Prawo branżowe
-
2021-03-17 Prawo branżowe
Uwagi do projektu rozporządzenia Ministra Aktywów Państwowych w sprawie realizacji publicznej usługi hybrydowej w obrocie krajowym
W związku z prowadzonymi obecnie konsultacjami projektu rozporządzenia Ministra Aktywów Państwowych w sprawie realizacji publicznej usługi hybrydowej w obrocie krajowym Konfederacja Lewiatan przedstawia swoje uwagi.
-
2021-03-17 Prawo branżowe
Stanowisko Konfederacji Lewiatan w formie głosu odrębnego dotyczące propozycji zmian do ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów
W związku z pracami Zespołu Roboczego ds. Konkurencji funkcjonującego w ramach Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców dotyczącymi propozycji zmian do ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, Konfederacja Lewiatan pragnie wyrazić swój głos odrębny w zakresie wskazanej propozycji zmian przepisów.
-
2021-03-17 Prawo branżowe
Stanowisko wobec projektu ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu oraz niektórych innych ustaw
W związku z pracami legislacyjnymi dotyczącymi ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu oraz niektórych innych ustaw (druk senacki nr 333 oraz 333A, druki sejmowe nr 909, 914 i 914-A), Konfederacja Lewiatan przedstawia swoje stanowisko.
-
2021-03-08 Prawo branżowe
Uwagi Konfederacji Lewiatan do projektu ustawy o przeciwdziałaniu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi
Przedstawiamy uwagi do projektu ustawy o przeciwdziałaniu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi (UC72).
-
2021-03-03 Prawo branżowe
Uwagi do projektu rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie ceny maksymalnej za energię elektryczną
Przedstawiamy uwagi Rady OZE w Konfederacji Lewiatan do projektu rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie ceny maksymalnej za energię elektryczną wytworzoną w morskiej farmie wiatrowej i wprowadzoną do sieci w złotych za 1 MWh, będącej podstawą rozliczenia prawa do pokrycia ujemnego salda (nr 500 w Wykazie prac legislacyjnych Ministra Klimatu i Środowiska).
-
2021-02-26 Prawo branżowe
Uwagi Konfederacji Lewiatan do projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo energetyczne oraz ustawy o odnawialnych źródłach energii
W związku z toczącym się procesem legislacyjnym w zakresie projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo energetyczne i ustawy o odnawialnych źródłach energii (nr UD162), przedstawiamy stanowisko Konfederacji Lewiatan.
-
2021-02-26 Prawo branżowe
Uwagi Konfederacji Lewiatan do projektu Długoterminowej Strategii Renowacji
W odpowiedzi na prowadzone konsultacje publiczne projektu Długoterminowej Strategii Renowacji, przedstawiamy uwagi Konfederacji Lewiatan.
-
2021-02-25 Prawo branżowe
Uwagi do projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw
W nawiązaniu do prac parlamentarnych nad projektem nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym (tj. projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw - Druk Sejmowy nr 860 z dnia 30 grudnia 2020 r., zwracamy uwagę, że uchwalenie ustawy w proponowanym brzmieniu może doprowadzić do rozszczelnienia systemu obrotu suszem tytoniowym i umożliwić nieuczciwym podmiotom oszustwa w sektorze suszu tytoniowego.
-
2021-02-25 Prawo branżowe
Apelujemy do Komisji Europejskiej o zniesienie testów dla kierowców zawodowych
Konfederacja Lewiatan, na prośbę Transport i Logistyka Polska (TLP), zawiązała koalicję z organizacją pracodawców z Litwy (LPK) i Czech (SPCR), wspólnie apelując do Komisji, Parlamentu Europejskiego, Rady UE i państw członkowskich o zniesienie obowiązkowych testów na COVID-19 i różnych formularzy rejestracyjnych dla kierowców zawodowych, co jest niezbędne dla zachowania płynności łańcuchów dostaw na jednolitym rynku UE.
-
2021-02-22 Prawo branżowe
Uwagi KL stanowiące propozycje rozwiązań dla wadliwego funkcjonowania rynku usług pocztowych w Polsce
W nawiązaniu do odpowiedzi Ministerstwa Aktywów Państwowych na stanowisko Konfederacji Lewiatan do raportu Najwyższej Izby Kontroli w sprawie przesyłek o niskich wartościach, w załączeniu, przekazujemy propozycje rozwiązań dla wadliwego funkcjonowania rynku usług pocztowych w Polsce, które, mamy nadzieję, zostaną wykorzystane w trakcie dyskusji zarówno na poziomie krajowym i europejskim, jak i w ramach prac Światowego Związku Pocztowego.