Konferencja: Koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego
2013-03-13
Zapraszamy do uczestnictwa w jedynym spotkaniu z najważniejszymi polskimi decydentami z zakresu delegowania pracowników. Po raz pierwszy przy jednym stole usiądą politycy, kierownictwo ZUS, eksperci, przedsiębiorcy i Europosłowie, by wspólnie rozmawiać o delegowaniu.
Konferencja ma charakter naukowy i praktyczny - organizatorzy stawiają sobie za cel stworzenie płaszczyzny do dialogu środowisk zainteresowanych problematyką koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego oraz legalnym zatrudnieniem pracowników delegowanych, w tym przede wszystkim przedsiębiorców oraz przedstawicieli władz ustawodawczych i administracji.
W Parlamencie Europejskim trwają obecnie prace nad nową dyrektywą w sprawie delegowania. Organizowane przez nas przedsięwzięcie będzie zatem doskonałą okazją do poruszenia tematu przewidywanych konsekwencji nowej dyrektywy dla przedsiębiorców i pracowników. Poza zmianami ustawodawstwa w tym zakresie przedstawiona zostanie m. in. kwestia ochrony praw pracowników delegowanych i ułatwiania dostępu do unijnych rynków pracy. Omówiony zostanie także wpływ migracji pracowników na rynek pracy czy też problemy z interpretacją przepisów dotyczących delegowania pracowników.
Organizowane przez nas wydarzenie to jedyna okazja do spotkania z najważniejszymi polskimi decydentami. Zostaliśmy wyróżnieni patronatem honorowym Ministra Pracy i Polityki Społecznej dr Władysława Kosiniaka-Kamysza, który potwierdził także swój udział w konferencji. W gronie naszych gości i prelegentów znajdą się również m. in. eksperci ze świata nauki, przedstawiciele MPiPS, ZUS, a także Posłanki Parlamentu Europejskiego - Danuta Jazłowiecka i Małgorzata Handzlik.
Pierwszego dnia konferencji uczestnicy wezmą udział w prelekcjach i dyskusjach kluczowych decydentów z zakresu delegowania pracowników. Drugiego dnia Naczelnik Wydziału Ubezpieczeń Osób Migrujących ZUS Anna Siwiecka poprowadzi warsztaty dotyczące poświadczania druków A1.
Oprócz prelekcji i paneli dyskusyjnych w ramach konferencji odbędzie się również uroczysta gala, na której wręczona zostanie nagroda Labor Mobilis. Jej laureatem zostanie osoba, której dokonania na polu popularyzacji i ułatwiania Polakom legalnej pracy w Unii Europejskiej zyskają największe uznanie Kapituły Konkursowej.
Każdy z uczestników będzie mógł:
• wziąć udział w najważniejszym wydarzeniu dla polskich firm delegujących
• uzyskać rzetelne informacje od polityków, kierownictwa ZUS i przedstawicieli nauki
• poznać zagrożenia spowodowane nową dyrektywą wdrożeniową
• anonimowo zadać pytanie ekspertom
• uczestniczyć w warsztatach nt. problemów z interpretacją przepisów i zasad poświadczania druków A1, które poprowadzi Anna Siwiecka z ZUS
• wziąć udział w gali Labor Mobilis
Na konferencję możemy zaprosić jedynie 3% przedstawicieli polskich firm delegujących.
Decydująca jest kolejność zgłoszeń!
Więcej szczegółów o tematyce, prelegentach i programie konferencji, a także formularz rejestracyjny dla uczestników znaleźć można na stronie internetowej www.koordynacja.org .
Termin: 11-12 kwietnia 2013 r.
Miejsce: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Organizatorzy:
- Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (Katedra Gospodarki i Administracji Publicznej)
- Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej
- Inicjatywa Mobilności Pracy
Kontakt dla uczestników:
Beata Szumska
tel.: +48 668 681 954
e-mail: beata.szumska@koordynacja.org
Dla członków PKPP Lewiatan przewidziano 20% rabat!