitego rynku i określając go „największym atutem Europy w zmieniającym się świecie".

  • 2018-12-11 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

    Budżet UE na lata 2021-2027, czyli co czeka Polskę i Europę w nadchodzącej dekadzie

    2 maja 2018 r. Komisja Europejska wyszła z propozycją unijnego budżetu, tzw. Wieloletnich Ram Finansowych (WRF) na lata 2021-2027, w której sugeruje podniesienie wpłat do wspólnego budżetu z dotychczasowego 1,03% PNB płaconego przez każde państwo członkowskie do 1,11% PNB. Główny nacisk w następnym WRF ma być położony na badania i innowacje, wsparcie inwestycji oraz nowe priorytety związane z migracją, zarządzaniem granicami, bezpieczeństwem i obronnością. Za to cięcia obejmą politykę spójności i wspólną politykę rolną. Obecnie nad WRF pracuje również komisja ds. budżetu w Parlamencie Europejskim (PE), która proponuje podniesienie wpłat do wspólnego budżetu do 1,3% PNB. Tylko w takim przypadku możliwe byłoby utrzymanie dotychczasowego poziomu finansowania polityki spójności, której Polska jest największym beneficjentem.

Przejdź do archiwum