.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • A
  • A
  • A

e-Akademia Lewiatana: Spory korporacyjne w praktyce. Co zrobić, gdy w firmie dochodzi do konfliktu? Webinarium w ramach e-Akademii

2021-12-03

 

Konfederacja Lewiatan wraz z Kancelaria Prawna Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy

zapraszają na webinarium w ramach e-Akademii Lewiatana:

Spory korporacyjne w praktyce. Co zrobić, gdy w firmie dochodzi do konfliktu?
3 grudnia 2021 r., (piątek)
godz.: 10:00-11:00
Udział bezpłatny
Partner:


Rozwiązanie konfliktów powstałych w firmie to trudne i wymagające zadanie. O co najczęściej spierają się wspólnicy? Jak zakończyć spór? Jakie są symptomy zbliżającego się sporu ? Jakie działania należy podjąć gdy spór nas zaskoczył? Jak wyglądają spory korporacyjne, jaka jest ich skala, czas trwania i na co trzeba się przygotować?

Odpowiedzi na te i wiele więcej pytań udzielmy już 3 grudnia.
Porozmawiamy również o tym, w jakich obszarach najczęściej występują spory korporacyjne oraz jak bronić się przed próbą wrogiego przejęcia.

PROGRAM
Zakres tematyczny webinarium:
• praktyczne omówienie przykładów sporów korporacyjnych;
• jak bronić się przed wrogim przejęciem - case study;
• jak skutecznie zaskarżać uchwały organów spółek, powództwa o ustalenie nieistnienia nieważności/uchylenie uchwał;
• jak nie przegrać sporu przed jego zakończeniem - czyli omówienie szczególnej roli zabezpieczeń powództw w sporach korporacyjnych;
• walka o KRS - możliwości działania i omówienie różnych podejść sądów rejestrowych w Polsce;
• omówienie uprawnień wspólników i akcjonariuszy mniejszościowych wraz ze wskazaniem potencjalnych możliwości działania;
• spory korporacyjne to nie tylko sądy - o tym jak utrzymać pracowników, siedzibę, relacje z bankami i utrzymać kontrolę nad dokumentacją oraz własnością intelektualną.
Praktyczne warsztaty dedykowane są wspólnikom i akcjonariuszom spółek osobowych i kapitałowych, osobom zarządzającym w spółkach, działom prawnym spółek.

Kancelaria Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy jest jedną z niewielu kancelarii w Polsce mogących pochwalić się bogatą wiedzą i doświadczeniem z zakresu zasad przyznawania oraz realizowania projektów finansowanych ze środków unijnych, a także szerzej pomocy publicznej. Wspiera zarówno przedsiębiorców realizujących projekty finansowane z funduszy europejskich, jak i podmioty sektora publicznego zaangażowane we wdrażanie programów.

Zespół kancelarii posiada bogate doświadczenie m.in. w postępowaniach przygotowawczych oraz sądowych dotyczących pomocy publicznej i środków unijnych, opracowywaniu opinii prawnych dotyczących określenia statusu przedsiębiorstw w rozumieniu przepisów unijnych, zmiany statusu beneficjentów i wpływu takiej zmiany na realizowane projekty, kwalifikowania wsparcia jako pomocy publicznej, zasad zwrotu środków i oceny projektów, dnia udzielenia wsparcia, ekspektatywy udzielenia dofinansowania czy zachowania konkurencyjności w projektach.

REJESTRACJA ONLINE

Szczegóły organizacyjne:
• Potwierdzeniem udanej rejestracji jest otrzymanie maila potwierdzającego rejestrację; w wypadku braku takiego maila, prosimy o kontakt w sprawie potwierdzenia Państwa rejestracji.
• Dzień przed wydarzeniem lub rano w dniu wydarzenia, otrzymają Państwo unikalny link do zalogowania się na stronie webinarium.
• Aby uniknąć braku maili dotyczących wydarzenia, prosimy o zwrócenie uwagi na literówki w adresie e-mail wpisywanym w formularzu rejestracyjnym, sprawdzanie folderu SPAM, zostawienie bezpośredniego kontaktu telefonicznego w formularzu rejestracyjnym, sprawdzenie polityki działów IT w kwestii filtrów SPAM serwerów pocztowych i zaufanych nadawców poczty przychodzącej.
• Webinarium odbywa się on-line za pomocą platformy ClickMeeting.
• Wszystkie informacje o technicznych aspektach webinarium znajdą Państwo na stronie rejestracji.
• W trakcie webinarium będzie możliwość zadawania pytań przez uczestników.
• Uczestnicy otrzymają wszystkie materiały merytoryczne po webinarium.

PROWADZĄCY

Krzysztof Brysiewicz
radca prawny z ponad 14-letnim doświadczeniem zawodowym. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z pomocą publiczną i środkami unijnymi. Doradza w najbardziej zawiłych kwestiach dotyczących pomocy publicznej i funduszy unijnych, takich jak status przedsiębiorstw, tworzenie konsorcjów, zamówienia w projektach czy transfer praw autorskich. Kilkaset prowadzonych przez niego postępowań zakończyło się sukcesami, statystyki wskazują, że wygrywa 9 na 10 spraw. Jest partnerem zarządzającym Kancelarii Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy. Autor wielu publikacji na temat pomocy publicznej i środków unijnych.

Wojciech Bokina
radca prawny i doradca restrukturyzacyjny. Prowadzi projekty z obszaru prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego oraz sporów gospodarczych. Istotną częścią jego praktyki są spory korporacyjne, także te dotyczące spółek publicznych. W swojej praktyce zajmuje się również wielopłaszczyznowymi sporami dotyczącymi procesu inwestycyjnego w relacjach inwestor, generalny wykonawca, podwykonawca, w tym na styku postępowań restrukturyzacyjnych i upadłościowych. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w renomowanych kancelariach prawnych oraz Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa. Autor licznych publikacji oraz bloga www.niewyplacalnosc.com oraz współautor bloga www.sporykorporacyjne.com


Aleksandra Bobińska
adwokat, współpracuje z Klientami w zakresie bieżącej obsługi spółek, w sprawach z zakresu odpowiedzialności majątkowej i karnej członków zarządu i sporów korporacyjnych. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 2019 r. ukończyła aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie i uzyskała tytuł zawodowy adwokata.