Sympozjum: Ekonomia społeczna i biznes wobec wyzwań rynku pracy 2008

W ostatnim czasie wszyscy jesteśmy świadkami nasilających się zmian gospodarczych i społecznych, które przyszły wraz z wejściem Polski do struktur unijnych. W szczególny sposób wpływają one na kształt i funkcjonowanie rynku pracy.

Wzrostowi inwestycji krajowych i zagranicznych, dobrej koniunkturze, towarzyszą wciąż nierozwiązane problemy: strukturalne niedopasowanie, wady systemu edukacji zawodowej i nieefektywny system kształcenia ustawicznego, rosnące pozapłacowe koszty pracy oraz relatywnie niskie płace w niektórych branżach. Zjawiska te potęgują zachodzące zmiany demograficzne oraz emigracja zarobkowa, które powodują, że pracownik staje się szczególnym i deficytowym dobrem. Dla firm i instytucji coraz ważniejszym wyzwaniem jest wdrożenie nowych standardów zarządzania kapitałem ludzkim, które pozwolą na rozwój i pozyskiwanie najlepszych pracowników.
Wzrastająca aktywność i oczekiwania społeczne, rosnąca podaż miejsc pracy, powodują coraz częstsze zainteresowanie alternatywnymi formami zatrudnienia czy poszukiwanie wartościowych zasobów pracy wśród grup dotąd defaworyzowanych lub biernych zawodowo. Podjęcie właściwych działań, które pozwolą na efektywny rozwój w tym obszarze, to zadanie nie tylko dla instytucji otoczenia rynku pracy, przedsiębiorców czy rządu, ale także działających tu organizacji pozarządowych czy podmiotów ekonomii społecznej.

W trakcie konferencji, w gronie praktyków i ekspertów, chcemy podzielić się naszymi doświadczeniami, rozmawiać o aktualnych szansach i wyzwaniach społecznych na rynku pracy oraz o możliwościach budowania efektywnej współpracy. Do tej dyskusji pragniemy zaprosić również Wszystkich Państwa.
Serdecznie zapraszamy!

Program
Karta zgłoszeniowa