O PZPPW
Polski Związek Pracodawców Przemysłu Wydobywczego jest organizacją pracodawców założoną w grudniu 2012 roku. Zrzesza podmioty działające w obszarze poszukiwania i wydobywania surowców naturalnych. Dążymy do stworzenia platformy jednoczącej wszystkie firmy sektora - niezależnie od pola zainteresowań (metale, węglowodory i in.) oraz rodzaju działalności (poszukiwanie i wydobycie, serwis, doradztwo).
Celem działalności Związku jest ochrona praw i reprezentowanie interesów pracodawców w relacjach z instytucjami rządowymi i samorządowymi, jak również dążenie do poprawy warunków prowadzenia działalności gospodarczej. Chcemy być także źródłem rzetelnych informacji o wszystkich (ekonomicznych, prawnych, społecznych) aspektach funkcjonowania polskich i zagranicznych firm wydobywczych.
Wierzymy, że nasza działalność przyczyni się do usprawnienia dialogu społecznego oraz podniesienia poziomu wiedzy o przemyśle wydobywczym w społeczeństwie, a współpraca i wymiana doświadczeń pomiędzy członkami naszej organizacji umożliwi dalszy rozwój branży.
Jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi organizacjami, którym leży na sercu dobro polskiego przemysłu wydobywczego.
Władze Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Wydobywczego
(wybór zatwierdzony 26.05.202021)
Prezes Zarządu:
Stanisław Speczik (Mozów Copper Sp. z o.o.)
Wiceprezesi Zarządu:
Anna Keller Sikora (Śląsko-Krakowska Kompania Górnictwa Metali Sp. z o.o.)
Damian Czaja (Kompania Górnicza Amarante Sp. z o.o.)
Przewodniczący Rady Nadzorczej:
Piotr Spaczyński (Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy S.K.)
Członkowie Rady Nadzorczej:
Tomasz Bieńko (Leszno Copper Sp. z o.o.)
Dominika Trzaskowska (Palomar Natural Resources)
CZŁONKOWIE
Mazovia Energy Resources jest częścią amerykańskiej grupy EurEnergy działającej w obszarze poszukiwań i produkcji ropy naftowej i gazu ziemnego oraz cynku i ołowiu. Działalność grupy obejmuje kraje Europy środowo-wschodniej oraz bliskiego wschodu, centralnej Azji oraz basenu karaibskiego, gdzie posiada koncesje na poszukiwanie oraz wydobywanie ropy naftowej i gazu ziemnego zarówno ze złóż konwencjonalnych oraz niekonwencjonalnych. W Polsce Mazovia Energy Resources zaangażowana jest w poszukiwania złóż gazu łupkowego oraz cynku i ołowiu.
Miedzi Copper Corporation (MCC) jest spółką zawiązaną w Prowincji Kolumbia Brytyjska w Kanadzie w listopadzie 2010 r. Należy do Lumina Capital Corporation, grupy kapitałowej z siedzibą w Vancouver, która realizuje liczne inwestycje w sektorze poszukiwania i rozpoznania oraz wydobycia zasobów mineralnych. Bieżące inwestycje grupy w latach 2012-2016 szacowane są na ok. 9,8 mld USD.
Głównym udziałowcem Lumina Capital jest Ross Beaty - twórca i właściciel przedsiębiorstw takich jak Panamerican Silver (drugi producent srebra na świecie) czy Alterra Power (czołowy producent energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych).
MCC koncentruje się na poszukiwaniu i rozpoznaniu oraz wydobyciu surowców ze złóż zalegających na dużych głębokościach wymagających zastosowania najnowszej technologii oraz poniesienia stosunkowo wysokich nakładów inwestycyjnych. W przypadku budowy kopalni miedzi i srebra na terenie Polski wartość inwestycji wyniesie ok. 13 mld PLN. Głównym obszarem działania MCC są województwa lubuskie i dolnośląskie. Do PZPPW należą dwie spośród sześciu spółek zależnych Miedzi Copper: Mozów Coper oraz Leszno Coppper. Dyrektorem Generalnym MCC w Polsce jest prof. Stanisław Speczik.
Palomar Natural Resources ("PNR") jest prywatną firmą poszukiwawczo - wydobywczą założoną przez Johna Buggenhagen'a i Andrew Pearse'a.
PNR z siedzibą w Denver, USA, koncentruje się na zastosowaniu nowoczesnych technologii poszukiwawczych i produkcyjnych w celu identyfikacji i odblokowania potencjalnych zasobów ropy naftowej i gazu ziemnego. Spółka posiada aktywa produkcyjne w USA, aktywa poszukiwawcze na terenie Polski oraz bogaty program nowych przedsięwzięć w Ameryce Północnej, Europie Wschodniej, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce.
Palomar realizuje prace zgodnie z dobrą praktyką, w oparciu o pełną odpowiedzialność, wysokie standardy bezpieczeństwa oraz troskę o środowisko naturalne.
Śląsko Krakowska Kompania Górnictwa Metali Sp. z o.o. (SKKGM) oraz Amarante Investments Sp. z o.o. to spółki zależne od Grupy Electrum z siedzibą w USA, zaangażowaną w poszukiwania i wydobywanie metali szlachetnych i podstawowych na całym świecie.
Obie polskie spółki koncentrują się głównie na poszukiwaniach miedzi w obszarze perspektywicznym do występowania złóż typu Kupferschiefer w zachodniej Polsce. Łączna powierzchnia pięciu obszarów koncesyjnych należących do obu spółek, wynosi 1,968 km2. Obie spółki działają według najwyższych standardów praktyki ładu korporacyjnego i etycznego zarówno przez zarządy spółek jak i wszystkich pozostałych pracowników. Fundamentalną zasadą funkcjonowania spółek jest prowadzenie wszystkich spraw biznesowych, jak również realizacja zadań geologicznych wynikających z zobowiązań koncesyjnych, zgodnie z polskim prawem oraz pod wysokim rygorem norm międzynarodowych. Spółki działają w sposób przejrzysty, zgodnie z najwyższymi standardami ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa i higieny pracy.
San Leon Energy jest niezależną irlandzką spółka specjalizującą się w rozpoznawaniu, poszukiwaniu oraz eksploatacji złóż ropy naftowej i gazu, notowaną na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych. Spółka posiada obszerny portfel aktywów w Europie i Afryce Północnej, a obecna jej aktywność skoncentrowana jest głównie na koncesjach posiadanych w Polsce, Maroku i Albanii.
Działalność San Leon Energy opiera się na wykorzystywaniu najnowszej wiedzy technicznej w procesie eksploatacji zarówno konwencjonalnych, jak i niekonwencjonalnych złóż ropy i gazu. Naszym celem jest zapewnienie zrównoważonej przyszłości energetycznej. Nawiązujemy życzliwą i zarazem efektywną współpracę z lokalnymi partnerami i społecznościami.
Zmysł przedsiębiorczości charakteryzujący San Leon Energy idzie w parze z dyscypliną oraz ładem korporacyjnym spółki publicznej notowanej na giełdzie. Naszą wiarygodność potwierdza fakt, iż około 50% akcji spółki jest w posiadaniu instytucji, w tym, między innymi, Funduszu Quantum George'a Sorosa oraz firmy Tosca Fund, jako znaczących akcjonariuszy. Co za tym idzie, generując korzyści dla naszych akcjonariuszy zawsze działamy w sposób kontrolowany oraz z dbałością o środowisko naturalne.
United Oilfield Services jest dynamicznie rozwijającą się polską firmą serwisową oferującą pełen zakres prac w ramach czterech linii biznesowych: stymulacji i testowania odwiertów, wiertnictwa oraz badań geofizycznych. United Oilfield Services dysponuje unikalnym w skali światowej i najnowocześniejszym w Europie sprzętem i technologią dla rynku poszukiwania i udostępniania złóż węglowodorów w Polsce i Europie, zarówno na złożach konwencjonalnych jak i niekonwencjonalnych.
Pracując w United Oilfield Services, codziennie czynimy wysiłki, aby dostarczyć skuteczne, dedykowane klientom rozwiązania, gwarantujące najwyższą możliwą jakość usług. Zaprojektowany i wykonany na potrzeby rynku europejskiego sprzęt UOS łączy funkcjonalność z wysoką wydajnością. Założyciele i kierownictwo United Oilfield Services mają wieloletnie doświadczenie branżowe uzyskane w projektach realizowanych na całym świecie oraz wymierne osiągnięcia w rozwijaniu działalności firm obsługujących sektor gazowo-naftowy. Pełnili kluczowe funkcje w Halliburton, Weatherford, Baker Hughes, PKN Orlen, PGNiG, Ely & Associates, administracji rządowej i organizacjach międzynarodowych.
United Oilfield Services jest głęboko zaangażowany w działania minimalizujące wpływ naszej pracy na środowisko naturalne i społeczności. Wdrożony w firmie (oparty na normach PN-EN ISO 9001:2009, PN-EN ISO 14001:2005, PN-N 18001:2007, jak również na OHSAS 18001:2007) Zintegrowany System Zarządzania jest dowodem na to, iż UOS spełnia najwyższe standardy.
Kontakt:
United Oilfield Services Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 123a
02-017 Warszawa
Tel.: +48 22 1162 300
Kancelaria Spaczyński Szczepaniak i Wspólnicy to zespół specjalistów oferujących kompleksowe doradztwo prawne i podatkowe. Kancelaria posiada biura w Warszawie i w Poznaniu, a jej usługi w ponad 20 specjalizacjach obejmują podmioty z różnych rejonów Polski i świata.
W 2014 roku zespół Energetyki i Surowców Naturalnych Kancelarii SSW został zarekomendowany przez wydawnictwa Chambers Europe, Legal 500 oraz IFLR 1000.
Specjaliści praktyki ENS doradzają Klientom w szerokiej gamie spraw dotyczących energetyki oraz kwestii geologicznych i górniczych związanych z surowcami naturalnymi. Zagadnienia energetyczne dotyczą zarówno doradztwa w zakresie energetyki tradycyjnej, jak i odnawialnych źródeł energii.
Zważając na specyfikę rynku energetycznego i surowców mineralnych, usługi doradcze świadczone przez SSW dotyczą m.in. zagadnień prawa energetycznego, prawa konkurencji, prawa zamówień publicznych, prawa geologicznego i górniczego, szeroko pojętego prawa administracyjnego, a także prawa związanego z ochroną środowiska, którego znaczenia w ostatnich latach w związku z rozwojem, w szczególności obszarów Natura 2000, nie sposób przecenić.
Prawnicy praktyki ESN kancelarii SSW reprezentują Klientów m.in. w postępowaniach przed Urzędem Regulacji Energetyki, Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Ministrem Środowiska. Specjaliści praktyki ESN są autorami artykułów w wiodących wydawnictwach dotyczących branży energetycznej i surowców naturalnych. Praktyka ESN szczyci się tym, że doradza największym firmom górniczym i energetycznym na świecie.
Kancelaria W&P od wielu lat świadczy usługi specjalistycznych porad prawnych głównie dzięki doświadczonej kadrze radców prawnych i adwokatów. Są to eksperci wyspecjalizowani w różnych dziedzinach prawa, dla których najwyższa jakość usług i poszanowanie klienta są zawsze na pierwszym miejscu. Prawnicy W&P specjalizują się w następujących dziedzinach prawa: prawo budowlane, prawo nieruchomości, spory sądowe, prawo pracy, prawo zagospodarowania przestrzennego, prawo energetyczne, prawo podatkowe, prawo spółek.
Partnerem Zarządzającym Kancelarii W&P jest Bogusław Peter Podniesiński.
PPI Chrobok
JC Ekoinżynieria Kostka i Wspólnicy Spółka Jawna